pick
pick (üye)
İzmir / Meraklı

500 Tl’ye Kadar

Herkese merhaba, bir süredir fotoğrafçılığa meraklıyım ve artık bir adım atmak ve makine almak istiyorum. Bütçem 500 lira civarında, bu bütçeye göre araştırmalarıma göre en uygun makineler fujifilm'in finepix s1900, s1800 ve s2950 modelleri. Öncelikle bu makineler arasındaki farkları öğrenmek istiyorum, yabancı ve türkçe sitelere baktım ama pek bir bilgi bulamadım farkları hakkında. Bir de bunlar dışında önerebileceğiniz hangi makineler var? Şimdiden çok teşekkürler.

Tarih: 29 Mayıs 2011, 01:50 - İp: 78.***.**1.115
devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

markaya bakma .lensi en keskin gece çekimi en başarılı olanı varsa 2. el temizi de olabilir.onu al.ne alırsan al sana yetmicektir. çevremdekilerden aldığım izlenim o ki. illaki dslr geçişi isteyeceksin. onun için paranı biriktir o arada da araştırmanı yaparsın 500 lirana yazık etme. buradaki dslr kullanan arkadaşlara bedavadan 500 liralık bir para versen bununla hangisini alırsın diye sorsan yüzde 99 yukarıda yazdığın katagorideki hiçbir makinaya bakmaz bile.
bu devirde 500 lira iyi para.

Tarih: 29 Mayıs 2011, 06:19 - İp: 88.***.**4.241
pick
pick (üye)
İzmir / Meraklı

herhangi bir marka takıntım yok zaten. 500 liraya kadar özelliklerine göre en iyi gördüğüm makineler fujifilm'ler gibi gelmişti yanılmış olabilirim tabi ki. ama bu makinelerin yetmeyeceğini söylüyorsun... o zaman bütçeme göre hangi makineleri önerirsiniz?

Tarih: 29 Mayıs 2011, 17:03 - İp: 78.***.**1.115
devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

madem böle bir kararın var fujiden uzak dur bi kere. lensleri keskin değil.
yani f:/2,8 in üstündeyse sakın alma.
yani f:/3,1 f:3,5 gibi lens üzerinde böyle bir değer görüyosan hayal kırıklığı yaşarsın. fujilerde bildiğim kadarı ile netleme sorunu var. loş ortamlarda görüntüde gürültü fazla biliyorum. benim kayınço aldı elinde kaldı.
gece çekimi diye bişe yok.
kompaklarda canon iyidir.
sx10- sx130 olabilir. alacağın marka ve modelde acele etme yorumlarını ve çekilmiş fotoğraflarına bak.
ben almak zorunda kalsaydım lens keskinliğine bakarak manuel çekim yapabilen canon modelleri üzerinde araştırma yapardım.

Tarih: 30 Mayıs 2011, 00:24 - İp: 88.***.**4.241
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Devrim arkadasin Fuji ile yorumlarina aynen katiliyorum.
Sizin gece cekiminde basarili olmaniz icin dusuk f numarali makinalara ihtiyaciniz var.Su anda piyasadaki bu tarz makinalar biraz daha pahali cunku dusuk f numarali lens yapmak biraz daha kulfetli bir is.Sonucta isiga karsi hassas bir yapisi olan bu makinalara sahip olmak istiyorsaniz,keseyi biraz daha zorlamalisiniz.Nikon p300 f1.8 ile baslar 4 kusurlara gider zoom yaptiginizda,Canonun bir kompak modeli var sitesine girin bakin oda f2 den baslar 4.9 lara cikar zoom yapinca.Canon s90 veya s95 var hem f2 den baslar hemde sensorleri buyuktur.Daha pahalisi yada en pahalisi ve iyisi Olympus var xz1 f1.8 den baslar 2.5 le son bulur ki bu cok iyi bir deger.Fiyatina gelincede iste orda sorunu basliyor cunku Turkiyede vardir 1500 lira falan.Size onerim en azindan yeni back-lit cmos sensorlu ve f numarasi dusuk kompak makinalari internetten arastirin ve hangisi daha avantajli ise ona yonelin.Canon,Panasonic,Sony ve Nikondan (sadece p300) olmak sarti ile arastirin bakalim.

Tarih: 30 Mayıs 2011, 03:54 - İp: 221.***.**3.132
pick
pick (üye)
İzmir / Meraklı

ben hala istediğim cevabı alamadım arkadaşlar. bana makine modellerinden tavsiye verebilirseniz sevinirim. ben vereceğiniz tavsiyeleri karşılaştırıp size tekrar iletip fikrinizi almak istiyorum

Tarih: 2 Haziran 2011, 20:35 - İp: 78.***.**1.115
nouns
nouns (üye)
İstanbul / Meraklı

ben olsam hiç dijitallere girmem canon eos 1000D Var iyi bi makına 0ı 1000-1100 tl hatta suan hepsiburadada 999tl limitin yoksa 2. elini 5000e bulursun veya spotunu alırsın 600tlye felanda

Tarih: 15 Haziran 2011, 19:47 - İp: 95.***.**5.29
plekumat
plekumat (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

düşünürseniz s2800hd(s2950 ile aynı) satıyorum. Düşünürseniz yardımcı olurum.

Ama tavsiyem, video önemli değilse ve ilerde fotoğraf üstüne yoğunlaşacaksanız 1000D gibi bir makine almanız.

Tarih: 15 Haziran 2011, 22:22 - İp: 88.***.**4.76
  • 1