hkngkds
hkngkds (üye)
Eskişehir / Amatör

550d + 18-55 Is + 55-250 Is Set Nasıldır

fotograf konusunda yeni sayılırım günlük kullanım dışında manzara ve doga fotografları çekmeyi planlıyorum

canon 550d + 18-55 ıs + 55-250 ıs nasıl bir settir ihtiyaçlarımı karşılar yada bunun yerine önerebileceginiz başka lensler varmı
yoksa bunların yerine nikon d90 + 18 -105 vr lens alsam daha akıllıca bir karar mı vermiş olurum

Tarih: 1 Mayıs 2010, 18:38 - İp: 78.***.**6.193
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sayın Fatalforce,
Geçtiğimiz son birkaç gün içinde Canon 450D, Canon 550D ve Nikon D90 arasında gidip geliyorsunuz. Zira Pentax K20'den vazgeçtiniz anladığım kadarıyla. Açtığınız dört konuda da hep bu üç makine arasında dolaşıyorsunuz, ve onlara uygun lensler arıyorsunuz.

Bence önce markanıza karar verin, sonra model seviyesine. Model seviyesini belirlerken bütçenizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Bundan sonra almayı düşündüğünüz makineye göre lenslere bakın. Almayı düşündüğünüz lense göre makinanızı uydurmaya çalışmayın..

Ayrıca makine konusunda farklı markaları kime sorarsanız, kendileri kullandıkları makineyi, veya kullanmayı sevdikleri makineyi size önerirler. Bu nedenle öncelikle eğer bir marka beğeniniz varsa ona uygun alım yapmanızı tavsiye ederim. Ondan sonra lens tavsiyesini alabilirsiniz..

Saygılar...

#malkocy' tarafından 01.05.2010 19:24:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mayıs 2010, 19:20 - İp: 124.***.**7.118
hkngkds
hkngkds (üye)
Eskişehir / Amatör

elimdeki parayla nasıl daha iyi birşeyler arabilirim amacıyla soruyorum ondan dolayı bu 3 makineyle ilgili nasıl bir set oluşturabilecegi hakkında fikirler soruyorum tavsiyenize uyup makineyi, kararlaştırasıya kadar sorular sormıyacagım yardımlarınız için teşekkürler

Tarih: 1 Mayıs 2010, 20:25 - İp: 78.***.**6.193
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Israrla söylüyorum video önemli değilse 450d den yukarısına gerek yok. Aradaki 400$ a lens alınabilir. önemli olan fotoğraf kalitesi ise zaten bu cihazların hepsi tatmin edicidir. zevk meselesi yani burada seçim.

Tarih: 1 Mayıs 2010, 20:55 - İp: 78.***.**7.251
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben Canon'cu olarak Canon almanızı öneririm. Kullanımın yanında görsel olarak ta aldığınız makine size hitap etmeli diye düşünüyorum. Herkes Nikon alıyor diye beğenmeden Nikon alırsanız, sonra zevk almayabilirsiniz. Ayrıca eğer dükkanda deneme şansınız varsa bir elinize alıp deneyin, sesini dinleyin. Zira her makinenin deklanşöre bastığınızdaki sesi farklıdır.

Eğer Canon'da karar kılarsanız, 450D ile 550D arasındaki önemli bir fark ise yeni nesil digic4 işlemci, 18mp çözünürlük, video çekimi. Sizin çekmeyi düşündüğünüz Manzara, doğa, günlük fotoğraf konuları için 450D yeterli bir makine. ama tabi her zaman bir üst model daha fazla özellikle donatılmıştır. Fiyatları eğer sizi düşündürüyorsa, bence de Sn. Bolubeyi'nin dediği gibi 450D alırsanız, size lens çeşitleri için para kalacaktır. Ha bir de çanta, tripod alacağım derseniz, makineden ettiğiniz tasarrufu burada değerlendirebilirsiniz.

Saygılar.. Eskişehir'e selamlar..

Tarih: 2 Mayıs 2010, 05:32 - İp: 124.***.**7.118
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Aşağıdaki linki de okumanızı tavsiye ederim..

550D iyi mi?

Tarih: 2 Mayıs 2010, 05:39 - İp: 124.***.**7.118
  • 1