mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

40d mi 50dmi ?

Fotoğraf makinamı yenilemeyi düşünüyorum ama karar veremiyorum fikirlerinizi bekliyorum. 50dnin yeniliklerini biliyorum ama 40Dnin daha çok tercih edilmesinin sevilmesinin nedenlerini merak ediyorum.Ayrıca bildiğim kadarıyla 40D nin üretimi durmuş durumda yarın bi gün herhangi bir arızada problem teşkil edermi ?

#mertozdemir' tarafından 05.04.2010 18:41:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Nisan 2010, 18:37 - İp: 95.***.**5.69
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

sıfır 40d

Tarih: 5 Nisan 2010, 19:08 - İp: 78.***.**7.131
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Kesinlikle 40D. Sırf ISO performansı için bile tercih edilmeli. 50D aslında 40D'nin upgrade versiyonu olarak çıkmasına rağmen oldukça başarısız oldu. Bu sebeple Canon hızlı bir şekilde 7D'yi çıkardı (çok da hızlı olamadı aslında). 40D mi 7D mi deseniz tartışılır belki (ihtiyaca göre) ama 40D - 50D arasında tercih 40D'dir.

Özellikle 40D ile görsel karşılaştırmaların da olduğu kısımları inceleyebilirsiniz. Aradaki fark gözle bile görülüyor pek çok noktada.

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos50d/

Tarih: 5 Nisan 2010, 19:29 - İp: 217.***.**8.232
mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

ilgilendiğiniz için çok teşekkürler. Zaten sıfır almayı düşünüyorum ama dediğim gibi üretiminin durmuş olması herhangi bir teknik problemde dejavantaj yaratırmı ?

Tarih: 5 Nisan 2010, 19:53 - İp: 95.***.**5.69
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

üretiminin durmuş olması herhangi bir teknik problemde dejavantaj yaratırmı ?
canon marka olduğu için sıkıntı oluşturacağını zannetmiyorum.

2 model arasında ben hala 40 D den yanayım. sıfır bulamazsanız o zaman 50dye yönelebilirsiniz.

he, içime sinmiyor derseniz canınız neyi istiyorsa onu alın olsun bitsin.

bana 40d - 50d - 7d yi verseler hiç sorgusuz (video çekmeyeceksem) 40d yi alırım.

fiyat performans bazında çok iyi. ama aklıma bir şey takıldı sizinle paylaşmak istedim. her ay aldığım bilgisayar ve fotoğraf dergilerinde bir şey gözüme çarpmıştı. bu bir değerlendirme tablosuydu.
50d taraftarları için veriyorum bu tabloyu.

http://j.imagehost.org/0653/50d.jpg

#remi5861' tarafından 06.04.2010 10:43:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2010, 10:42 - İp: 88.***.**2.23
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

40D çok güzel bir makine merak ettiğim çok satılan ikinci el olması. Hemde müthiş fiyatlara bunun sebebi bir üste geçme isteği mi?

FF ye geçmedikten sonra 40D yeter diye düşünüyorum bende... Farklarla güzel lensler alınabilir sanki...

Tarih: 6 Nisan 2010, 11:29 - İp: 81.***.**9.145
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

murat hocam ben insanların yaptıklarına bakarım ama ıonlara göre iş yapmam. adamın 40dsi var. 50d çıkıyor zıplıuyor ona. 7d çıkıyor zıplıyor ona..
bu hastalık çoğu insanda var. mesela sırf video çekebiliyor diye üst modele geçeceğim diyen birisi bile 40dye acımadan elinden çıkartıyor.

dedimya milletin ne yaptığı önemli değildir işi bilenler için. varsın piyasada 40d bol oluversin. kaldıki ben ve benim gibi insanlarda 2.el almazlar sıfır alırlar.

bu arada unutmadan, 40d canon markası olması nedeniyle ve canonun modellerinin çok tututlması sebebiyle de piyasadaki bolluğu bu sebebe de bağlayabiliriz. sonuçta canon bu. herşeyi bol

Tarih: 7 Nisan 2010, 05:28 - İp: 88.***.**3.87
  • 1