placebos
placebos (üye)
İstanbul / Amatör

500d Alıcam Ama Aklım Nikonda Kaldı :s

arkadaşlar hayyama gittim fiyatlara baktım 450d 1100-1200tl arası 500d ise 1500tl canon fiyat performans açısından daha iyi ama ben 3 yıldır nikon hayal ediyorum çok bildiğimden değil açıkçası ama biraz da gönül işi bu makineyi benmsemek önemli diye düşünüyorum,üstadlardan tecrübeli arkadaşlardan değerli fikirlerini bekliyorum.

Tarih: 9 Ağustos 2009, 03:55 - İp: 78.***.**2.154
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 18 Ağustos 2009, 07:31 - İp: 85.***.**8.188
xarax77
xarax77 (üye)
Yalova / Amatör

bu arada 500d eisa tarafındna en iyi kamera secilmişi

link

#xarax77' tarafından 18.08.2009 08:59:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Ağustos 2009, 08:58 - İp: 85.***.**1.24
elturco
elturco (üye)
Ankara / Amatör

Uyarı

2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 18 Ağustos 2009, 09:33 - İp: 212.***.**2.107
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Uyarı

Tarih: 18 Ağustos 2009, 09:52 - İp: 85.***.**8.188
dayanikli
dayanikli (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar herkese,

bir hafta once Hayyam'dan Nİkon D90 aldim. Bana maliyeti 2025 ytl oldu.
Uzerindeki lens cok kaliteli bir lens. (18-105 VR Nikon Nikkor)
Daha once Canon 400 D kullanicisi olarak, Nikon'un renklerini daha beyendigimi itiraf etmeliyim. Nikon alirken en cok enstantene ve iso performansindan korkuyordum.
Fakat Nikon CMOS lens kullanmaya basladigi icin hicbir sıkıntı hissetmedim.
Dusunenlere tavsiye ederim.

Lens konusuna gelince, Nikon hicbir zaman makinanin mount kismini degistirmedi.
Dolayisiyla 1950'den kalma bir lens bile hala bu makinaya takilip rahat rahat calisiyor.Dolayisiyla lens opsiyonu cok fazla. Ek olarak Hayyam'da birkac saticidan duydugum kadariyla Canon son zamanlarda biraz problem cikarmaya baslamis ki ben bir problem yasamamistim.

bende kalbinizin ve aklinizin sesini ayni anda dinlemenizi tavsiye ederim.

Selamlar,
Alp Dayaniklioglu

Tarih: 18 Ağustos 2009, 17:28 - İp: 57.***.**0.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evet nikon makinelerin mountu aynıdır ama bu her lensi aynı sekilde kullanabildiginiz anlamına gelmiyor..
nikonun lens uyumluluk tablosu,şimdiye kadar cıkardıgı lenslerin ozellikleri tablosundan bile daha uzun daha karmasık.
bahsettiginiz gecmişe yonelik butun lensleri tam performans kullanabilme ozelligi sadece pentaxta var.
lutfen yanlıs bilgilendirme yapmayalım.

nikon lens uyumluluk tablosu

Tarih: 18 Ağustos 2009, 17:39 - İp: 78.***.**9.238
placebos
placebos (üye)
İstanbul / Amatör

ben 500d sormuştum hayyamda en ucuz 1400tl demişlerdi,d90 alan arkadaş 2025 e sadece body+18-105 mi bu kadar tuttu? eğer öyleyse arada 600 tl fark var. çok uçuk bence. arkadaşlar geçen bi fotografçı bana bence 40 d al dedi 40d+17-85+sigma 10-20 geniş açı lensle 1500e dedi ikinci el bu makine, fotografçı olduğu için çok kullanılmış bir makine lcd ekranı yıpranmış görünüyodu biraz ama başka sorunu yoktu gördüğüm kadarıyla. adam sırf bana satmak için mi 40 d al dedi yoksa bu daha iyi bir seçenek mi? 500d+18-55e göre?

Tarih: 23 Ağustos 2009, 15:23 - İp: 92.***.**3.184
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ben olsam 500D yi sadece gövde olarak alırdım.
ynınada genel kullanım için 17-70 lens
tamamdır.
------

40d mi 500d mi?
elbet 40d ama neye göre 40d?
kime göre 40d?

-----------
bence benim nacizane tavsiyem size videoda istiyorsanız 500D + 17-70 ikilisidir.
2.el tavsiye etmiyorum.

--------
mesela biz bir arkadaşımıza 450D aldık 450D+17-50
ve hala kullanıyor.
mis gibi geçinip gidiyor makinesiyle ve okadarda hızlı aldıkki.
bize danıştı bizde ona tarzını ve ne çekmek istediğiniz sorduk.
bizde ona uygun modeli söyledik.
gitti aldı.
halada kullanıyor.
bu sebeple makinaları fazla kafanıza takmamnızı öneriyorum.

Tarih: 23 Ağustos 2009, 15:57 - İp: 78.***.**7.53
placebos
placebos (üye)
İstanbul / Amatör

ewet ben biraz fazla takıyorum kafaya herşeyde böyleyim sizlerin de başını şişirmek istemiyorum kusuruma bakmayın. okulun yanında sürekli çalışıyorum harçlığımı çıkarmak için işi biraz öğrendikten sonra fotografçılık yapmak istiyorum mesela düğünlerde falan çekim yapabilirim. sevdiğim işten para kazanmak daha iyi olur bnm için bundan dolayı 40d dedim. sizce 500d yeterli olur mu yine de?

Tarih: 23 Ağustos 2009, 16:48 - İp: 92.***.**3.184
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

40d nin saglayacagı hiçbir artı goremiyorum..
tabiki 500d yeterli olur..fiyat farkı vermeye degmez..

bu makine fotografcılıgın giriş makinesi degilki bukadar kucumseniyor, bu dslrler için giriş seviyesi bir makine...ki giriş seviyesini coktaaan asmıs bir makine..

dslr kullanan bir fotografcının fotograf hakkında hemen her seyden zaten haberdar olmasını beklerim acıkcası..oyuzden bir dslrnin bir insana yetmemesi degil,o insanın dslrye yetmemesi soz konusu olabilir ancak..

Tarih: 23 Ağustos 2009, 17:32 - İp: 78.***.**1.137