superberk
superberk (üye)
Ankara / Amatör

450d mi Yoksa 400d Mi

meraba arkadaşlar ben daha 15 yaşındayım ancak küçüklüğümden beri fotoğrafçılığa ilgim war bunun için derslerde aldım ancak şimdi elimde canon 500n var.artık dslr makinalara geçmek istiyorum ama bütçe kısıtlı olduğundan bu 2 makina arasında kaldım yardımlarınızı bekliyorum

Tarih: 16 Haziran 2008, 01:40 - İp: 85.***.**3.113
SWING
SWING (üye)
İstanbul / Amatör

Max. verebileceğin miktarı yazarsan daha iyi olur , çünkü iki makine arasında ki fark çok değil.

Tarih: 16 Haziran 2008, 08:16 - İp: 88.***.**8.73
kadirgiray
kadirgiray (üye)
İstanbul / Meraklı

400 ve 450 aynı boyutta sensörlere ve aynı işlemciye sahip iki model, iso performansları da aynı kullananların dediklerine göre. eger daha büyük bi ekrana bakarak(!) fotograf çekmek istiyorsan 450d tercih edebilirsin ama benim şahsi fikrim aradaki fiyat farkında değmez..uygun fiyata 400d al, iyi bir de lens al, güle güle kullan. veya tavsiyem biraz daha çık 40d al.. kolay gelsin.

Tarih: 17 Haziran 2008, 10:47 - İp: 78.***.**6.75
superberk
superberk (üye)
Ankara / Amatör

maximum 1600 ytl civarı

Tarih: 17 Haziran 2008, 17:49 - İp: 85.***.**4.10
trkppc
trkppc (üye)
İstanbul / Amatör

450d ile 400d arasındaki tek fark lcdsimidir gercekten???

Tarih: 19 Haziran 2008, 17:52 - İp: 81.***.**9.80
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayır degildir
pili ve govdesi degişmiş.
spot olcum modu eklenmiş
işlemcisi digic 3 ki en onemli farklardan
lcd tabiki buyumus
canlı önizleme mevcut
daha buyuk optik vizor
cozunurluk 12 mpye yukselmiş
cf kart yerıne sd kart kullanıyor.

iki makine arasında fark yok demek hata olur. 450d oldukca iyi bir makine..

----
sunuda eklemek istiyorum,eger ozellikle canon dusunmuyorsan belirttigin fiyata bir sony a200 yada a300daha iyi bir secim olabilir.
govdeden titreşim onleme hareketli lcd ekran gibi artılarında olur.

Tarih: 19 Haziran 2008, 18:27 - İp: 78.***.**6.226
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

450D + 18-55 IS al bence. Daha sonra da tele olayını 55-250 IS lens gibi iyi ve ucuz yoldan halledebilirsin..

Tarih: 19 Haziran 2008, 19:28 - İp: 85.***.**2.249
glycoll
glycoll (üye)
İstanbul / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 20 Haziran 2008, 06:50 - İp: 71.***.**9.127
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

ben 400D'yi ilk görüp elime aldığımda Canon'dan epey soğumuştum. 450D'yi görüp elime alınca da makineyi almak için hiç şüphem kalmamıştı.

400D ile 450D arasındaki farkı sadece ekran boyutu zannetmek çok büyük bir yanılgı olur.
gaijin çok güzel açıklamış farkları. 450D alabilirsen al bence. ama o pahalı gelirse bence de canon dışındaki modellere yönel. 400D'yi kesinlikle tavsiye etmem ciddi eksikleri var.
Nikon D60 veya Sony A200 de düşünebilirsin.

Tarih: 22 Haziran 2008, 15:45 - İp: 192.***.**4.218
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Yerinde olsam 400d+ tamron 17-50 almaya çalışırdım. Çünkü anladığım kadarıyla artık makinen bu olacak ve yıllarca değiştirmeyeceksin.

2milyara eder ama bir daha değiştirmezsin.

450d deki özellikler hayati değil digic II de gayet kaliteli üstelik canonun en üstten 2.-3. makinasında (5D) kullanılıyor. dpreviewdeki resimlere bakarsanız digic 2nin jpg işleminde digic3 ten aşağı olmadığını görürsünüz (defaultta digic 3 düşük kontrast ve keskinlikle daha bile kötü).

Kısaca digic 3 ün avantajı en hızlı elektronik devrelerin kullanıldığı canon 1ds mark III gibi makinelerde belirgindir 450d de o kadar önemli değil.

Onun dışında gövdeleri aynı hemen hemen ikisi de aynı plastikten.

Sonuç olarak 450d+kit lens alıp yıllarca kullanacağına (amatör uğraş için kim milyarlar akıtabilir çok zenginden başka?? )

400d + tamron 17-50 ile çok daha kaliteli fotolar çekersin.

Tarih: 23 Haziran 2008, 13:23 - İp: 85.***.**6.5
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

450d ye yatırım yap bence daha kaliteli bir makina

Tarih: 20 Ağustos 2008, 05:28 - İp: 88.***.**1.218