murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

20d Nin Türkiye Fiyatı???

Arkadaşlar herkes bulunduğu yerde en uygun 20d nin kit ve body fiyatını yazabilir mi acaba?Tabii yazarken mail adresi yada tlf.numarasını yazarsanız çok daha iyi olur.
Yardımlarınızı bekliyorum.
20da türkiyede satışa çıktı mı?Çıktıysa fiyat?

Tarih: 14 Haziran 2005, 21:05 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

hiç kimsenin fikri yok mu?

Tarih: 15 Haziran 2005, 20:18 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yardim elini uzatiyorum sana Murat ve diyorum ki:
930 pound 20D body.. 970 pound 20D+18-55.. 1300 pound 20D+17-85..
[email protected]
555-5555

...
murat al artik su makineyi.. hani yurtdisindan alacaktin, ne oldu kararini mi degistirdin?.. bence o kadar para harcamak icin de kendini zorlama, al bir 350D rahatina bak..
ileride ogrencilik zamanlarin geride kaldiginda 1D alirsin..

Tarih: 15 Haziran 2005, 20:43 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

1 pound ne kadar tutat?(tl.ye göre)

Tarih: 15 Haziran 2005, 21:07 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Belli olmaz belki buradan alırım.Bi dedim fiyat araştıması yapayım.Şu garanti olayı falan kafama takıldı biraz.

Tarih: 15 Haziran 2005, 21:09 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

1 pound bugunun kuruyla 2.50619 ytl'ye denk geliyor..
..
garanti konusu onemli tabii murat, ileride bir sorun olursa basin agrimaz.. baska bir ulkeden almakla posta beklemeyi de goz onune almak gerekir.. sen bilirsin.
esim bu konuda benimle tamamen farkli dusunuyor mesela; 5 pound bile ucuzsa gider baska ulkeden alirim diyor.. cunku diger ulkelerden de alsan sana kazik atamazlar, guvence verdilerse tamir etmek zorundalar.. ama dedigim gibi iste, baska bir ulkeye tamir icin gonderdiginde bekleme suresi artar.

Tarih: 15 Haziran 2005, 21:17 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

dadanagast 20d yi 1500$ a buldum.Sıfır her şey dahil.Nasıl biraz daha sıkayım mı?(kit)

Tarih: 16 Haziran 2005, 22:27 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

murat 1500 dolar 823 pound'a denk geliyor.. yani bizim buradan 100 pound daha ucuza..
ama sana soyluyorum; o kadar beklemene gerek yok!!! 350D'de de yeteri kadar ozellik var.. aradaki farka ileride bir tane kaliteli lens alirsin..
hem daha kac sene bekleyeceksin? ... bosver beklemeyi falan.. al bir tane de kurtul...
hatta DSLR almana da o kadar gerek yok.. al bir tane nikon 8800 mesela.. yine yeter.. ogrenci adamsin; lens masraflarina falan yetismek zor..
ileride bir tane en kralindan DSLR cekersin kendine.. o zamana kadar beklesen ne olacak ki?
onemli olan fotograf cekmek.. hepsi de cekiyor.. hem de istemedigin kadar ozellikleri var.
ne kadar paran varsa ondan al su siralar.. bak hem yaz da geldi.. disari cikip fotograf cekiyor olman gerekirdi makinenle..
birak 20D icin beklemeyi falan.. sonra alsan dunya kadar daha masrafi olacak sana..
hem 350D veya nikon 8800 hic de fena sayilmaz..
hatta ben senin yerinde olsam nikon 8800 alirdim.. VR'li 10X zoom lensi var.. canon alsan ileride bir tane de zoom lens almak zorunda kalacaksin.. dunya parasi valla.. o parayla gez toz.. yazik degil mi ama..
.. benden sana bir abi nasiyati..

Tarih: 16 Haziran 2005, 22:42 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Valla kusura bakma nasihatını yerine getirmeyeceğim.
Ben tam 1 yıldır d70 e kavuşma hayali kuruyorum ve günlük ile para biriktirmeye çalışıyordum ve şimdi 350d çıktı tam ona karar verdim 20d aklıma takıldı.Ama dediğin gibi 350d beni fazlasıyla karşılayacağına eminim.geçen gün vesikalık çektirdim çanakkaleni en iyi fotoğrafçılarından birine baktım adam 10d kullanıyor sonra dedim kendi kendime ne yapcan 20d yi al 350 d kurtul baksana bu adam bile 10d kullanıyor!dedim.

yok yok ben abi nasihatı dinleyeyimde bir 350d sahibi olayım önümüzdeki ay falan.8800 alırsam kesin diyeceğim 350d alsam diye aklıma hep o 350d nin rüyalarıma girdiği akşamları hatırlayacağım ve pişman olacağım.

Tarih: 16 Haziran 2005, 22:50 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

dogru almazsan bu sefer de uzulursun neden almadim diye.. o zaman bir abi nasihati olarak bana kulak ver: "bir 350D al gelecek ay!!!"..

Tarih: 16 Haziran 2005, 23:07 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Büyüh ihtimnal ile gelecek ay elimde.Bakalım bana 20d yi 1500$ diyen arkadaşa mail attım.350d ne kadar diye?Sanada haber veririm.Fiyatı hakkında bilgi istiyorsan.Ben bakayım biraz sohbeti koyultayım aksesuar falan temin ederse ondan alırız.İstersen mail adresini veririm.Aksesuar falan alacaksan.

Tarih: 16 Haziran 2005, 23:14 - İp: yok