palet444
palet444 (üye)
Malatya / Amatör

A350 Iso Testleri

değerli dostlar ben de a350 ile ilgili dlarak aşağıdaki adreste bu test fotolarını buldum. görmeyenler için bir fikir verir ve ustalar bizi aydınlatır düşüncesiyle bu konuyu görüşlerinize sunuyorum.saygılarımla

http://www.imaging-resource.com/PRODS/AA350/AA350A.HTM

testten bazı örnekler

Tarih: 5 Haziran 2008, 17:06 - İp: 212.***.**2.167
redfive
redfive (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili panctom.
Sony nedense ISO performansına bir çare getiremiyor demek ki. Zira A100'den beri değişmeyen problem bu.
Sence en göze çarpan "farklı güzelliklerinden" birkaçını söylesen de A350 sahibi olarak gururumuz okşanır.

Tarih: 7 Haziran 2008, 10:45 - İp: 78.***.**8.168
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

A350 için şu cümle bence çok şey anlatıyor: "it's probably the most compact-camera-like DSLR we've ever reviewed". Yani en çok kompakta benzeyen DSLR diye tebir etmişler. Bu cümleyi dpreview'daki testin "conclusion" bölümünden aldım.

Sony çok zayıf ISO performansı ve düşük seri çekim hızıyla bir SLR'de bulunması gereken özellikleri es geçerken, 14.3 mp sensör koyarak dijital fotoğrafçılıkta göz boyama simgesi haline gelen "megapiksel" kavramıyla gönülleri çalmaya çalışmış.. Bu sınıf SLR'lerdeki en küçük vizörle de son noktayı koymuş.

Yani bir insan SLR'den ne beklerse hepsi zayıf A350'de. Hayati olmayan ama iyi göz boyayan ne varsa onların da hepsi mevcut (çok yüksek megapiksel, dönen ekran, vs).

İyi lensler çıkarıp lens yelpazesini genişleteceğine sürekli popülist gövdeler çıkararak benim gözümdeki değerini kaybetti Sony.

Tarih: 7 Haziran 2008, 15:12 - İp: 192.***.**4.219
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

A350

Tarih: 7 Haziran 2008, 16:44 - İp: 78.***.**7.155
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

a350 için asla () bu hareket kabul edilemez el turco..
Bu makine dpreviewden geçer not almış mı?
-almış!

görüntü kalitesi olarak 10 üzerinden 8 almış mı?
-almış!

Sonuçta nikon d80'e git bak, o da dpreview'dan "8" almış.

Ve dpreview, a350 yi onaylamış. Yani tavsiye etmiş kullanıcılara.. 1-2 eksiğini yazmış ama her makinenin eksiği var zaten

sonuçta iso performansı da kötü değil asla.. sadece çok başarılı denemez. yani orta kalitede..
Ama en azından, sony A100 den daha iyi iso performansı.. Ben sony A100 kullandım ve o makineyle iyi işler yaptım. A350 neden yapmasın?

SEVGİLİ REDFİVE;

A350 nin 1-2 artısını kendi açtığım A300 topiğinde yazdım.
Artı enginxx arkadaşın açtığı topikte de yazdım aynı sözleri..

oradan bakabilirsin

selamlar..

Tarih: 7 Haziran 2008, 17:08 - İp: 88.***.**8.128
alikatip
alikatip (üye)
Ankara / Amatör

herkes makinasını satıyor a350 alıyor ozaman,hadi bakalım...

Tarih: 7 Haziran 2008, 17:17 - İp: 81.***.**8.160