fotomuha
fotomuha (üye)
Samsun / Amatör

A100 Acemileri Bilgilendirin Lütfen

Selam arkadaşlar sony a100 model kullanıcısıyım ve fotoğraf çekmek en büyük hobim.Bu makineden önce dijital amatör fotoğraf makineleri kullandım.a100 gerçekten hpş bir makina ancak bir sorum olacak mu alet hakkında..BU ALETTE FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GÖRÜNTÜYÜ LCD PANELDE NASIL GÖSTEREBİLİRİZ?BÖYLE BİR ÖZELLİK VAR MI?sorumu yanlış anlamayın ben resimleri izlemeyi sormuyorum resim çekerken diğer dijital fotoğraf makineleri gibi ekrana nasıl getirebilirim bunu soruyorum..ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Tarih: 5 Temmuz 2008, 21:20 - İp: 85.***.**0.27
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

BU ALETTE FOTOĞRAF ÇEKİLİRKEN GÖRÜNTÜYÜ LCD PANELDE NASIL GÖSTEREBİLİRİZ?BÖYLE BİR ÖZELLİK VAR MI?

Yok.

#ocaklilar' tarafından 05.07.2008 21:48:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Temmuz 2008, 21:40 - İp: 212.***.**6.52
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

normalde dslrlerde canlı izleme yok,ancak yenı cıkan bırkac model,sanırım tuketici kitlesinin gitgide amatorleşmesinide hesaba kartarak bu ozelligi koymaya bu yonde arge yapmaya basladı..
bildigim kadarıyla
canon450d-40d
sony a300-a350 modellerinde bu ozellik mevcut.

Tarih: 5 Temmuz 2008, 21:42 - İp: 88.***.**3.8
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Ozaman Nikon'un D300'ü D3'ü yeni cıkan D700'ü falan hep amatörlere hitap eden mak2ineler değil mi? Canon'un cıkaracagı 5d mark2 ya da Sony'nin A900'ü...

Evet A100 de bu özellik yok fotomuha.

LV olmalı mı olmamalı mı baska tartısma ama olması kesinlikle faydalı mesela makro cekerken 10X yaklastırıp cok hassas manuel fokus yapılabiliyor. Makro da manuel fokus ve detay işi olduguna göre LV burada cok işe yarıyor. Normalde yok demişsiniz, demek olanlar anormal

Tüketici kitlesinin amatörleşmesi ise gercekten cok talihsiz bir cümle ozaman siz bu işi daha iyi biliyorsunuz demektir ve madem bunu diyecek kadar iyi hissediyorsunuz kendinizi sizi ozaman Leica köşesine alalım.

Bir girin bakalım diger yabancı forumlara neler okuyacaksınız. Valla sizin gibileri okumaktan büyük keyif alıyorum. Böyle sivri dilli takılan ama aslında duyduklarıyla konusan

Tarih: 6 Temmuz 2008, 11:22 - İp: 88.***.**5.37
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Yolun henüz basinda olan biri olarak bu cümleyi kesinlikle destekliyorum. Bu özellik Kamera alirken bir Kriter olarak görülmemeli.

@gaijin
sanırım tuketici kitlesinin gitgide amatorleşmesinide hesaba kartarak bu ozelligi koymaya bu yonde arge yapmaya basladı..

Tarih: 6 Temmuz 2008, 13:06 - İp: 91.***.**1.229
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Dikkatli okursanız bir kriter demedim zaten sadece faydalı birsey dedim. Ben kriter olarak sensör boyunu alırım, işlemciyi alırım, kullandıgı algoritmaları alırım.

Tarih: 6 Temmuz 2008, 16:19 - İp: 88.***.**3.107
  • 1