yigitjr
yigitjr (üye)
İstanbul / Amatör

Abd de En Uygun Alisveris+lens?

ARkadaslar merhabalar..
onumuzdeki gunlerde abd ye gidiyorum ve ordan bir adet makina ve lens almaya karar verdim..
makina olarak yogun arastirmalarim sonucu canon eos 30 d ye karar verdim..fakat lens olarak forumu ve ekstra alanlari okudum karar vermek zor..

lensle ilgili sorum ise 0'a yakin bilgim nedeniyle cok kararsizim..karsilastirmalarda bana somut gelen ifadeleri secerek karar vermeye calistim ama cok zor onun icin yardiminiza ihtiyacim war..
sizce:
standart 18-55 mm mi?
17-40mm mi?
17-85mm mi?
yada 28-135 mm mi?(28-135 tele de cok mu farkeder)?
** nası cekimler yapacagima gelince,klasik haftasonu gezileri seklinde yani karisik cekim diebiliriz..

bi sorum daha olacak burda mutlaka abd den makine alan arkadaslarimiz vardir..bu dedigim kombinasyonlari en uygun fiyata hangi sitede/alisveris magzasinda bulabilirim??
simdiden cevaplariniz için tesekkur ederim & Saygilar..

Tarih: 6 Temmuz 2007, 23:46 - İp: 85.***.**4.48
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

merhaba ben tüm setimi amazon.com dan aldım oradaki arkadaşıma yolladım hemde ucuza geldi ve kendileri çok güvenilirler.Ama amazon içinde satış yapan firmalar var amazon kadar onlara güvenilir diyemem.Bide amazon dışındakiler New yorka tax uyguluyorlar ya
Oradan yeni 30d aldım 1018 dolara ama fiyatları sürekli güncelleniyor bazen yukarı bazen aşşağıya.Kombinasyonda alternatif azzzz
Sadece body almak istedim çünkü verdikleri kitler hoşuma gitmedi zaten lensleride farklı almayı düşünüyordum.
Burada alamak istediğin lense vereceğin para miktarı önemli.
oyüzden tek lens alacaksan EF 24-105mm f/4 USM L IS 1000 dolar.
17-40 alırsan geniş açı olacaktır 610 dolar, 17-85 alırsanda ilerde 5D alırsan kullanamassın bide satarken zor satılır bence.
uzak çekimlerdede tele gerekir bana kalırsa.
Ama kaliteden ödün verirsen fiyatlarda ucuzlar 28-135 alına bilir.
Unutmaki makinelr değişir ama lensler zor
http://photozone.de/8Reviews/index.html
yararalı bilgiler veriyor

Tarih: 7 Temmuz 2007, 00:55 - İp: 85.***.**5.96
yigitjr
yigitjr (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkur ederim cevabin icin amazon.com simdilik en uygun olarak duruyor..
lens isine gelince en iisi standart 18-55 le baslayip sonrasina karar wermek herhalde..

Tarih: 7 Temmuz 2007, 16:29 - İp: 85.***.**2.222
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar amazon.com dan nasıl bir alış oluyor açıklayabilir misiniz ? usül nedir ?

Tarih: 7 Temmuz 2007, 17:02 - İp: 85.***.**7.173
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

amazon com'dan alışveriş yapacak isen amerikada yaklaşık 10 gün kalacağın sabit bir adresin olmalı...
10 gün kalacağın adresin var ise sipariş et.. posta ile geldiğinden gecikmeleride göz önünde bulundur...

seçeceğin makinenin stokta olmasına dikkat et..
birde oradaki fiyatlara ortalama 20 - 50 USd kargo v.b. masrafı ilave et.

Tarih: 7 Temmuz 2007, 17:08 - İp: 88.***.**6.16
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

yoo öyle değil
Amazon.com reklamını yapmıyorum ama seviyorum
Süper saving shipping var burada gönderi ücretsiz ama süreside 7-8 gün oluyor ,2 gün veya 1 gün yada overnight sipariş çeşitleri var 2 günlük olandan aldım 15dolar verdim
tabiki ürün boyutu etkili.(30D idi)
Zaten sipariş vermeden önce sana ulaşacağı günü yazıyorlar beğenmessen sipariş vermessin.
Ama orada sürekli olan bir adres vermen gerekir.
Direkt amazondan alırsan stoklarını yazıyorlar ve doğru oluyor.
Bir defasında 2 günlük sipariş verdim 12 dolar kestiler ama 3 günde geldi adamlara email attım kargo parasını iade ettiler.
Türkiyede kim yapar bunu
Neyse ama amazon içinde bulunan satıcılardan alırsan işin zor gönderi garantileri zayıf hızları iyi olanda var düşük olanda tam şans işi
Sayın yigitjr eğer anlayamadığınız yer olursa ben sürekli yaptığımdan size yardım ederim.
Zaten otelde kalırsanız bile otele getirirler.
Bende amerikaya gittim street fiyatları bazı şehirlerde çok yüksek.Turist olduğunu anlayıp kazıklıyorlar.Tax 'ıda unutmamak gerek.
Bide Belirteyim amazon.com sadece cd dvd ve kitapları yurtdışına yolluyor yoksa sadece amerika içi

Tarih: 8 Temmuz 2007, 00:02 - İp: 85.***.**1.65
  • 1