_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

30d - K10d Kararsiz Kaldim

Arkadaslar bir ay icinde bunlardan bir tanesi alacagim ama sizlerede sormak istedim

30d 796 euro
tamron 17-50 374 euro
Metz Mecablitz 58 AF-1 voor Canon flash 335 euro

pentax k10d +18-55 grip yedek pil 926 euro
Metz Mecablitz 58 AF-1 335 uero

Dugun fotograflari dis mekanda fotograf cekmek icin aliyorum zaten elimde simdi d50 70-300 sb800 flash var bu ikinci makine olacak

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:31 - İp: 89.***.**5.61
calvino
calvino (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,
yatırımınızı nikon üzerine başlatmışsınız. onu geliştirseniz daha iyi olur. birbirinden bağımsız setler olması yerine. bunun için de nikonun D80, D200 hatta bütçeniz elverirse D300 modellerine bakmalısınız. zaten elinizde iyi bir flaş varmış.

sonuçta her markanın düğme yerleşimi farklı, objektif çıkarma yönü bile farklı. elinizde iki ayrı marka olacağına aynı markadan iki makine olsun.

ama illa iki makineden biri diyorsanız, ikisi de iyi özelliklerde makineler. ama canonda düşündüğünüz tamron, pentaxda düşündüğünüz kit lensten kesinlikle daha kaliteli, pentax düşünürseniz onun üzerine de 16-45 alın ki iyi bir set olsun. ama pahalıdır.

kolay gelsin

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:38 - İp: 85.***.**5.128
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax marka olarak yok olmak üzere, 2 yıldır çıkaracağım dediği, fuarlarda tanıtığı orta formatı iptal etti.
Bir orta karar makine daha çıkarır, sonra kilidi asar gibi.
Nikon al, bir flaş bozulur, diğeri çalışır, bir lens aızalanır diğerini kullanırsın. Hatta mümkünse aynı pili kullanan nikon al. bir yedek pil iki makinene yarar.

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:49 - İp: 217.***.**7.13
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

eloimde zaten d70s vardi sattim dogru duzgun renk vermiyordu cok soluk renkler cikariyor diye gecen ay izinde sattim simdi tekrar nikon almam sanirim zaten su an cantamda satili 17-70 ve sb 600 var onlarida satiyorum sanirim bu iki makinede birisini alacagim pentaxta beni etkileyen tek sey titresim onleme sistemi ve biraz buyuk vizor bugun gittim birazdeneme cekimi yaptim renkler felan degil jpeg olarak cekmisim ayarlar duzgun olunca belki daha iyi sonuc veriri 30d ise cok temiz fotograflar veriyor testlerde gordugum kadariyla

Tarih: 10 Eylül 2007, 23:24 - İp: 89.***.**5.61
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Pentaxın ayarlarını doğru yaparsan çok güzel fotoğraflar alırsın. Ayrıca o pentax öldü diyen arkadaşda bilsin pentax onu gömmeden ölmez Özellikle raw çekersen makina şaha kalkıyor birde beyaz ayarını yapmışsan değme keyfine. Galeriden k10d fotolarına bakabilirsin.

Canon ise iso başarımında oldukça iyi pentaxa kıyasla daha fazla lensi bulunuyor piyasada sonuçta ikiside güzel makina ikiside senin işini rahatlıkla görür.
Kolay gelsin.

Tarih: 10 Eylül 2007, 23:43 - İp: 88.***.**3.164
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

hangisini alsam digeri aklimda hep kalacak cok garip bir durum mantik olarak canon diyorum ama icimden pentax geciyor

Tarih: 10 Eylül 2007, 23:45 - İp: 89.***.**5.61
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

drk kardeşim,
gavur forumlarında öyle diyorlar. 1 yıla kalması zor diyorlar. Ya doğruysa dedikleri ?
elin japonunun markası yüzünden devirdin, mezara soktun beni.
Kim kapanırsa kapansın, sen çok yaşa, bin yaşa. Pentaxıda göm, nikonuda, en fazla bir makine elinde patlar, noolacakki ?
Bu arada kapanma konusunu bir takip et, elden çıkar o pentaxı, seneye çok yaşayım diye bana dua et kardeşim

Tarih: 11 Eylül 2007, 00:18 - İp: 217.***.**7.13
mehmet1977
mehmet1977 (üye)
İstanbul / Amatör

drk kardeşim,
gavur forumlarında öyle diyorlar. 1 yıla kalması zor diyorlar. Ya doğruysa dedikleri ?
elin japonunun markası yüzünden devirdin, mezara soktun beni.
Kim kapanırsa kapansın, sen çok yaşa, bin yaşa. Pentaxıda göm, nikonuda, en fazla bir makine elinde patlar, noolacakki ?
Bu arada kapanma konusunu bir takip et, elden çıkar o pentaxı, seneye çok yaşayım diye bana dua et kardeşim

Tarih: 11 Eylül 2007, 00:18 - İp: 217.***.**7.13
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

mehmet1977 kardeşim yabancı forumlarda gezmeye ne hacet burada da 6 aya kalmaz Pentax kapanır diyorlardı ,6 ay önce.
Şimdi bu süre bir yılamı çıktı.
1 yıl sonrada 2 yıla kalmaz kapanır diyenler olacaktır merak etme.

Bu arada sende çok yaşa emi.

İşin aslı Hoya Pentax ı satın aldı.
Bu satın alınmadan sonra insanların canı öyle istediği için buna benzer yorumlar yapıldı.
Birleşmeden sonra Hoya Pentax ın yönetimine hiç dokunmadan DSLR üretimini,optik üretimini maddi desteği ile arttırma kararı aldı.Ve çok yakında Pentax iki yeni dslr sini duyuracak.Sanıyorum bunlardan biri K10D modelinin altına diğeri ise üstüne gelecek.

_speed_ ben bu sitede iki makinanında incelemesini yaptım.İnceleme bölümünün galeri sayfasında tam boy fotoğraflar var.Onları iyice kontrol et.

Her iki makinadanda memnun kalırsın.
30D noise konusunda başarılı,K10D titreşim önleme ve artı 2 mp.lik avantaja sahip.Bunun baskıda %20 gibi artısı olur.

30D nin gövde kalitesi daha iyi.Ele daha iyi oturuyor.Buna karşı K10D nin gövdesi izolasyonlu (toz ve suya karşı).Gerçi Pentax ı battrey grip ile almayı düşündüğün için zaten ele oturma gibi bir sıkıntı yaşamazsın.

Canon nun optik seçenekleri çok daha fazla.Pentax da tele hariç bütçene göre her türlü optiği bulabilirsin.Tele için Tokina,Sigma,Tamron u düşünebilirsin.Ki sen yurt dışında yaşadığın için bu imkanların daha fazla.

Yaptığın test çekimlerinde K10D nin default ayarlarını kullandıysan çıkan kalite seni memnun etmeyebilir.
K10D de set-up ta bir iki ayar yapman lazım.

Bence bu şekilde ayarlı olarak iki makinayıda bir yerlerde kullan.Çektiğin fotoğrafları alıp kendi PC de incele.
Hangisini seversen onu alırsın.

Tarih: 11 Eylül 2007, 01:08 - İp: 88.***.**5.137
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Mehmet1977 kardeşim dikkat ettiysen o lafımda dil çıkaran smiley kullandım yani espri babında söyledim onu. Yoksa bir foto makinası yüzünden kimseyi toprağa sokacak değilim hani. Ben makinamdan memnunum ayrıca, satmaya ise hiç niyetim yok nikon , canon da isme vereceğim parayı pentaxda özelliğe verdim yinede daha uyguna geldi makina
Sağlıcakla kal , Allah uzun ömürler versin

Tarih: 11 Eylül 2007, 18:10 - İp: 85.***.**5.247
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sanirim k10d alacagim peki pentax AF-540FGZ flashmi aliyim yoksa Metz Mecablitz 58 AF-1 hangisini secmeliyim pentax dolma suresi 6.saniye yaziyor cok gec doluyor ama metz 0,1 -5 saniyede doluyor benim icin bu onemli

Tarih: 12 Eylül 2007, 01:22 - İp: 89.***.**5.61