cemdgn89
cemdgn89 (üye)
Ankara / Amatör

Abd' Den Dslr Kit Alacağım.

Merhabalar,

Ben İletişim fakültesi ikinci sınıf öğrencisiyim. Okulda fotoğrafçılık dersi de alıyorum. Teorik bilgiler şu an kafamda ve ben pratikte kendimi geliştirmek istiyorum. Şu an Amerika'da olan bir arkadaşım bir dslr kit getirecek.

Burada kameraları inceledim. Canon 550D ya da Nıkon D90 almayı düşünüyorum. Ama ebay'dan incelediğim kadarıyla best buy ve circuitcity gibi mağzalardan daha ucuz olduğunu gördüm.Yani ebay'dan almayı düşünüyorum.

Asıl sorum:
1) Canon 550D, EF-S 55-250mm f/4.0-5.6 IS + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 lens

2) Nikon D90, 18-55mm VR Lens + Nikon 55-200mm VR Lens

3) Nikon D90 18-105mm VR kit lens.

Hangisini Önerirsiniz? ya da Canon al ve şu lensi al diyebileceğiniz bir seçeneğim var mı?

Teşekkürler...

#cemdgn89' tarafından 16.07.2010 01:34:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2010, 01:33 - İp: 94.***.**2.173
amackaleli
amackaleli (üye)
İstanbul / Amatör

Bildigim kadarıyla burdaki makinelerden hiçbiri için uluslararası garantı gecerli degil. Bestbuy ın sıtesınden al (vergi avantajı var). Uluslararası sıteden. Sonra abd den bırı makineyi magazadan teslim alsın. Ben oyle yaptım. 100 dolar ucuz dıye alacagın makıneyı kımden aldıgın belli degil. Kusurlu bır mal alırsan kımle nasıl ırtıbat kuracaksın. Bende senın gıbı dusunuyordum arkadasım aynen bu soyledıklerımı soyledı. Netten satın aldı. Gitti urunu magazadan aldı. 6 taksıtte yaptılar. Bızımkı sık sık abd ye gıdıp geldıgı ıcın sorun olmayacak.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 21:30 - İp: 94.***.**8.247
cemdgn89
cemdgn89 (üye)
Ankara / Amatör

Hocam siteden satınalacağım ama arkadaşım teslim alacak mağzaya gidip. Yani onun adresine ditmeyecek. Ben ilk defa böyle bir şey duydum biraz açıklar mısın? Nasıl olacak yapmam gerekenler.
Önerin için çok teşekkürler.

Tarih: 12 Ağustos 2010, 22:28 - İp: 94.***.**7.122
amackaleli
amackaleli (üye)
İstanbul / Amatör

Çok fazla konusamadıgımızdan bende bukadar biliyorum.
Evde ınternetten almış. Sonra en yakın magazaya gıdip urunu almış. Sanırım Bestbuyın magazalarından bırı. Netten alma nedenıde vergısı daha azmıs.
İnternet sitesinde olmayan ama magazalara ozel kampanyalarda oluyormus ozellıkle pazargunleri.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 00:37 - İp: 94.***.**8.247
cemdgn89
cemdgn89 (üye)
Ankara / Amatör

Sağolun onu bi araştıırıym o zaman. Ama bu adamında %100 olumlu geribildirimi var.

http://cgi.ebay.com/New-Canon-EOS-Rebel-DSLR-T2i-18-55mm-55-250mm-2-Lens-/140433819097?pt=Digital_Cameras

Tarih: 13 Ağustos 2010, 01:38 - İp: 94.***.**4.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bestbuydanda alsanız ebaydanda alsanız makine bozulursa muhatapınız canon servisidir.
bestbuyda taksit secenegi olması enteresan ve iyi ama ucuz buldugunuz yerden alın gitsin.
ebayde bir powersellerla sorun yasama ıhtımaliniz sıfıra yakın.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 02:20 - İp: 92.***.**4.187
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bestbuy dan kaca almis bide onu ogrenseydik.Internetten satis yapan ve daha ucuz olan ve sadece fotograf makinasi satan birsuru site var.Bestbuy in en buyuk avantaji sorgusuz sualsiz makinayi 1 ay icinde geri verebilmeniz.Ben Amerikadayken(Japonyadayiz diyoruz da 8 senede Amerika gecmisimiz vardir bu arada)zamaninda DVD player almistim arabada seyredeyim diye sonra 1 ay icinde geri verdim mesela!!!Arkadas Laptop aldi kullandi kullandi geri verdi mesela.Amerikanin en sevdigim ozelligi.Bir arkadas Wall-Mart dan bisiklet aldi kendisinin ki ile ayni tekerlege sahip olan.Kendi bisikletinden patlak tekerlegi cikartti,yenisi ile degistirdi ve bisiklet aynen geri.Yani magazadan almanin avantajlari buyuk eger amerikada yasiyor isen...
1 Ay gectikten sonrada onemli bir problemin olursa,ortaligi yuksek sesle birbirine katip sirf diger musterilere olumsuz hava yansimasin diye degistirilmis urun hikayemde coktur ama uzamasin simdi...

#ozansan' tarafından 13.08.2010 09:37:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 09:31 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tekeri degiştirip bisikleti geri vermek falan?
iyi niyeti suistimal yani?

türkün aklı diye övünülecek degilde, çakallığı diye utanılacak bir sey gibi geldi bana.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 15:36 - İp: 92.***.**4.187
ozansan
ozansan (üye)

Vallahi arkadas benim roommate, Amerika vatandasi olmus bir Koreliydi...

#ozansan' tarafından 13.08.2010 17:57:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 17:56 - İp: 221.***.**6.23
serac
serac (üye)
İstanbul / Amatör

Çakal türklerden çok çekmişlerdir. :D Adamlar çok garip . Nette birsürü film var online izle diyorum yok diyor para verip sitenin birinden film kiralıyor. Korsan cd kullanmıyor. Tamamen legal takılıyorlar. Para verip virus programları alıyorlar butun bunlar bana cok garıp gelmıştır.:D
Hem yasam tarzı hem ekonomık durumla ılgılı sanırım.
Ben 1200 usd ye alıyorum makınayı. 18-105 lensle beraber. 6 taksıt yapmıslar sanırım.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 17:57 - İp: 85.***.**6.2
ozansan
ozansan (üye)

Olayi acikladim,benim eski roomate kore asilli amerikali diye.Zaten onlarda bozulmaya basladi artik.Filmi DVD den izlemelerinin sebebide ucuz olmasi.Hollywood DVD store yada Blockbuster da aylik 15 dolar oderdim ben sinirsiz film izlerdim.1 seferde 3 DVD aliyorsun en fazla falan filan.Ayda 63 film ile rekorum vardir benim.Hatta film kalmazdi izleyecek giderdik 52 yada 62 yapim bilemicem , Kurosawa filmleri izlerdik.hey gidi gunler hey.Zaten Amerikali diye birseyde yok.Ben bile Amerikaliyim bakarsan.Eski hanim Amerikalidir benim ve dolayisi ile Amerikan vatandasligimda mevcuttur.

Tarih: 13 Ağustos 2010, 18:33 - İp: 221.***.**6.23