esu37
esu37 (üye)
İstanbul / Meraklı

450d Fiyatları Düşer Mi?

450D Fiyatları Düşer mi?

Makineyi alacağım ama sene sonuna bırakmayı planlamıştım.Aylardır fiyatlarında en ufak bi değişiklik yok.Bu piyasayı da tam bilmiyorum ama merak ediyorum!

Haziran Temmuz aylarına kadar makine fiyatlarında düşme olabilir mi_?

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:43 - İp: 78.***.**3.213
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ik çıktığı anlarda almıştık bir arkadaşımıza.. vesile olmuştuk yani.. o zamanlar daha pahalıydı.. şimdi düştü ama..yani o alımdan biray sonra falan fiyatar aşşağıya çekilmişti..
450d sadece eli ufaklar için ve video çekmemesi ile dezavantaj. geri kalan herşeyi şuanki piyasa fiyatını hak ettiğine inanıyorum ve zaten düşük olan fiyatı dahada düşeceğine inanmıyorum.

ama sadece gövdeyi alarak ve lenside sonradan alarak gövdeyi ucuza getirmiş olursunuz.. yani kit istemediğiniz varsaydım..

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:47 - İp: 88.***.**1.90
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Makinenin daha yeni modeli olduğu için (500d) 450d'nin üretimi durdurulmuş olabilir. Yani eldeki stoku bitirmek üzere bazen fiyatlar düşer ama siz düşsün düşsün diye beklerken bir de bakmışsınız elde sıfır makine kalmamış. Yani düşsün diye beklerken bir anda alacak makine bulamaz hale gelmeyin.

Ekonomik olarak sıkıntılı iseniz,450d'nin temiz bir ikinci elini almanızı öneririm.

Tarih: 9 Aralık 2009, 22:57 - İp: 88.***.**9.182
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu sürümle ilgili bir durum.

Türkiye'de böyle şeylerin sürümü az olduğu için stoğu da az oluyor, sonuçta yeni model aynı fiyata rafta yerini alana kadar bir önceki modelin stoğu iyice azalmış oluyor, satıcılar indirime gerek duymuyorlar.

Hatta bazen iyice garip durumlar ortaya çıkabiliyor. Mesela geçtiğimiz 3-4 sene zarfında DSLR makinaların genel olarak fiyatı düştü, dolayısı ile yeni bir model, bir önceki modelin bir sene önceki fiyatından daha düşüğe piyasaya sürülebiliyor, satıcı inat edip eski modelin fiyatını düşürmediği için eski model yenisinden daha pahalıya yenisiyle aynı rafta alıcı bekliyor, yerse. Yakın zaman kadar Yalçınlar'ın sitesinde böyle örnekler bolca vardı.

Yurtdışında MediaMarkt tipi büyük zincirler popüler modelleri büyük partiler halinde satın alırlar. Büyük alım yaptıkları için malın giriş birim fiyatı da aynı oranda düşük olacaktır, yanında biraz stok riskiyle beraber. Bu stok, model demode olmaya yüz tuttuğunda promosyonla indirimle falan hızla tüketilir. İşte sizin beklediğiniz indirim anı tam o zamandır.

Bu arada hemen ilave edeyim, bu mağazalar yine de zarar etmezler, zaten o modelin karını çoktan cebe indirmişlerdir, elde kalanları da muhtemelen girişine satıyorlardır. Kapitalizm maalesef böyle birşey, yeterince büyükseniz kaybetmiyorsunuz.

Türkiye'de sürümünü bu seviyeye çıkarmış satış zincirleri var mı bilmiyorum.

Tarih: 9 Aralık 2009, 23:37 - İp: 88.***.**9.98
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Düşmez. İlerde aynı fiyata 500D alırsınız. Çünkü 555D çıkmış olur..

Tarih: 10 Aralık 2009, 00:04 - İp: 78.***.**6.119
esu37
esu37 (üye)
İstanbul / Meraklı

teşekkürler özellikle antika.

Tarih: 10 Aralık 2009, 01:07 - İp: 78.***.**3.213
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

bence düşmez!! hatta almak için acele etmek durumundasınız. mavi_izci'nin söylediğini gibi stoklar bitmek üzere.. media markt ve yalçınlarda makine şuan yok.. teknosada var ama fiyat yüksek..

Tarih: 10 Aralık 2009, 10:34 - İp: 78.***.**8.156
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Bir sene ara ile iki adet 450D satın alıp düştüğüm hayalkırıklığı ile derimki ;
Canon 500D varken asla 450D alınmaz , paranız yetmiyorsa 1000D alın hatta 400D alın .

Tarih: 10 Aralık 2009, 18:54 - İp: 94.***.**9.218
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

pardon neden 500d varken 450d alınmıyor ???

Tarih: 10 Aralık 2009, 19:32 - İp: 78.***.**8.156
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

en iyi ihtimalle 1-2 aylık surec sonunda dusecegi 100 liradır.
o 2 ay boyunca fotograf cekmek o 100 liradan cok daha kıymetlidir.
**

Tarih: 10 Aralık 2009, 19:37 - İp: 78.***.**3.40
  • 1