grafikersi
grafikersi (üye)
İstanbul / Amatör

2500 Ytl'ye Ne Alınır?

Arkadaşlar düne kadar nikon d70s'i 28-70+70-300 objektifleriyle almayı planlıyordum. Ancak Sony DSLR aklımı karıştırdı. Fikirlerinizi merak ediyorum. Zira sony 18-70 + 75-300 lensle birlikte yaklaşık 2400 civarı.

Teşekkürler

Tarih: 4 Ağustos 2006, 10:48 - İp: 81.***.**2.34
philip
philip (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D50 Digital SLR Camera + AFS 18-55 G Lens
1900;

olduğuna emin misin? Ben şu an bir sitede 1528 YTL olarak görüyorm. Hemde 1 gb kart hediyeli, ayrıca vade farksız 6 ay ödeme şartı ile!

Sen sanırım d70 fiyatı veriyordun yanlışlıkla d50 yazdın.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 00:05 - İp: 85.***.**7.57
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Yok arkadaşım o fiyatlar D50 içindi. Yurtdışında olduğum için Vergiyi falan goze alınca ancak o fiyatı çıkarabildim ama...
D70 dersen şöyle bir paket....

Nikon D70S D70-S Digital SLR
Sigma 28-70mm f2.8-4 HIGH SPEED lens
Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro Lens
58mm Titanium .45x Wide Angle Lens
58mm 3 Piece HIGH Resolution Filter Kit
1GB Compact Flash Memory Card
USB Compact Flash Card Okuyucu
Heavy Duty Aluminum Çanta
Deluxe Taşıma Çantası
Deluxe Video & Photo Tripod
Professional 3 Parça Lens Temizleme Kiti

Yani Linkteki resimde görülen bütün parçalar dahil olmak üzere....

Ama bunun fiyatı da 2500YTL
Gümrük olayı olmasa problem değil ama... Yurtdışında bundan fazlasını yapamam...
Saygılar...

Tarih: 20 Ağustos 2006, 00:52 - İp: 85.***.**0.93
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Hem size daha fazla para vereceğiz hem de garantisiz yurtdışı mal mı alacağız? Ben mantığını anlayamadım.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 00:58 - İp: 85.***.**9.174
philip
philip (üye)
İstanbul / Amatör

Ben bayadır bu ürünlerin fiyatları içinde yaşıyorum, fakat senin belirttiğin fiyatlara kimse garantisiz ürün almaz. Alanında fiyatlardan haberi yoktur.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:13 - İp: 85.***.**7.57
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Ben sadece açıklama yapmıştım ama hata etmişim galiba...
Ayrıca haklarını bilen insanlar nerelerle kontak kurması gerektiğini biliyorsa problem yaşamaz sadece süreyi uzatır. Her zaman Yurtdışında verilen garanti heryerde geçerlidir... Yeter ki firma ile yazışabilecek yabancı dil kapasiteniz olsun... TR'de firmaların garanti kabul etmemesi sadece distribütör firmaların kar sağlayamamasından kaynaklanıyor... Ama makinanın çıkış yeri üretici firmadır ve garantiyide o verir... Aklınızda bulunsun...
Yukarıdaki tartışmaların sebebini anlıyorum şimdi...
Ben sadece fiyat verdim ve bazı firmaların yaptığı gibi stoklarında olmayan ürünlere %30-40 düşük fiyat soyleyerek piyasayı altüst etmek ve tüketicinin kafasını karıştırmak amacında değilim...
Kusura bakmayın fiyat pahalı olabilir...
Saygılarımla...

#Jozer2000' tarafyndan 20.08.2006 01:19:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:16 - İp: 85.***.**0.93
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Yurtdışından alınan makinelerin yurtdışında garantisi olduğu hakkında bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim öncelikle. Anlamadığım bir nokta daha var bu konuda da aydınlatırsanız bizi çok sevinirim. Şimdi daha fazla para ödeyerek sizden makineyi aldık diyelim. Arızalandığı zaman makineyi amerikaya veya avrupadaki bir ülkeyemi götüreceğiz. Bu arada gitti geldi kargo parası zaman kaybını önemsemeyeceğiz. Kusura bakmayın ama bununda mantığını anlamadım.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:24 - İp: 85.***.**9.174
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Şöyle söyleyeyim... Ben benden alın demiyorum zaten... Araştırdım internetten ve
http://www.hepsikamera.com/
isimli siteden aldığım fiyatlara dayanarak uygun geleceğini düşündüm...
Ve siz şikayetiniz doğru yere yaparak TR'deki distribütör firmayı garanti kapsamında tamire mecbur bırakırsınız... Cunku daha önce yeğenlerime gönderdiğim hediyeler içerisinde bu benim başıma geldi...
Eğer sizde yazdıklarınızda samimiyeseniz belki bana en hesaplı Kamera fiyatlarını bulabileceğim bir link verirseniz, o zaman bende sadece gerçekten ucuz olabilecek ürünlerde fiyat tavsiyesinde bulunabilirim... Boş yere burayı da meşgul etmemiş olurum...
Teşekkürler...

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:34 - İp: 85.***.**0.93
swordsman
swordsman (üye)
Ankara / Amatör

Size tavsiyem gittigidiyor.com gibi sitelerde bu işi yapan insanlar sizin satmak istediğiniz makinelere ne kadar fiyat istemiş ne kadara satabilmiş bir araştırın. Bu arada yurtdışından alınan bir cihazın tamirini garanti kapsamında her ne sebepten olursa olsun Türkiye'deki temsilcilerine yaptıramazsınız. Biraz araştırsaydınız veya nikon avrupaya mail atsaydınız bu bilgiye rahatlıkla ulaşabilirdiniz. Bu arada söylemeyi unuttum forumlarda bu şekilde firmanızın reklamınızı yapamazsınız, forum kurallarına aykırıdır.

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:44 - İp: 85.***.**9.174
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

sony a- 100 alınır. Güzel bir şekilde tepe tepe kullanılır. Hemde o paraya 2 objektifli paket alınır.
Allah nasip ederse parayı denkleştirince bende alacağım
a-100

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:55 - İp: 81.***.**6.215
jozer2000
jozer2000 (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Benim firmam falan yok arkadaşım... Zaten ben arayarak kolaylıkla bulduysam o siteyi herkes biliyordur sonuçta... Ki benim fotoğrafçılıkla uzaktan yakından alakam yok Az önce belirttiğim site profesyonel bir site ve benimle hiç alakası olmayan bir site... Oyle olsa oradan düşük fiyat vermezdim... Ayrıca gittigidiyor'un adını vererek sizde reklam yapıyorsunuz o zaman... Insanların kafasını bu kadar karıştırmaya çalışmayın...
Sizin fiyatınız neyse yazın, sizden alsınlar, yada arkadaşlara yardımcı olun doğru yolu gösterin...

Ya neyse ben yoruldum, Sadece bana karşı bir cephe alma olayı olarak yorumluyorum ben bunu...
Anlaşılan sizde buranın müdavim ürün satıcılarındansınız...
Ben vazgeçtim... Fotoğrafçılıktan hiç anlamam ama rakamlardan anlarım...
Size bol şanslar...
Lütfen daha fazla yoruma da gerek yok...
Teşekkürler...

Tarih: 20 Ağustos 2006, 01:58 - İp: 85.***.**0.93