dare_devil
dare_devil (üye)
Çanakkale / Amatör

400d Kit Aldım?

Merhabalar, öncelikle aranıza yeni katılıyorum ve aynı zamanda profesyonel fotoğrafçılığa da bu makineyle ilk adımımı atmış oluyorum! Aşağıda marka ve modellerini yazdığım ürünleri satın aldım! Sizden öncelikle bu seçimlerim için yorum ve öneriler bekliyorum, ardından alcağım ekstra lensler hakkında birkaç sorum olacak. Şu anda aldıklarım şunlar;

1- Canon Eos 400D + 18-55mm Kit
2- Canon Speedlite 430EX Flaş
3- Hoya 58mm High Quality UV Filtre
4- Canon NB-2LH Orijinal Yedek Batarya
5- Sandisk Extreme III 2 Gb CF Kart
6- GP 2700 mAh şarjlı pil 8 Adet (Flaş için)
7- Lowepro Nowa 3 AW Taşıma Çantası

Ayrııca bunların bana ödediğim kargo ücretleriyle birlikte toplam maliyeti yaklaşık 1650 ytl civarında oldu arkadaşlar, ürünlerin hepsi sıfır ve garantili! Sizce seçimlerim ve ödediğim fiyat nasıl?
Gelelim lens meselesine, şu an için bir aciliyeti yok aslında ama 1-2 ay gibi bir zaman zarfı içinde 18-55 lik yerine 2 adet lens almayı düşünüyorum! Hatta şu an bile kit aldığıma pişman oldum ama, diğer ihtiyaçlardan dolayı maddiyata en uygunu kit oldu! Aslında birine karar verdim ama yine de benim düşündüklerim ve başka önerebileceğiniz marka modellere, özellikle fiyat/performans açısından ihtiyacım var. Seçenekler aşağıda;

1- Canon EF-S 17-85mm F/4-5.6 IS USM
2- Canon EF 70-200mm F/4 L USM
3- Canon EF 70-300mm F/4-5.6 IS USM

Bunlardan 1.yi ve 2 ve 3. den de yalnız birini almayı düşünüyorum. IS, USM gibi özellik ve farkları az çok biliyorum! Öneri, yorum ve alternetif ürün tavsiyelerinizi bekliyorum, biraz uzun oldu sanırım ama umarım anlayışla karşılarsınız. Şimdiden ilgilenen tüm üstadlara teşekkürlerimi sunuyorum, saygılar, iyi forumlar..!

Tarih: 8 Nisan 2008, 01:19 - İp: 88.***.**4.15
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Merhaba,

Öncelikle setiniz hayırlı olsun.Ödediğiniz fiyat uygun.

17-85 ile kit lensiniz arasındaki farkı anlataym.Kit lensinize 1mm geniş açı ve 30mm de dar açı ekleyin,imaj stabilizör koyun ve usm ekleyin alın size Canon 17-85 IS USM.

Bence kit lensiniz ile bir müddet idare edin ve ikinci,üçüncü seçenek yerine Canon 70-200 F/4 L IS USM alın.

Neden Canon 70-200 F/4 L IS USM ?

Çünkü bu lens'in optik performansı prime lenslere rakip olabilecek kadar iyidir.2 kademeli, 4 stop imaj stabilizörü de çok çok başarılı ve gereklidir.

Bu lensinizi Kenko makro tüpü seti ile kullanarak makro lens gibi de kullanabilirsiniz.Hem de çoğu zaman tripoda bile ihtiyaç duymadan 4 stop sabitleyici sayesinde elde makro çekim yapabilirsiniz.Ayrıca bu lens'e 1.4x teledönüştürücü ekleyerek 280mm elde edersiniz ve hala 70-300 IS USM lensten daha hızlı otofokus yapar ve daha iyi görüntü kalitesi verir.

Tarih: 8 Nisan 2008, 02:23 - İp: 88.***.**3.216
dare_devil
dare_devil (üye)
Çanakkale / Amatör

Hocam öncelikle ilginiz için teşekkürler, lens çeşitlerine ve fiyatlarına baktıkça kafam iyice karışıyor zaten! Ben şöyle anlatayım durumu; bana 17-18mm wide ile başlayıp 300 mm tele ye kadar olan aralığı kullanabileceğim kaliteli ve uygun fiyatlı 2 adet lens lazım!
O yüzden bu seçimleri yapmıştım, aslında 17-85 i ben de pek istemiyorum dediğiniz gibi tek farkı +30 mm ve IS, o aralıkta da aslında IS özelliği için o kadar para vermek istemiyorum, hatta tripod kullanacağım için tele zoomda bile IS öz. olmasını istemiyorum çünkü fiyatlar felaket uçuyor!
17-85 IS USM 350$, 70-200 L USM 570$, 70-300 IS USM 400$, ama sizin söylediğiniz 70-200 L IS USM ise tam 1100$...
Siz bana bu Ef, Ef-S, ve L serisi lenslerin optik performans ve kalite bakımından farklarını açıklayabilir misiniz?
Wide olarak 17-85 yerine ya da kit lensim yerine kullanabileceğim IS özelliği olmayan L serisi ve USM uygun fiyatlı bir lens yok mu? Tele olarak da şu an 2. seçenekte belirttiğim EF 70-200mm F/4 L USM en mantıklısı geliyor bana, dediğim gibi diğerleri benim maddiyatımı aşıyor, malum öğrenciyim ve taksitle ödemeye çalışacağım bunları, çok teşekkürler, saygılar..!

Tarih: 8 Nisan 2008, 17:04 - İp: 88.***.**0.226
dare_devil
dare_devil (üye)
Çanakkale / Amatör

Bir de şöyle bir lens buldum; Sigma Zoom Super Wide Angle 18-200mm f/3.5-6.3 DC OS. Sanırım bundaki OS da Canon lenslerdeki Image Stabilizer özelliği, fiyatı da yaklaşık 400$, 18-200 mm olması hem wide hem zoom olarak bayağı geniş bir aralık ve mantıklı görünüyor fiyatına göre. Bu lensi bilen veya kullananlardan istediğim Canon lenslere göre optik kalite kıyaslaması yaparsanız sevinirim. Dediğim gibi 2 yerine böyle bir lens de olabilir. Veya buna benzer işimi görecek başka tek lens varsa yorum ve önerilerinizi bekliyorum, çok teşekkürler..!

#Dare_deviL' tarafından 08.04.2008 17:26:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Nisan 2008, 17:25 - İp: 88.***.**0.226
  • 1