burakkasapoglu
burakkasapoglu (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

40d mi 5d ??

arkadaşlar ben 40d kullanıcısıyım 40d makinemi satıp 5d makine almayı planlıyorm sizce mantıklı bişeymidir bu hareket? yada 5d yerine 2dx gibi makinelermi almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.....

Tarih: 6 Eylül 2010, 14:17 - İp: 213.***.**0.18
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

neden satıyorsunuz?
neden 5d almayı planlıyorsunuz?
butceniz nedir?

40d de eksik oldugunu dusundugunuz seyler nedir belirtirseniz saglıklı bir yorum yapılabilir.
bu haliyle zor.

Tarih: 6 Eylül 2010, 14:26 - İp: 92.***.**2.60
burakkasapoglu
burakkasapoglu (üye)

40d den memnunum ama herkes 5d daha iyi daha güzel en azından full frame diyor 2000tl kadar falan bütcem var stüdyo fotoğrafçılığı yapıyorm ve 5d ile daha iyi performans alacağımı söylediler başka önerilerede açığım tabi

Tarih: 6 Eylül 2010, 15:47 - İp: 213.***.**0.18
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

5d tabiki guzel makine,full frame olması avantaj

1.ama gelin damat, vesikalık falan cekiyorsanız hiçbir artısı olmayacaktır bana gore.

2.ama özel gün fotografcılıgı yapıyorsanız, dıs mekanda zor ısık sartlarına calısıyorsanız sırf iso performansı nedeniyle bile tercih edilebilir.

full frame makinelere, kaliteli (dolayısıyla pahalı) lensler takmadıkca verim alamazsınız.
şahsi görüşüm
1. durum gecerliyse almanız gereksiz harcama olacaktır.
2. durum gecerliyse mutlaka almanızı tavsiye ederim. işinize yatırım yapıyorsunuz sonucta.

Tarih: 6 Eylül 2010, 15:54 - İp: 92.***.**2.60
sdemir03
sdemir03 (üye)
İzmir / Amatör

#sdemir03' tarafından 20.02.2012 04:31:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2010, 22:06 - İp: 78.***.**5.121
burakkasapoglu
burakkasapoglu (üye)

söyle diyeyim hem stüdyo fotoğrafçılığı yapıcam model çekicem hemde konser festival ve gazete tarzı fotoğraflar çekicem elimde su anda sadece 17-85 lens var ama yavaş yavaş lenslerde alıcam mesela 50mm - 35mm- 85mm - 70-200 gibi lensler alıcam su anlık düşüncelerim bu bir zamanlar kuş çekmeyi düşünüyordum ama artık model ve sanat gözüyle bakıyorm sizce napmalıyım

Tarih: 8 Eylül 2010, 11:35 - İp: 95.***.**7.240
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

40d nizi kullanmaya devam edin.
yenılemek istersenız 7d yada cıkınca d60 alın.

Tarih: 8 Eylül 2010, 14:41 - İp: 78.***.**9.151
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yani gucunuz 5D yi desteklemeye yetecek ise(maddi anlamda ilerisi icin alinacak lenslerden bahsediyorum)tabikide buyuk sensor avantaji herzaman gecerlidir.5DMII den bahsediyorum bu arada...

Tarih: 8 Eylül 2010, 16:50 - İp: 221.***.**6.23
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:45 - İp: 78.***.**2.145
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Muharrem arkadas tezgahini baska yere ac arkadasim sen.Komik fiyatlarin var alicin cikmaz...En azindan bu fiyatlara ben aldirmam buradaki bilmeyebilen insanlara..Turk u Turk den iyi dudukleyen yoktur derler ya,dogru demisler...Hem pazarlama mesajlarinda silinir zaten, yani yazip durma oraya buraya emegine yazik...

Tarih: 19 Eylül 2010, 17:58 - İp: 221.***.**6.23
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Valla Canon 5 D Mark II bu işin iyisi...40 D amatör kalır....Full Frame olması dısında kırmızı bilezikli lensi var spot fiyatı 6000 TL civarı... sensörüne denk nikon d3x 14500 TL garantili, heralde spotu 11.000 TL 12.000 TL yi bulur...görmüş kullanmış birisi olarak ben tavziye ederim...ki bende su anda nikon oldugu halde) 7 D deki crop faktörü onu bitiriyor....

Tarih: 30 Eylül 2010, 00:01 - İp: 85.***.**3.187
  • 1