levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

A100mü Rebelxti'mi K100mü?

Merhabalar biliyorum benden sıkıldınız ama amerikadan şubat başı bir arkadaşım geliyor. Nihai kararı vermem içn son hafta...

Yukarıdaki 3 modelden sadece A100 ü elime aldım inceledim. D70s ve nikon D40 dan daha bi fotoğrafçı gibi hissettirdi bana kendimi açıkçası Özellik olarak da çok övüyorlar ama sanırım lens desteği düşük.

Yukarıdaki 3 makineden birini seçeceğim ama yanında 2 adet de lens getirteceğim. Bu konuda da tavsiye verirseniz memnun olurum. Biri muhtemelen kit lensi olcak tabii, ikincisi 300mm zoom özelliği yüksek bir lens olsun istiyorum.

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 21 Ocak 2007, 01:20 - İp: 85.***.**1.110
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Muratsen,

Soldaki hanimefendinin sol eline ve sol ayagina bakinca bu foto grafin yaklasik 1/10'dan daha yavas cekildigi anlasiliyor. Eger tripod ile cekmediysen, 230mm icin gayet etkileyici bir stabilizasyon gosterisi olmus ....... anlayana.

Tarih: 29 Ocak 2007, 00:04 - İp: 85.***.**7.31
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Kız arkadaşının elindeki 707 veya 717 galiba. zamanın en iyilerindendi. tek problemi 38mmden başlıyor olması idi. tabii bide AS yoktu, o zaman A1 yeni çıkıyordu ve daha anlamının farkında değildik.
bir an torunlarıma anlatıyorum sandım, halbuki çok da olmadı 3-4 sene...

Tarih: 29 Ocak 2007, 00:10 - İp: 193.***.**2.10
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

bir şey daha var, o da fotografçılığı seviyor sanırım. büyük şans. zira ben eşime bir türlü sevdiremedim. biraz kızımı zehirledim, artık onunla fotograf avına çıkarız.

Tarih: 29 Ocak 2007, 00:15 - İp: 193.***.**2.10
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

muratsen in çektiği fotoğrafları Alfa100 için bir kriter olarak almayın. O hangi makineyle çekerse çeksin sonuç iyi oluyor.

A100 ve K100 ü inceledim, 400D yi de biraz kullandım önümüzdeki haftadan itibaren incelemesine başlıyacağım. Bu üç makineylede çok iyi sonuçlar da alabilirsiniz çok kötüde. önemli olan kullanacağınız lensler ve daha önemliside fotoğrafçının kabiliyetine kalıyor.

Bu üç makineninden birbirinden ayrılan teknik özellikleri var. üçününde gövde yapıları farklı. Öncelikle kendi kriterlerinizi belirleyin (mesela sizin için titreşim önleme özelliği ne kadar önemli veya gövde yapısı ufakmı olsun büyükmü olsun gibi) ve gönlünüzden geçen makineyi alın.

Tarih: 29 Ocak 2007, 00:21 - İp: 85.***.**3.173
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Antika orada Nikon ve Canon sahibi arkadaşlara steadyshot'u gösterirken çektiğim bir fotoğraf...
değerleri ise : pozlama zamanı 1/60sn -diyafram F 5.6 - iso 200

Fotoğrafı elimde çektim asıl ilginç olan fotoğrafı çekerken makineyi sallıyordum. Sonuca yanımdakilerde şaşırdı , ben aldığım günden beri şaşırıyorum zaten

DrTamer yanımdaki arkadaşımın makinesi Sony F717 dediğin gibi gerçekten çok iyi bir makine açıkcası çoğu SLR ye tercih edebileceğim kabiliyetleri ve sonuçları olan bir makinedir zaten kendisine aldıran da benim.. o da çok memnun
eşim dahil çevremdeki herkese fotoğraf sevgisini aşılamaya sonrada onları örgütleyip dere tepe gezmeye uğraşıyorum. yaşamımız böylece güzelleşiyor bu aralar eşim annesinin sağlık problemleri yüzünden fotoğrafcılığa biraz ara verdi ama diğer dostlarımızla birlikte boyunda makine gezmeye devam ediyoruz. (yapamazsın-edemezsinli kıskançlık ve boğmaya bağlı bir evliliğim olmadığı için hem çok rahatım hemde bu güven duygusuna zarar vermemek adına çok dikkatliyim)

xtolga övgün için çok teşekkür ederim. Farkı yaratan fotoğrafcı gerçekten de, artık kötü makine yok, kötü fotoğrafcı var

Tarih: 29 Ocak 2007, 08:56 - İp: 85.***.**7.209
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

"artık kötü makine yok, kötü fotoğrafcı var..."

nedense çok aklıma yattı henüz DSLR kullanmamış olmama rağmen

Tarih: 29 Ocak 2007, 09:53 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

"artık kötü makine yok, kötü fotoğrafcı var..."

nedense çok aklıma yattı henüz DSLR kullanmamış olmama rağmen

Tarih: 29 Ocak 2007, 09:53 - İp: 213.***.**8.2
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

sevgili murat,
pardon evli olduğunu bilmiyordum. kayınvaliden için de geçmiş olsun...

Tarih: 29 Ocak 2007, 11:19 - İp: 193.***.**2.10
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Tamer 34 yaşındayım, 8 yıllık çok mutlu bir evliliğim ve 5 yaşında, Kuzey Ata adında bir oğlum var

Kayınvalidem bir aydır Kocaeli umuttepe'de yatıyor pankreas iltihabı teşhisi konuldu ayrıca karın boşluğunda 17 cm (10cm'ye kadar düştü fakat 10 gündür daha fazla gerilemedi) uzunluğunda bir sıvı lezyon oluşumu var.. hepimiz ama en çok eşim üzülüyor, uğraşıyoruz... geçmiş olsun dileklerin için çok teşekkür ederim.

Tarih: 29 Ocak 2007, 12:03 - İp: 85.***.**9.31
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

muratsen,
Geçmiş olsun, anneye acil şifalar diliyorum.

Tarih: 29 Ocak 2007, 12:09 - İp: 88.***.**0.63