kamuxi
kamuxi (üye)
Kocaeli / Amatör

2yıl Garantili D90?

merhabalar

fotoğrafla ilgilenme kararımı takiben, biraz araştırmadan sonra d90 almaya karar verdim. aklıma yatan 18-105 lensli bir set. nette biraz araştırmadan sonra 2300- 2900 arası fiyatlar buldum.kafamda tek bir soru kaldı. bunada cevap bulursam yarın almayı düşünüyorum.

alacağım makineyi ve lensi çarpma,düşme,su vs.. karşı sigorta yaptıracağım. ama sigorta üretim hatalarını kapsamıyor haliyle. bu durumda garanti devreye giriyor.(bu arada bu kadar garantici olmamım sebebi, bu güne kadar elektronik konusunda telefondan,tvye çok şanssızdım ve artık çok sıkıldım.)

anladığım kadarıyla 3 şekilde bu makineyi alabilirim

-yaklaşık 1000$a yurtdışından getirebilirim. ama garantisi olmaz
-hayyyam vb.. yerlerden spot alabilirim ve 'abi dükkan garantisi var, bişi olursa biz burdayız gibi saçma bi garanti olur(buna garanti denirse)
-biraz daha fazla ücret ödeyip 2yıl garantili türkiye distribütöründen alabilirm.gerçek garanti bu olur.

ilk iki seçenek bana uymadığından 3. seçeneği seçme taraftarıyım ama tam alıyordum ki bir sitede garantililer arasında2 farklı seçenek gördüm. farklarını site şöyle açıklamış:

''Her iki ürün de 2 yıl Resmi Turkiye Garantili,Biri Karfo Karacasulu ,diğeri de Duru Ithalat garantili.Her ikisi de TSE onaylı Sanayi Bakanlığınca onay verilmiş Resmi İthalatcı.Aralarındaki tek fark ;biri direk Nikon fabrikasından alıyor ,diğeri Avrupadaki diğer büyük Nikon toptancılarından.Gerek kutu içieriği,gerek ürün menşei,gerek satış sonrası teknik destek ve tamir sartları hersey aynı,extra olarak Duru ithalat .......... faturasıyla alınan bütün ürünler için ücretsiz 4 kez sensör temizliği ve makine genel bakımını yapıyor..Bilgilerinize arzolunur.''

benim bilmek istediğim makineye birşey olduğu zaman ikisininde teknik servisi aynı mıdır. hangisi daha güvenilirdir. (bu arada duru ile karfo arası sadece 50tl fark var.)

Tarih: 14 Temmuz 2011, 01:49 - İp: 94.***.**8.100
fhotograpix
fhotograpix (üye)
İzmir / Meraklı

Tabiki Karfo Karacasulu

Tarih: 14 Temmuz 2011, 04:23 - İp: 88.***.**9.234
ohtar
ohtar (üye)
İzmir / Amatör

ben duru ithalat garantili aldım araştırmamıştım daha doğrusu, az önce aradım yazınız üzerine, 2 adet sensör temizliği, 1 adet te bakım hakkınız var ancak herhangi bir bakım ihtiyacı olduğunda yardımcı oluruz öyle 1-2 tane değil hakkınız dediler.

Tarih: 14 Temmuz 2011, 12:38 - İp: 88.***.**0.225
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

-biraz daha fazla ücret ödeyip 2yıl garantili türkiye distribütöründen alabilirm.gerçek garanti bu olur.

hehhehehe

Tarih: 14 Temmuz 2011, 13:29 - İp: 92.***.**1.134
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Karfo garantisinden şaşma...

Tarih: 14 Temmuz 2011, 14:56 - İp: 217.***.**6.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yahu al karfoyu vur erkayalara. bukadar tuketiciye düşman distributor dunya capında yoktur herhalde. birde fazladan 600-700 lira verip bunlarla muhatap olacaksınız.
ben sırf bunlarla muhatap olmamak için 500 lira uste veririm.

gercek garanti demişsiniz bir de yapmayın allah askına.
makineyi amerikadan alıp arıza durumunda amerikaya kargolamak bile bunlara vermekten daha hızlı ve guvenilir sonuc almanızı saglar.

Tarih: 15 Temmuz 2011, 00:43 - İp: 88.***.**8.140
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sakın ha ne karfo nede diğer resmi paralel ithalatlar faturalı safsataları bunların garantisi kadar içeriği boş birşey olamaz, garanti tam bir hikaye.... baş ağrısı, sakın fbu yüzden fazla para verme gaijin çok haklı...

Tarih: 15 Temmuz 2011, 00:56 - İp: 88.***.**4.72
kamuxi
kamuxi (üye)
Kocaeli / Amatör

anladığım kadarıyla bu sektörde garanti olayı çok efektif çalışmıyo. ağzı yanan çok var gibi. en iyisi ucuz alıp vip protect yaptırmak.

Tarih: 15 Temmuz 2011, 16:06 - İp: 78.***.**6.26
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yahu turkiyede bu distributorler oyle guzel kurmuslarki sistemi.

amerikada 1000 lira olan makineyi al burada 2000 liraya sat, garanti mi? hak getire. hersey kullanıcı hatası. kimse kusura bakmasın mantık bu.

alım kararını tabi ki alıcı verecek,illa garanti istiyorsa gidip garantili alacak ama garantisi olmadıgını da bilecek.

amerika fiyatından (yarı fiyat) alıp, eger olurda bozulursa gider yine amerika fiyatından 2. sini alırsınız. o da bozulursa ondan parca cıkarır digerine taktırır yine yaptırırsınız.
yada gonderir bir servise, (yine markanın kendi servisi degil dısarıdan tecrubeli bir servis) makinenin kendi onerdigi teknik servisin yaptıgının 4te 1ine yaptırırsınız.

makinede uretim kaynaklı bir sorunmu var, amerikaya kargolar degişim yaptırırsınız.

bu kafa, bu sistem devam ettikce hiç kimse bana turkiyede garantili ürün almanın faydasından falan sozetmesin.

ŞAHSİ DÜŞÜNCEMDİR

Tarih: 15 Temmuz 2011, 18:42 - İp: 88.***.**8.140
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

"yahu turkiyede bu distributorler oyle guzel kurmuslarki sistemi.

amerikada 1000 lira olan makineyi al burada 2000 liraya sat, garanti mi? hak getire. hersey kullanıcı hatası. kimse kusura bakmasın mantık bu. "

Imzami attim...Garantili olsa sanki yapabilecekler...Bos bos adamlar tek isleri satmasini bilmek.

#ozansan' tarafından 16.07.2011 06:24:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Temmuz 2011, 06:23 - İp: 221.***.**3.132
  • 1