onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

40d Görücüye Çıktı (first Shots)

Haber Kaynağı

Color us exceedingly skeptical, but a poster over at DPReview managed to grab what appears to be the first legitimate shots of Canon's elusive EOS 40D before the source jumped ship. Granted, there would be more shock now if Canon wasn't actually conjuring up a 40D, but if these images prove real, maybe we're a bit closer to newfangled DSLR heaven than originally conceived. Additionally, it was noted that the Exposure Mode Dial now seems to have three custom function settings, and there's even an option for sRAW (likely a reduced sized RAW) in the image-recording quality choices. So go on, check out another angle and a description of various functions after the jump, but don't get too riled up till word gets official, cool?

#onixon' tarafından 03.08.2007 20:41:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2007, 20:37 - İp: 85.***.**8.250
sailk
sailk (üye)
Kocaeli / Amatör

Vatana millete hayırlı olsun))

#sailk' tarafından 20.08.2007 22:19:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2007, 22:17 - İp: 81.***.**9.30
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

ınferno güzel düşüncen için teşekkür ederim.
Ama onların her ülkede çalıştıkları profesyonel fotoğrafçılar var.Mesala Türkiyede Süha Derbent.

Pamukkale dediğin gibi inanılmaz bir yer.Bir fotoğrafçı orada bütün gün çalışsa döndükten sonra keşke birde şöyle çekseydim diye hayıflanır.

Öyle güzel bir yerin şimdi 40D sayesinde Canon nun resmi sitesinden Dünyaya gösterilmesi daha da güzel.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 01:57 - İp: 88.***.**3.155
husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

http://photo.net/equipment/canon/40D/
http://www.dpreview.com/news/0708/07082010canoneos40d.asp

ben de bazı arkadaşlar gibi bu iki sitede inceledim de,

çıkınca ben bu makinaya upgrade ederim sanırım makinamı diye düşünüyorum, tabii ABD fiyatları ile ABD'den bulmak gibi bir seçenek olursa ...

Şu yandaki kontrol tuşlarının altta olması hiç ergonomik gibi gelmedi bana ... yapmışken herkes 10MP yapıyor, 15-20 olsaymış , maksat farklı olsun,

saniyede 5 kare çekim çok işime yarıyordu, o daha da hızlanmış 6,5 filan olmuş, 12bit yerine 14bit analog/digital çevirici , 2.5 yerine 3", işte sRAW, Digic II değil Digic III işlemci, entegre temizlik sistemi (400d de vardı sanırım), LCD life view var işe yarar kiminin, bir kerede 75 jpeg, 17 RAW kareyi karta çakması, body arkasında yeni AF on düğmesi, yeni wireless özellikleri ile ilginç bir seçenek olacak bence, ben 30D'ye göre upgrade'e değecek yeteri kadar özellikli olduğunu düşünüyorum.

Hala türkçe menü koymamışlar adamlar onu da not olarak yazıyorum. 3-5 milyon nüfusu olan ülkelerin dilleri var, bizimki yok, bu da milliyetçi yaklaşım olsun

Hayırlısı gelsin de bakalım kaç YTL/dolar/euro olacak görelim.

Tarih: 24 Ağustos 2007, 12:12 - İp: 85.***.**5.237