muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

A100 mü K10d’mi ??

1-2 ay içerisinde bir dslr makina almayı düşünüyorum aslında k10d almayı planlıyordum ancak kafama bir kaç nokta takıldı ki 1- sr'nin 1.2 metreden yakında çalışmadığı ancak sss(a100'deki)'nin 5 santimde bile etkili olduğu yazıldı.2- 18-55 ile 18-70 ve 50-200 ile 75-300 arasındaki kalite farkı ne kadardır ayrıca ileriye dönük lens yataırımların da ne gibi bir farklılık söz konusu olabilir 3-k10d den sonra sony'nin ki gibi yeni dslr'ler duyuracak mı veya duyurur mu?(645 bunun dışında)
ayrıca pentax uyumlu tokina ve tamron lens sıkıntısınıda unutmamak lazım.

Tarih: 20 Mart 2007, 16:53 - İp: 85.***.**2.238
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Valla ilk dslr üren firma pentax oldugunu düşünürsek herhalde daha dslr üretmezler.. Yeter bu kadar
pentax'ın da kendi lensleri var ayrıca sigma da var.. para olduktan sonra her taraf tokina tamron lens kaynasa bile gider pentax ve sigmanın lenslerine bakarım... tokina tamron lens sıkıntısı ya da 1-2 metrede sr'si etkili olmuyo gibi şeyler cok cok cok ufak detaylar... Bunlara takılırsak kimse foto makinesi alamaz...
Ayrıca kit objektiflerin değerini de bilmek lazım

Tarih: 20 Mart 2007, 17:19 - İp: 88.***.**0.152
muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

Ne bu şiddet?bu celal!...
Ben bir marka mensubu gibi verilen cevaplara da değer vermekle beraber tarafgirlikten uzak bilinçli cevaplar bekliyorum. ben benim için önemli olan hususları belirttim bunları tartışmak kimseye düşmez teşekkürlerimle.

Tarih: 20 Mart 2007, 17:29 - İp: 85.***.**2.238
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

para olduktan sonra her taraf tokina tamron lens kaynasa bile gider pentax ve sigmanın lenslerine bakarım.

neden? tokina ve tamron kotu lensler mi uretiyor sigma ile kiyaslaninca?

Tarih: 20 Mart 2007, 17:36 - İp: 86.***.**0.120
muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

Kısaca özetleyim ille tokina veya tamron olması gerekmiyor seçenek çokluğu açısından ayrıca sr'nin etki alanı önemli olmazsa olmaz değil belki ama önemli ben kamuda çalışıyorum öyle her zaman yanımda tripodla gezemem en azından telefoto çok sık çekmeyi düşünmüyorum ayrıca detay(makro) çekimlerde hoşuma gidiyor.
Sonuç olarak burada sizlerin yardımlarınızla artıları ve eksileri ile iki makinayı kıyas edip birini seçmeyi düşünüyorum.
ayrıca pentax k10d incelemesi ile ilgili forumu baştan sona okudum.
Ama istatislerin yanısıra tecrübede çok önemli ben video kameramı 6 ay araştırdıktan sonra aldım.
(Pek kısa olmadı farkındayım).

Tarih: 20 Mart 2007, 17:45 - İp: 85.***.**2.238
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

forumda biraz arama yaparsanız fazlası ile yorum ve izlenim görebilirsiniz.Tekrarbir konuya gerek yok gibi.Konu fazlalığına dönüşmemesi iyi olur bölümün [>

Tarih: 20 Mart 2007, 17:52 - İp: 85.***.**2.181
muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

Her halde bu forum gereksiz anladığım kadarı ile dikkat ederseniz açtığım konu başlığı sayısı iki keyfe keder yazmayı seven biri de değilim.Bu forumun amacı sadece incelemeleri okumak belli şahısların yorumlarını takip etmekten ibaretse bir diyeceğim yok anacak benim tam olarak tatmin olmadığım ve yahutta fazladan merak ettiğim hususların olması forum bölümünü kalabalıklaştırıyorsa özür dilerim.Anlaşılan o ki burada en fuzuli yazı yazanlardan biri benim bu konuyu geyik olsun diye açmıştım zaten!!!

Tarih: 20 Mart 2007, 18:06 - İp: 85.***.**2.238
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yok konu fazlaligi olmaz tabii ki de..
sonucta herkes diger acilan konulari okuyup karar verecek olsaydi, yeni konu acilmasi hep fuzuli olurdu..
....
k10d'de etkisiz olan sr, nasil oluyor da a100'de etkili ben anlayamadim dogrusu.. k10d'de daha bir etkili olmasi gerekir hatta..
muddei, hicbirseyi dert etme ve k10d al.. zevkle kullanacagin bir kamera olacak..

Tarih: 20 Mart 2007, 18:31 - İp: 86.***.**0.120
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

birbirine yakın kalitede makinalar k10d daha ağır basıyor.ilkere katılıyorum..k10d

Tarih: 20 Mart 2007, 18:36 - İp: 88.***.**7.146
muddei
muddei (üye)
İstanbul / Meraklı

peki lens konusunda ne dersiniz ilker bey han ilerde bu işten keyif almaya devam edersem ve kendimi yetenekli bulursam belki 16-45 f:4 ile 60-250 alabilirim ama şimdilik öyle bir şansım yok.

Tarih: 20 Mart 2007, 18:41 - İp: 85.***.**2.238
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ilerde 16-50 f2:8 DA* serisi güzel gider.

eniş Açı Zoom lens lerde şuan populer olan lens Sigma 17-70mm Macro moduda var size başlangıç için uyacak bir lens.

Tarih: 20 Mart 2007, 19:11 - İp: 85.***.**2.181