hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

60 Günlük Sony A-100 Macerası

İlk olarak bunun bir test olmadığını belirtiyim, Pek çok yabancı sitede test sonuçları yayınlandı, yakında bu sitede de A100 testinin yapılacağı söyleniyor. (Yabancı dili iyi olmayan arkadaşların çok işine yarayacaktır)
Buradaki amacım Alfa 100”ü aldığımdan buyana 50-60 günlük kullanımda edindiğim deneyimlerimi ve gözlemlerimi (sözden daha çok fotoğraflarla) sitedeki arkadaşlarla paylaşmak.

Öncelikle makinayı ilk elime aldığımda “Bu bir MİNOLTA “ diye düşündüm, menulerine girdikçe bu izlenimim daha da kuvvetlendi Menu oldukça sade ve iyi tasarlanmış, Sıklıkla kullanılan özelliklerin Function düğmesinde yer alması kullanımı daha da rahatlatmış, menude boşuna zaman kaybetmeyi önlüyor.

Metal olan lens yuvasını çevreleyen geniş bir alan da yine metalden yapılmış, büyük ve ağır lenslerin güvenle kullanımını sağlıyor.

En çok kullandığım özelliklerin başında hiç şüphesiz SSS (Sarsıntı Önleme Sistemi) ve MLU (ayna kilitleme özelliği) geliyor. SSS beklediğimden çok daha yararlı çıktı.

Makinanın tüm teknik özelliklerini saymaya gerek yok sanırım, SnOcaklıların açtığı başlıkta yeterince yer alıyor zaten. Burada merak edilen bir husus olduğunda yada benim önemli bulduklarımı yeri geldikçe örnek fotoğraflarla yansıtmaya çalışacağım.

Şimdilik bir fotoğrafla söze nokta koyalım.

#hbaykal' tarafından 19.10.2006 02:37:56 tarihinde düzenlendi.

#hbaykal' tarafından 20.10.2006 19:20:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ekim 2006, 02:35 - İp: 85.***.**2.239
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

nemrut sony alanlar benim fotograflarıma bakarak karar vermesin demişsin
senin fotoğrafların ne eksiği var?fotografların gayet güzel fotograflar
ümitköy levhasının olduğu fotografı çok beğendim.uzun zamandır ankaraya gelmedim.genelde araba ile gelirdim ve gelene kadar canım çıkardı neyse allahtan enson gelişimde uçak korkumuda yendim.yakında çayını içmeye gelirim

Tarih: 27 Haziran 2007, 00:44 - İp: 88.***.**7.70
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Nemrut fotoların çok hoş. Özellikle şu rayların olduğu fotoğraf birinci sınıf bir foto.
Keçiören belediyesinin önündeki büstleri kusursuz pozlamışsın. çok çok iyi.
Şu keman çalan benim bir avukat arkadaşa çok benzitor, acaba dedim bizimki çalgıcılığa mı başladı...Acayip benziyor.

Tarih: 27 Haziran 2007, 00:50 - İp: 88.***.**2.0
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

Tarih: 27 Haziran 2007, 00:51 - İp: 85.***.**2.103
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

teşekkürler
ankaraya kimin yolu düşerse cayımı kahvemi içmeye yemek yemege beklerim başımla beraber.
persembe foto cekmeye cıkmadan biraz yüklüyeyim istedim sonra tekrar yükliyelim ...bu topigide 100 leyelim ha gayret

Tarih: 27 Haziran 2007, 00:54 - İp: 85.***.**2.103
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Ankara ya kesin dönüşüm çok yakında, 5-6 aydır birazcık uzaktayım, kolejde oturuyorum 3 senedir...ama iş güç, epey hırpaladı, belki de hiç dönmem, istanbul a kaçmak da aklımı çelmiyor değil

Tarih: 27 Haziran 2007, 00:58 - İp: 88.***.**2.0
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Erzurum Kongresi bu binada yapılmış arkadaşlar. ben maalesef cumartesi gittiğim için içini göremedim.

“Efendiler!
Avrupa’nın bütün ilerlemesine,
yükselmesine ve medenileşmesine
karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş
ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.
Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka
Avrupa’dan nasihat almak,bütün
işleri Avrupa’nın emellerine göre
yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan
almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.
Halbuki, hangi istiklal vardır ki
Ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin
Planlarıyla yükselebilsin?.. Tarih,
böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!”

Gazi Mustafa Kemal Paşa

Tarih: 27 Haziran 2007, 01:00 - İp: 88.***.**2.0
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

nemrut başın sağolsun..
arkadaşlar bakıyorum gene coşmaya başladınız..

Tarih: 27 Haziran 2007, 01:06 - İp: 88.***.**7.70
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

cümlemizin efenim
yaa ben fotolarımı bulamıom dökecem dee...şimdi yarın sabah devam ederler..malum a-100 aşkı...

hakan gel tabi gel....bi ara a100 piknigi filanmı yapsak yada ufak caplı bir buluşma

Tarih: 27 Haziran 2007, 01:15 - İp: 85.***.**2.103
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaz,

Yok hocam, gayet guzel Kuzey Ege, Behramkale, nam-i diger Asos. O tepenin arkasinda soyle bir limanvar:

Tepeden manzara soyle :

Tepeden gunbatimi da boyle:

#antika' tarafından 27.06.2007 03:26:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 03:24 - İp: 85.***.**7.217
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

antika, nemru_T, fotoğraflarınız güzel.
Yeni uygulamada sony A100 galeri mi yapsak acaba?

Tarih: 27 Haziran 2007, 09:29 - İp: 88.***.**6.70