hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

60 Günlük Sony A-100 Macerası

İlk olarak bunun bir test olmadığını belirtiyim, Pek çok yabancı sitede test sonuçları yayınlandı, yakında bu sitede de A100 testinin yapılacağı söyleniyor. (Yabancı dili iyi olmayan arkadaşların çok işine yarayacaktır)
Buradaki amacım Alfa 100”ü aldığımdan buyana 50-60 günlük kullanımda edindiğim deneyimlerimi ve gözlemlerimi (sözden daha çok fotoğraflarla) sitedeki arkadaşlarla paylaşmak.

Öncelikle makinayı ilk elime aldığımda “Bu bir MİNOLTA “ diye düşündüm, menulerine girdikçe bu izlenimim daha da kuvvetlendi Menu oldukça sade ve iyi tasarlanmış, Sıklıkla kullanılan özelliklerin Function düğmesinde yer alması kullanımı daha da rahatlatmış, menude boşuna zaman kaybetmeyi önlüyor.

Metal olan lens yuvasını çevreleyen geniş bir alan da yine metalden yapılmış, büyük ve ağır lenslerin güvenle kullanımını sağlıyor.

En çok kullandığım özelliklerin başında hiç şüphesiz SSS (Sarsıntı Önleme Sistemi) ve MLU (ayna kilitleme özelliği) geliyor. SSS beklediğimden çok daha yararlı çıktı.

Makinanın tüm teknik özelliklerini saymaya gerek yok sanırım, SnOcaklıların açtığı başlıkta yeterince yer alıyor zaten. Burada merak edilen bir husus olduğunda yada benim önemli bulduklarımı yeri geldikçe örnek fotoğraflarla yansıtmaya çalışacağım.

Şimdilik bir fotoğrafla söze nokta koyalım.

#hbaykal' tarafından 19.10.2006 02:37:56 tarihinde düzenlendi.

#hbaykal' tarafından 20.10.2006 19:20:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ekim 2006, 02:35 - İp: 85.***.**2.239
hbaykal
hbaykal (üye)

A-100 ve Tamron 200-400

Tarih: 7 Temmuz 2007, 00:00 - İp: 88.***.**9.223
hbaykal
hbaykal (üye)

Tamron 200-400 orneklerine devam edelim...

Tarih: 7 Temmuz 2007, 00:06 - İp: 88.***.**9.223
hbaykal
hbaykal (üye)

Bir tane daha Tamron 200-400

Tarih: 7 Temmuz 2007, 00:09 - İp: 88.***.**9.223
dr.ns
dr.ns (üye)
Ankara / Amatör

merhaba.. uzun sayılabilecek bir süredir forumda a100 ile ilgili bilgi topluyordum, baya önce de karar vermiştim almak için.. Hatta makineyi almadan önce olmazsa olmazlardan olan Minolta af 50mm 1,7 'yi bile almıştım.. ve sonunda a100cülere biri daha mı katıldı ne?? eveeeet.. bir süre önce makineyi aldım iki kit lensiyle, 75-300 için yazılan o kadar güzel şey üzerine ondan vazgeçemedim, zaten tele objektif de lazımdı bana.. Bir süredir internete giremiyordum o yüzden ancak şimdi yazabiliyorum.. çok da mutluyum aldığım için hiçbir pişmanlığım olmadı şimdiye kadar, herkesin olduğu gibi stedyshot'a bayıldım zaten.. hangi makineyi alsam¿ konusunda yardımcı olan siz değerli üstadlara ve arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.. çekmiş olduğum fotoğraflar var, onları da en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım inş..

Tarih: 13 Temmuz 2007, 18:02 - İp: 88.***.**1.241
dtcan
dtcan (üye)
Tekirdağ / Amatör

Dr.ns hayırlı olsun. Makinanızı güle güle kullanın.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 18:56 - İp: 88.***.**6.176
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

sevgili hbaykal nerelerdesiniz?

Tarih: 29 Ağustos 2007, 15:02 - İp: 85.***.**9.72
hbaykal
hbaykal (üye)

Merhaba sevgili Fipar,

Bu suralar cok yogunum, siteye fazla giremiyorum ama haftada bir-iki defa da olsa girip sizlerin guzel calismalarinizi takip ediyorum.

Bu arada bir suru fotograf birikti. Firsat bulunca burada paylasirim sizlerle.

Sevgiler

Tarih: 6 Eylül 2007, 03:10 - İp: 85.***.**4.247
dire
dire (üye)
İstanbul / Amatör

saatlerdir bu topiği okuyorum, bu kadar güzel fotoğrafları çeken arkadaşları görünce asla böyle fotoğraflar çekemeyeceğim diye bir his uyandı bende

muratsenin lensler bende de var, o keskinliği hiçbir zaman yakalayamadım

hbaykal arkadaşın fotoğraflarını ilk defa görüyorum, inanılmaz

cüneyt bey muhteşem

antika, buffalo, merhaz, fipar, nemru_t diğer galeriden fotoğraflarını izlemekten zevk aldığım arkadaşlar, onları zaten tanıyorum

tanımadığım bir kaç arkadaşın fotolarını da çok beğendim

hepinize bu güzel ziyafet için teşekkür ederim

sony aldığıma memnun, sizin kadar güzel çekemediğim için üzgünüm

Tarih: 28 Eylül 2007, 08:05 - İp: 85.***.**3.228
hbaykal
hbaykal (üye)

Tesekkur ederim Dire, begenin icin sagol.
"asla boyle fotograflar cekemeyecegim" gibi cumleleri lutfen hic akliniza bile getirmeyin.

Enerjisini, emegini makinalari test etmek ya da marka kavgasi yapmak yerine fotografi ogrenmeye ve fotograf cekmeye harcayan her kes iyi fotograf cekebilir.

Tarih: 21 Ekim 2007, 20:29 - İp: 85.***.**4.237
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

hbaykalın;

''Enerjisini, emegini makinalari test etmek ya da marka kavgasi yapmak yerine fotografi ogrenmeye ve fotograf cekmeye harcayan her kes iyi fotograf cekebilir.''

cümlesini canı gönülden alkışlıyorum.işin tüm özü burda yatıyor.

hadi fotoğraf cekelim

Tarih: 23 Ekim 2007, 12:52 - İp: 85.***.**6.176