gonzo
gonzo (üye)
İstanbul / Amatör

A100,k100d

her iki makinayıda yurtdışından getirme imkanım var ama karar veremiyorum yardımcı olurmusunuz bütçe de giriş seviyesi zaten

Tarih: 11 Mart 2007, 18:35 - İp: 88.***.**9.102
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam murat.. 200 ytl degil de, 250 ytl gibi alabilecegin cok guzel bir tripod var.. ama elindeki setin icin cok da uygun olmayabilir.. hangi kamerayi ve lensleri kullaniyorsun? ileride almayi dusundugun lensler neler? ve ne tur fotografcilik icin dusunuyorsun tripod'u asil olarak?

Tarih: 14 Mart 2007, 22:47 - İp: 86.***.**0.120
makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

ılker bende sony r1 var... Su an ıcın... Yazdan sonra bır k10d olabılır, veya Sony nın yenı cıkacak ıkıncı slr olabılır... Onlarla bırlıkte,, sigma 105mm veya 150mm macro lens..ve sigam 135-40mm bır tele lens almayı dusunuyorum..

Sımdıden tripod almak mantıklı olmasada (ılersı ıcınıde dusunerek) 250 ytl lık trıpod onerını ogrenebılrımıyım...

Tarih: 14 Mart 2007, 23:08 - İp: 85.***.**8.239
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

buyuk pısmanlıklar olur r1 den k10 deye bi zamnlar mımarca vardı sımdı pro fotocu oldu o demıstı dersın...

keskınlık ıcın sole bı d80 17 55

yada d200 17 50 17 55 olmıcaksa hıc gecme derım...

yada ne bılım 30d 17 40 ama yok canonda olmaz ..

tabı amac macro ıse bılmem baska caren yok tabii...

Tarih: 14 Mart 2007, 23:36 - İp: 85.***.**6.197
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat merhaba..
http://www.dijitalfokus.com/yeni/showthread.php?t=553
adresinde fuarda gordugum tripod'lari anlatmistim, istersen konuyu sen de bir oku..
tripod gerekmez deme kesinlikle.. r1 ile de tripod kullanabilirsin pekala..
http://www.manfrotto.com/page4482.html
adresinden ne tur bir head almanin dogru olacagina bak.. genel kullanim amacli olarak, ball-head veya three-way head alabilirsin.. ball-head'ler genel olarak cok daah fazla tercih ediliyorlar.. cunku cok daha hizli kamerani kullanabilirsin uzerindeyken.. ama three-way head'ler de daha hassas acilara getirebilmeni saglarlar.. three-way head'ler macro icin ideal'ler ama ball-head'lerde oldugu gibi kamerani rahatca hareket ettiremezsin..

135-400 lensi 1245 grammis.. ki k10d'yi de takinca, kafadan agirlik 2 kilo olacaktir.. ve tabii flash da alacaksindir ileride.. onunla birlikte 2.5 kilo gibi..
manfrotto 190 serisi yeterli olur, ama 055 serisi tripod'la daha rahat edersin.. ben yerinde olsam 055proB'den asagisina da bakmam o kombinasyonda bir setim olsaydi..
ama 190xproB de seni idare edecektir..

yanina da 804rc2 three-way head alabilirsin..

Tarih: 15 Mart 2007, 01:19 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker benim monopod dan ne haber gelirken getiriyorsun değilmi.Varsa fotoğrafları veya linkini verirsen iyi olur.

Tarih: 15 Mart 2007, 01:23 - İp: 88.***.**1.240
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sen monopod mu istiyorsun adnan? ben asil tripod istiyorsun zannediyordum..
http://photopal.co.uk/index.php?cPath=38&osCsid=e21ef58c3467e46de9cf51a9f3ff9026

bak bu adresteki tripod gayet kaliteli.. ayrica gitzo tripod'larin ucte biri fiyatina..
ayrica ball-head'le birlikte aldiginda 10 pound da indirim yapiyorlar..

http://photopal.co.uk/product_info.php?cPath=31&products_id=41

bu da cok guzel bir ball-head..

monopod icinse;

http://photopal.co.uk/product_info.php?cPath=39&products_id=73

monopod gayet iyi.. ball-head olarak da kb-0 veya ks-0 alabilirsin.. ks-0'nun dis kaplamasi biraz daha kaliteli..

..............

Tarih: 15 Mart 2007, 01:37 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker verdiğin linkte Burada carbon fiber olanlar daha iyi görünüyor.Peki MC66 nında ayakları açılabiliyormu.
Head olarak da KS0 olabilir.Sen bu ürünleri inceledinmi.

Tarih: 15 Mart 2007, 01:50 - İp: 88.***.**1.240
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ayaklari acilabiliyor mu derken neyi kastediyorsun adnan?..
mc-66 modeli gayet iyi.. 420 gram, 42 santimetre kapaninca, 145 santimetre de butun bolumleri acilinca.. gayet iyi bir yukseklik.. kolaylikla goz hizasina gelir..
evet bu benro'yu denedim adnan.. cok kaliteliler.. manfrotto'dan falan 1-2 gomlek yukarida kesinlikle..
...........
ks-0 da ufacik bir ball head ama tas gibi..

Tarih: 15 Mart 2007, 02:17 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)

İlker fotoğraflarda MC91 üç parça ayrıca ayakları açık şekilde fotoğraflanmış.Yani makinayı tutmadanda kendisi durabilecek konumda.
Onu sordum.MC66 nında yere basan ayaklarında 3 parçalı açılan kısım varmı.
Birde bellhead ler nasıl ağırlığı görünce kendini bırakmazlar değilmi.
Ayrıca bu fiyatlar fazla değilmi.İkisi birden 120 sterlin.

Tarih: 15 Mart 2007, 02:30 - İp: 88.***.**1.240
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

kod polemik yaratmak ıstemıyorsan boyle yazılardan kacın.. bunu cok yerde gordum

d80 beyenmedıgım ıcın vermedım versem beyenmedıgım bır yon olsa ıdı daha once beyenmedıklerım gıbı cıkar soylerım benden yana suphen olmasın d80 i 18 135 le aldıgım lensını degısemedıgım ıcın gerı verdım o sırada ne sıgma vardı ne tamron. objektıf ler topıc ınde tamron yazılı baslıkta var ordan bakabılırsın...yazılarıma nerde bu tamton nıye gelmedii gibii ...

neyse aslında cvp da yazmayayım dedım ama bılmenı ıstedım...
yoksa ben bırsey karsılastırmadım arkadasta r1 varsa kullananlar bılmelı r1 den sonra dslr de basarı yakalamak zor ve masraflı bunu soyledım onu nelerı kesebılecegını soyledım...

simdi gelelim sana uzun zamandır polemıklerın ıcındesın bence bunu bırak bır makıne al ve anı degerlendır derım.
d200 ve d80 k10 hakkında ahkam cok kolay netfotograflar yakalamak zordur

hoscakal cvp yazmassan sevınırm karsılık vermıcem..

ilker gibi oldum yaw amma yazdım...

Tarih: 15 Mart 2007, 10:22 - İp: 88.***.**4.154