kuz984
kuz984 (üye)
İstanbul / Amatör

20 Yıl Sonra Slr Den Dslr E Geçiş

20 yıl önce pentax k 1000 im vardı, birde agrandizörüm, siyah beyaz çekiyordum, basıyordum. İş güç derken öyle bir ara vermişimki şimdi uzaydan gelmiş gibiyim. Emekliliğin keyfini dağ bayır gezerek çıkarayım diyorum. Bu arada yerdeki kelbeği de, kaf dağının ardını da çekeyim diyorum birde eskiden sevdiğim gibi surtlar... Şu dijital lügatını anlamama yardımcı olurmusunuz? 2 gündür bulduğum tüm kaynakları okudum ama hala hah şöyle bir makine almalıyım diyemedim. 2 günde anlayıp karar verdiğim dslr olması gerektiği, marka ve model için bu hızla önümüzdeki yıl anlar, karar veririm yardımlarınız olmazsa. Birde ebay- amazon gibi sitelerden alışverişi nasıl buluyorsunuz? Herkese şimdiden teşekkürler

Tarih: 31 Mayıs 2010, 02:56 - İp: 88.***.**8.62
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Dijital dünyasına hoşgeldiniz efendim..
Dağ bayır deyince insanın aklına ister istemez NİKON geliyor gövde dayanıklılığı açısından... ya daa CANON 7D gibi çelik gövdeli, toza darbeye dayanıklı bir model...
Bütçe önemli tabi... Bütçenizi belirtirseniz, yönlendirme daha kolay olacaktır.
Ebay ve Amazon alışverişleri biraz meşakkatli, açıkcası ben cesaret edemedim hiç.

Bunun yerine HAYYAM ve/veya ebay anlaşmalı Türkiye alışveriş sitelerini tercih etmeniz bence daha uygundur. (bağlantılarınız varsa, bilemem tabi.)

hayırlı günler.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 14:28 - İp: 78.***.**7.145
kuz984
kuz984 (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler designwwish. İlk etaptaki bütçem 1500-1700 tl. Bu fiyata iç piyasadan alacağım makineyi yurtdışı kaynaklarından araştırınca 2-3 basamak birden atladığını gördüm. Buradaki 2300-2700 değerindeki makineleri alabilme imkanı var. Amerika- İngiltere- Japonya - bağlantım var ama hepside git şuradan şunu al diye tarifle iş yapabilecek insanlar. Internet alışverisinde sizden daha cesurum şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım am bu meblağda birşeyde almamıştım. İşi şansa bırakmak istemem.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 15:30 - İp: 88.***.**8.62
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Ebay'den ben de zaman zaman 80-100 Usd civarında alışverişler yapıyorum, bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım ancak bahsettiğiniz meblağlarda alışverişin gümrüğe takılma ihtimali olduğundan ben cesaret edemem açıkçası. Bu arada 20 yıl önceki Pentax ekipmanınızdan hiçbirşey kalmadı mı elinizde? Objektifleriniz duruyorsa maliyeti düşürmek adına yine Pentax tercih edebilirsiniz.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 16:49 - İp: 213.***.**5.242
kuz984
kuz984 (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkürler bitpire. Bayram yılbaşı vb özel günlerde gümrüğe takılsa bile hediye diye alabiliyorsunuz. Benimde kendime doğum günü hediyem olacak, sorun olmaz diyorum. Eski makineden kalan çarpık bir gövde, herşeye baştan başlayacağım yani.

Tarih: 31 Mayıs 2010, 18:40 - İp: 78.***.**5.19
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

aynen dediğiniz gibi Kuz984, Türkiye garantili fiyatlar maalesef çok uçuk...
o yüzden spot almak daha mantıklı...aradaki farkla da pekala bir lens alınabilir.

1500-1700 lira ile ben NİKON D5000' i incelerdim... ISO performansı, resim kalitesi ve dayanıklı gövdesiyle beni çok cezbetmişti kendisi
Burdaki spot fiyatları bu civarda ama Ebay fiyatları konusunda pek bilgim yok...

Tarih: 31 Mayıs 2010, 18:59 - İp: 78.***.**7.145
kuz984
kuz984 (üye)
İstanbul / Amatör

Araştırdıkça, karşılaştırma sitelerini inceledikçe Nikon D90 a doğru kayıyor gönlüm ama hala yeni başlayanlar, orta ve ileri gibi tanımlanan makineleri anlayamadım. Dijitale yeni geçeceğim ama hızla ilerleyeceğime inanıyorum, yani ileri makinemi alayım? dslr ler zaten kompaktlara göre ileri değil m? Dijitalin mantığını sökene kadar sabırla sorularımı cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

Tarih: 1 Haziran 2010, 04:22 - İp: 78.***.**5.19
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sn. Kuz984, size özelden bir mesaj attım bir kontrol eder misiniz..
Saygılarımla..

Tarih: 1 Haziran 2010, 06:58 - İp: 116.***.**9.58
  • 1