pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

"k100dsuper" İzlenim Ve Paylaşımları

Arkadaşlar pentax K100D'nin geliştirilmiş versiyonu olan K100D SUPER için tüm paylaşım ve izlenimlerinizi bu topic altında toplayalım.

Makinaya sahip arkadaslar mümkün mertebe fotograflarını bizlerle paylaşırsa çok yararlı olacaktır.

#stahl' tarafından 01.11.2007 13:10:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2007, 11:07 - İp: 85.***.**3.31
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Çok detaya girmeyeyim de askeri personelden askeri personel yollama olacak, sistem normalden farklı oluyor öyle olunca. Hiç olmadı yaza gelirken arkadaş getirecek ki yaza kadar eos 400d setim var zaten, yaza kadar alım kararım da farklı bir makinaya dönebilir.

Konser çekimlerinde ISO performansı önemli olacak ki Adnan, performansı başarılı buldun bu durumda. Madem yeni seri de çıkıyormuş bakalım onlar nasıl olacak, biraz daha bekleyelim bakalım

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:06 - İp: 88.***.**7.167
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

VEEEE GERİİ DÖNDÜÜÜÜM

Bugün sevgili kardeşim Serkan'la (onixon)beraber müthiş bir kısa gezi yaptık.

belki bilindik kadrajlar ama ameliyat olduktan 13 gün sonra ilk defa dısarı attım kendimi onun vermiş oldugu gazla gözümü vizörden, elimi deklanşörden hiç çekmedim

sadece K100DS degil benim lüferlede (W30) cektim
onun fotograflarınıda diger inceleme topiğime atıcam.

ben güzel kareler cıktıgına inanıyorum.

*FOTOGRAFLARIN HEPSİ ORJİNAL KADRAJDIR
*RAW FORMATINDA UV FİLTRE İLE CEKİLDİ
*18-55 KIT LENSLE CEKİLDİ
*JPEG DÖNÜŞTÜRÜRKEN
HEPSİNE
+2 KONTRAST
+2 DOYGUNLUK
+3 KESKİNLİK
VERILDI VE SADECE KÜÇÜLTME İŞLEMİ UYGULANDI.

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:19 - İp: 85.***.**2.129
kolomb
kolomb (üye)
Kayseri / Amatör

As hocam bende beğendim ISO yu birde yalcinaydi alırsam bu benim ilk DSLR olacak onun için bana göre başlangıç için en ideali diye düşünüyorum. Şimdi bir anda k10d belki beni zorlar en korktuğum şey de bu zaten . Zorlarsa sıkılır bırakırım diye korkuyorum.

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:26 - İp: 81.***.**1.27
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

stahl,
renkler çok güzel görünüyor eline sağlık, makinanın kalitesi konusunda şüphem yok. Spor fotoğrafçılığı gibi özel alanlar dışında asıl farkı yaratan ekipmanı kullanmasını bilen insan ve bol bol pratik.

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:39 - İp: 88.***.**7.167
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

yalcinaydi :D spor alanlarındada çok dövdüm :d neleri sınırlı ekipmanla :D hihhihi.Çekene göre çok değişiyo,ekipman işimi çok kolaylaştırır ama

stahl son karen hoş çıkmış klasik kadraj

#onixon' tarafından 02.12.2007 23:50:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:49 - İp: 88.***.**7.245
kolomb
kolomb (üye)
Kayseri / Amatör

Stahl tekrar geçmiş olsun fotolar çok güzel bu arada orda yaprak var mı hala burda kalmadı da

18-55 k100d ninkinden farklı mı aynı mı?

Tarih: 2 Aralık 2007, 23:58 - İp: 81.***.**1.27
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

kolomb
tşk ederim.
18-55 k100d deki ile k10d deki ile aynı lens.
sadece kit lensle cekildigini belirtmek için yazmıstım.

As
Adnan Abi makinanın ISO performansı konusunda haklısın, tek kelimeyle müthiş zaten en iyi sekilde örneğini vermişsin

Tarih: 3 Aralık 2007, 00:02 - İp: 88.***.**2.94
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Sporu fps değeri için örnek verdim, yeri gelir 3fps yavaş kalır Biraz pişmeden çok konuşmak istemiyorum, 6MP benim için yeterli, makinanın yapabildiklerine önem veriyorum. Canon 18-135 IS'in performansına göre de ihtiyacım olan lens konusunda fikir sahibi olurum. Daha üst sınıf makina almak yerine de güzel bir çanta, flaş ve manfrottonun orta kolonu hareket edebilen tripodunu alırım Bu yetmezse de satar üst model alırız, aksesuarlar daha uzun ömürlü ne de olsa

Tarih: 3 Aralık 2007, 00:58 - İp: 88.***.**7.167
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

3 yavaş kalmaz :D,işi az zorlaştırır ama kapatılabilir bu açık.

Tarih: 3 Aralık 2007, 09:11 - İp: 88.***.**5.115
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Toz temizleme sistemlerinin pek bir işe yaramadığına dair bir yazı okudum, paylaşayım:
http://pixinfo.com/en/articles/ccd-dust-removal/

Tarih: 3 Aralık 2007, 09:33 - İp: 212.***.**7.130