kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

400d Set Fiyatı.. Garip Gibi??

merhaba,
üzgünüm ama yine ben
bu kez sorum makina değil, fiyatı...aşağıdaki set için istenen fiyat,sizce de az değil mi?

400D body
450D kit lensi ile (18-55 EF-S IS)
3 adet batarya
2 adet 2GB hafıza kartı
çanta...
kit temzileme solüsyon seti
-makina 15000 shutter'da.lens ise bikaç denemeden başka kullanılmamış.garantisi yok tabiki.

sadece 850 TL...
siz ce body de sorun olabilir mi?
ya da bu fırsatı kaçırmamalı mı?
teşekkürler...ben kaçtım

Tarih: 14 Haziran 2009, 02:22 - İp: 88.***.**2.80
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

biliyorum bıktınız bana cvp vermekten ama bugün (Allah'ın izniyle)sonlandıracağım bu krizi.
bu set hakkında vereceğiniz yoruma göre karar vereceğim.

Tarih: 14 Haziran 2009, 14:29 - İp: 85.***.**6.55
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

neyse teşekkürler arkadaşlar ben cevabımı aldım.

Tarih: 14 Haziran 2009, 19:34 - İp: 88.***.**6.217
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

yoğurdu üfelemeden ye derim

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:15 - İp: 88.***.**2.16
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

henüz sütün tadına bile bakmadım ki, yoğurda karar vereyim
zaten yaklaşık 8-9 makinadan, 2'ye indirebildim.
biri bu makina idi, diğeri temiz ve değerini bilerek kullandığına beni inandıran birinin sattığı s6500... oldukça fiyat farkı da var,ki ben 6500'e karar verdim gibi.
yine de, sormak istemiştim. değecekse ,verecektim 850...

bu durumda hangisi süt, hangisi yoğurt...

#designwish' tarafından 15.06.2009 01:21:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:19 - İp: 88.***.**6.217
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Ben kendi adıma açıklayayım.
Ben olsam elimin tersiyle kenara iterdim. Çünkü en makina konusunda 2.el olana güvenmem güvenem. Hatta 2.el makinede satmam. Sizede bunu tavsiye derdim.
Çünkü yeni alacaklar için özelliklede sizin gibi birinin sıfır almasını isterim. Sıfır kutudan ürün almak kadar zevk veren bişey yoktur bence. İlk açılışı siz yaparsınız. İçiniz rahat olur. Kafanızda hiç bir şüphe kalmaz. Az bi fark verirsiniz ama inanın bu fark bu rahatlığa değer.

Arkanızada bakmazsınız. Gittigidiyorda uygun fiyatlı bulabilirsiniz. 950 liradan başlayan 450d+kit denk gelmişti açık artırmalı. şimdi ne oldu bilmiyorum.
Birazcık şans ve sıfır ürün - relax hayat

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:32 - İp: 88.***.**4.122
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ya @remi Allah rızası için iyi bişi söyle
ben sıfır s6500'ü nerden bulayım ? hem @gaijin'e söz verdim, alacam artık makina almazsam vay halime...
bu sebepledir ki, dürtülerimi ayağa kaldırmayın. zaten, acaba sağlam mıdır, acaba temiz midir diye 2 gündür uykum kaçıyor. demeyin siz öyle demeyin ne olmuş 2.el 'e ? mis gibi
" bir elin nesi var ,iki elin sesi" demiş atalar
ne diyorum ben yaa..

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:37 - İp: 88.***.**6.217
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca acele etmeyiniz ben yazarken araya 3 mesaj girmiş.
ne bu hız?
Makina konusuna takılmayın derim ben. Zira sizi asıl zorlayacak olan lenstir. Çünkü 450D ve kit sizi bir yere kadar götürür. Hiçbişey almasanız bile bir 17-50'ye içiniz gidecektir. Yada gebiş açı 10-22 yada 11-16 tokinaya..
DSLRler pahalı ekipmanlardır. Ve verilen parayı sonuna kadar hak eder. Ama sizdende lens ve teknik bilgi talep eder.

Yani gövde bence çok önemli değildir.
3 adet batarya 2 adet 2GB hafıza kartı
ben napayım bunları? Gider alırım. Ama makine ya yere düştüyse? yada düşmedi diyelim.
neden satıyormuş? Salak mı bu adam? yada kim saf kim uyanık? Ava giden avlanır hesabı eğer gövdede sorun varsa geri dönülmez yola girmişte olursunuz. Ayrıca hep aklınızda acaba bu makina daha önce nasıl kullanıldı yere düştümü neden sattı bana bunu?? gibi sorular aklınızı karıştıracaktır.
Alam sıfır kurudan çıkan mis gibi kokan gövde varken kullanılmış gövdeyi ben olsam almazdım. Eğerki kullanmak için alıyorsanız. He ben satıcıyım derseniz alın satın bişey demem.
Ben sizin amatör foğrafçı olduğunu farz ediyorum. Fotoğrafı sevdiğinizi varsayıyorum. Tavsiyelerimide onun üzerine veriyorum.

alıp satmak içinsa hemen alın alırken kontrol edin yada bilene sorun.
Shutter sayılarını doğru olup olmadığını forumdan t_yaman hocamızın açtığı konudan bakabilirsin.
----

KULLANACAKSAN ALMA SATACAKSAN AL

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:47 - İp: 88.***.**4.122
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

bu adam salak değil de, site de bir sürü lens,body,çanta vs. gibi ilanları var., kendi kullandığı makinaymış, elinde 450D ve bir sürü lensi varmış ,bunları kullanmıyormuş???
bilemiyorum tabi gerçekliğini. ayrıca makina 400D body, 450D IS kit lensi. karışmasın.
vazgeçtim bundan ok.bana da biraz tuhaf geldi ,o yüzden danıştım.
kim istemez ,sıfır makina almayı ama şu an ona ayıracak bütçem yok.üstüme gelmeyin, işe başlamadım daha ... beklemek de istemiyorum çünkü bekledikçe, "o makina mı, bu mu?" diye, aylar geçiyor, @gaijin'in dediği gibi , sonu gelmiyor.

karar verdiğim s6500'e gelince, kendi makinası olduğuna ben inandım, çünkü güvenilir NF gibi bir sitede (site ismi vermek yasak galiba) ,eklenmiş fotoları var, söylediği yeni aldığı makinanın fotoları da var. yani yeni makina aldığı için satıyormuş. bilmiyorum ama samimi geldi ...

bence, ben alayım bu 6500'ü, biraz kullanayım, ben ona koku sürerim, mis gibi kokar
böylece foto konusunda gelişirim biraz, sonra da ne eksik ne gedik, daha bilinçli görür, altınları sataaar, yenisini alırım...
doğru bir yol değil mi? bundan sonra sıfır alırım inş. ama şu an sıfır alııp bir de aksesuarlarına yatırım yapamam

Tarih: 15 Haziran 2009, 01:58 - İp: 88.***.**6.217
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bu pahalılık konusunda sizinle hem fikirim.

DSLRler pahalı ekipmanlardır.

Malesef.. Ama diğer yandan bende sizi caydırmak istememiştim. Sonuçta benim elime geçen ne? Hiiç birşey. Yalnız ağzı sütten yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler ya işte bendede aynı o durum söz konusu. Ağzım yandığı için sizde alın diyemiyorum. Bile bile sizide başka yola sokmak istemiyorum.

İlla alacaksanız dediğim gibi yapın. İşi sıkıya alın. Artık ne kadar sıkıya alınabiliyorsa..

Malesef DSLRler pahalı ekipmanlardır.

Bu pahalılık kişiden kişiye değişir tabiki oda ayrı bir konu olarak çıkar karşımıza.

Tarih: 15 Haziran 2009, 02:06 - İp: 88.***.**4.122
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

neticede 2.el makina, mucize beklemiyorum ama düşündüm de, hiç makinasız olmaktan ve hergün, sitelere eklenen yeni makinalara iç geçirmekten iyidir (mi?) diye düşünüyorum.
çocuk gibi annemin eteklerini çekiştirecem nerdeyse, o derece
elektronikler konusunda pek şanslı olduğumu söyleyemem hatta bu sebeple de, 2.el makinaya 850 TL gibi bi rakam bağlamaktan çekiniyorum. 6500'ekarar verişim biraz da bundan.
kısmet, inşallah pişman olmam.
söylediklerinizi dikkate alacağımdan emin olun. benim de gönlüm sizin söylemlerinizden yana çünkü.
çarşambaya kadar yurtdışındayımş, sahibi. ozamana kadar ,biraz daha makina ararım, olmadı, "ya nasip" diyeceğim.

Tarih: 15 Haziran 2009, 02:14 - İp: 88.***.**6.217