dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

A100 Ü Tahtından Kim Eder

Çok ilginç bir tartışma...dpreview de insanlar bunu tartışıyorlar...esası tartıştıkları konuda haksızda değiller

dr.tamer'in açtığı başlıkta pentax özellikleri ile bayağı öne çıkıyor

TIKLA

Tarih: 14 Eylül 2006, 13:06 - İp: 193.***.**6.4
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cuneyt, ayip ediyorsun, indirmeyelim diyecegim ama sen de goruyorsun, yeni dslr'larin artik ardi arkasi kesilmiyor.. k10d gercekten de fiyati da dogruysa, hepsini ezip gececege benziyor..
....

pazarbeycigim, canon digic III'yi cikardi, umarim takip ediyorsundur haberleri..

......

kivanc, hangi tercihini? yoksa gercekten alacak misin?
kivanc, yakinda canon, digic III ile 40d'yi cikartirsa ben de almayi ciddi ciddi dusunecegim galiba..

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:39 - İp: 86.***.**0.120
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

bunun sonu olmayacak ki...en sonunda gidip A1 alacam analog...ohhh sen rahat ben selamet...her gün bir makina başım döndü yaw...

en iyisi paramı cebime koyduktan sonra başlıyayım ben bu araştırmalara...

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:41 - İp: 85.***.**3.87
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

cuneyt, ayip ediyorsun, indirmeyelim diyecegim ama sen de goruyorsun, yeni dslr'larin artik ardi arkasi kesilmiyor.

Yok, valla benim ayıp ettiğim falan yok, yeni çıkanlar ayıp ediyor. Bu çıkışların sonu gelmez, tahta daha çok çıkan, inen olur, merak etmeyin.

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:43 - İp: 85.***.**1.171
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Bak şimdi! biri A1 mi dedi? Nerde şimdi A1 gibi makineler? 20 seneye yakın A1 kullandım, sattığımda hala taş gibiydi.

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:45 - İp: 85.***.**1.171
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

oyle gorunuyor cuneyt.. bakalim siradaki kim..
digic III olayi beni benden aldi bu arada.. 40d'yi cikarsinlar hele bir, sonra ben de cosacagim ve 40d'yi hayatta indirmeyecegim tahttan, buyuk ihtimalle..
...
erdem senin sonun da 40d gibi gorunuyor.. 350d gardasi olamadik dogru duzgun, 40d gardasi oluruz artik..

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:49 - İp: 86.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Benim kafam dahada bi dönüyo.
Neyse pentaks 1d yi beklemek en iyisi.

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:49 - İp: 85.***.**5.125
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey ne yalan soyleyeyim, k1d'yi ben de sabirsizlikla bekleyecegim.. umarim fiyati hesapli olur da.... mesela 1000 pound'luk body; 5fps, full frame sensor..
iki dakkada pentaxci oluveririm valla..

Tarih: 14 Eylül 2006, 22:54 - İp: 86.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BEkleyelim bakalım bekleyelim.Nasıl olsa ondan sonra 0.1 d çıkar.

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:06 - İp: 85.***.**5.125
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ilkerciğim iyi diyon..gardaşlık güzel bir şey ama...erkayaların fiyat politikası malum...

Canonlar tr de birde avro olarak satılıyor...anlayacağın hem fiyatları yüksek...hemde parametreden giriyor açıkca...

30 D yi spot olarak sorduğumda aldığım fiyatlarda genelde body için 1500 dolar düzeyinde idi

düşün artık gerisini...canon'a alternatif üretmek zorundayız...zati canon alsakda lensleri canon almamız imkansız gibi...

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:17 - İp: 85.***.**3.87
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

İlker sende taktın şu full frame sensöre.Canon sana özel bir sensör üretip 350d'ye taksa,diğer makineler full frame çıkarana kadar 350d'yi kullanırsın herhalde. AZ kaldı makineler senin yüzünden ağlamaya başlayacak full frame diye .Bu kadarda başlarına kalkma ya

Tarih: 14 Eylül 2006, 23:22 - İp: 85.***.**8.164