gonzo
gonzo (üye)
İstanbul / Amatör

A100,k100d

her iki makinayıda yurtdışından getirme imkanım var ama karar veremiyorum yardımcı olurmusunuz bütçe de giriş seviyesi zaten

Tarih: 11 Mart 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.102
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Kod mimarcanın makinalarını geri vermek için sebebi ihtiyacı yoktur.

Tarih: 15 Mart 2007, 10:45 - İp: 85.***.**5.239
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Yıllarca yelken yaptığımdan (pirat- lazer) ve sırf uzmanlaşmış marka diye ipe, yelkene, makaraya vs. Dünyanın Eurosunu bayıldığımdan (Tekne içindeki suyu boşalttığımız Allahın kovası 10 € idi) tripoda fazla para vermekten nefret ediyorum.

var bende bir unomat.. işimi görüyor, lazım olmuyor desem daha da doğru olur... belki haksızım hata kesinlikle haksızım ama öyle

Tarih: 15 Mart 2007, 10:50 - İp: 85.***.**5.204
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Murat 120 sterlin banada fazla geldi.

Tarih: 15 Mart 2007, 10:57 - İp: 88.***.**4.37
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

K10d nin fotoğrafı ile a100 ün şu fotoğraflarındaki farka bakarmısınız bi. Acaba hatalı çekimmi. A100 de hiçbir detay yok. K 10d ninki ise kontrasın tabiri ile cimcim gibi
A100;

K10d:

Tarih: 15 Mart 2007, 17:26 - İp: 85.***.**5.239
gonzo
gonzo (üye)
İstanbul / Amatör

a100 ün çektiği fotoğrafta bir gariplik var bu kadar fark olmamalı bence

Tarih: 15 Mart 2007, 19:00 - İp: 85.***.**0.217
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat kovanin fiyatiyla tripod'un alakasi ne hocam?..
tripod'a verilir, cunku bambaska bir neden icin aliniyor ve son derece gerekli birsey..
.....
adnan, 120 pound'a hem son derece kaliteli bir ball head aliyorsun hem de carbon fiber monopod..
normalde manfrotto carbon fiber monopod'lar 100 pound sadece.. gitzo'lar 200 pound'a ortalama..
ve bu monopod'larin kalitesi gitzo'lar gibi.. manfrotto falan hikaye..
iyi bir ball head, manfrotto'da 160-170 pound.. gitzo'da da oyle.. ama bu ks-1 cok daha kaliteli..

Tarih: 15 Mart 2007, 19:07 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker söylediğim monopodun ayaklarında açılan parçalar varmı yazmamışın.Yani monopod üzerinde makina varken kendi başına durabiliyormu.

Tarih: 15 Mart 2007, 21:39 - İp: 88.***.**2.35
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan hayir yok.. zaten resimlerden de belli olmuyor mu?..
http://photopal.co.uk/index.php?cPath=39
91 e 96 modellerinde var..
96 modeli aluminyum ve 1 kiloya yakin.. ama uc ayakli ayni zamanda. ve fiyati da daha ucuz tabii ki aluminyum oldugundan..

Tarih: 15 Mart 2007, 21:51 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker 91 modeli karbon fiber.Hemde ayaklı.Peki o ayaklarının açılıp kapanması nasıl oluyor.Ayaklar ayrıca taşınıp alt a mı monte ediliyor yoksa şemsiye gibi açılıp kapanan mekanizması mı var.

Tarih: 15 Mart 2007, 21:59 - İp: 88.***.**2.35
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan inanki bilmiyorum.. fuarda o uc ayakli modellere de baktim ama nasil acilip kapandigina bakmadim..
tahminim.. monopod'un altinda kucuk bir parca var.. onu cikartiyorsun, sonra uc ayagi cekip cikartiyorsun monopod'un icinden.. sonra da o parcayi tekrar taktiginda, uc ayakli kullanmaya basliyorsun..
...
monopod o uc ayak uzerinde duruyor ama ben acikcasi kamerami onun uzerinde birakmazdim adnan.. cunku sabit degil kesinlikle.. oynamaya cok musait..
ama ne yarari olur, uc ayaga agirligi yukleyeceginden, her bir ayaga dagitilacaktir agirlik.. dolayisiyla daha rahat monopod'u hareket ettirebilirsin..
monopod en kisa halindeyken, kamerani birakabilirsin de sanirim, tabii ki ufak bir lens takili ise kamerada.. agir bir lens varsa, agirlik merkezi bozulacaktir ve dengede durmayacaktir..
ve tabii, monopod'un uzerindeki agirligi da bir miktar azaltacaktir..sonucta ekstradan destek oluyor sana.. oyle uc ayagi olmasa, direk agirlik tek bir noktada toplanir.. ama iste sonucta bu da monopod'un uzerindeki kamerayi daha kolay hareket ettirebilmene yardimci olacaktir..

senin bu tur bir monopod istemendeki amac ne adnan?..
ve bir de turkiyede ne kadar bu monopod'lar? carbon fiber ve aluminyum olanlar.. hatta ben de bakayim bir..

Tarih: 15 Mart 2007, 22:27 - İp: 86.***.**0.120