ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

2. 000 Ytl ’ye Hangi Marka Slr?

Slr dijital fotoğraf makinesi için 2.000 YTL 'ye kadar bir bütçe ayırabilirim. Sizce hangi markayı ve modeli tercih etmeliyim? (Haricen lens önerisi de yapabilirsiniz)Sony? Nikon? Canon? Neden?

Tarih: 20 Şubat 2008, 09:42 - İp: 88.***.**0.75
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

canon 40d alinabilir 1500 ytl gibi fiyata spot bulunuyormus. kullanan herkes memnun

Tarih: 20 Şubat 2008, 10:18 - İp: 144.***.**8.200
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ucu açık bir soru olmuş.

2000 ytl ye giriş seviyesinde kit lensi ile bir body alıp üzerine bir tele hatta birde 50 mm gibi sabit odaklı bir lenste alabilirsiniz

2000 ytl ye bir üst sınıfta sadece body de alabilirsiniz.

yani yardım açısından tam olarak ne istediğinizi belirtirseniz daha net cvplar alırsınız.

-çekim alanınız ve ilginiz ne yönde
-makinadan beklentiniz nedir
-lens çeşitliliği önemlimi
-garantilimi yoksa spot ürünmü tercih edersiniz?

vs gibi bir cok kriter var.

Tarih: 20 Şubat 2008, 10:45 - İp: 85.***.**9.213
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

marka olarak soruyorum Yani siz olsaydınız ne alırdınız? Canon Nikon? Sony?
Lens çeşitliliği önemli değil
Genelde manzara foğtoğrafları çekeceğim
Garantili olması tercihim
Beklentim genel olarak kaliteli ve çok net fotoğraflar Portrelerde gözler çok net çıksın mesela

#ikidiriki' tarafından 20.02.2008 13:05:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Şubat 2008, 12:08 - İp: 88.***.**0.75
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Nikon ve Canon söz sahibi markalar bu iki marka ile pişman olmazsınız, tamron ve sigma marka lenslerin pekçok modelinide bulabilirsiniz Nikon ve Canon için ki bu markalar fiyat performans dengesi iyi objektiflere sahip, nikon kullanıcısı olarak madem portre ve manzara diyorsunuz, nikon D80 + sigma 17-70mm macro güzel bir kombinasyon olur. Beklenti ve deneyimlerinizi es geçerek fiyt üzerinden yorum yapıyorum tabi
Sony de de titreşim engelleyeci mekanizma var ve ciddi bir giriş yaptı SLR pazarına onuda es geçmemek lazım tabii
Kolay gelsin

Tarih: 20 Şubat 2008, 19:32 - İp: 81.***.**1.45
ikidiriki
ikidiriki (üye)
İstanbul / Amatör

Valla ilinsor kardeş hiç de yardımcı olmadınız hepsi de olur gibi bir anlam çıkıyor buradan. Tabi değerli fikirleriniz için teşekkürler

Tarih: 20 Şubat 2008, 20:37 - İp: 88.***.**4.89
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

ikidiriki

madem kesin bir cvp istiyorsun,
bir pentax kullanıcısı olarak sana PENTAX K10D öneririm.

şu an kit lensi ile birlikte garantili olarak 1500 ytl ye alınabiliyor.

neden mi PENTAX
K10D için söylüyorum

* SR gövdede sarsıntı önleme sistemi (önemli)
* 22 bitlik renk algılayıcısı (tek)
* iyi düzeyde ISO performansı
* su ve toz geçirmez gövde (önemli)
* toz tutmasını önemli derecede azaltan nano kaplama ve titreşimli sensör (önemli)
* iyi sayılabilecek bir kit lensi
* 11 noktadan netleme
* makul bir hız sn. 3 fps
* geçtiğimiz sene bir çok ödül almış bir makina. en son aklımda 37 tane kalmıstı

ve tüm bunlara baglı olarak tabiki iyi bir fotograf kalitesi.

diger markalar kötümü hayır. ama tercihleriniz ve bütçeniz dogrultusunda size en iyi gidecek makina budur.
başkasına bakıpta kafanızı karıstırmayın.
yoksa size 5 markadan 35 tane makina söyleyebilirim.

Tarih: 20 Şubat 2008, 20:55 - İp: 85.***.**2.245
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

K10D bende öneririm kesinlikle ama 22 bitlik algılayıcı biraz yalan bunu kanıtladılar Bence de alabileceğin en güzel makinelerden biri Pentax. Ama arkadasın dedigi gibi söyleyecek bircok makine var bence arastırmak gerek uzun uzun.

Tarih: 20 Şubat 2008, 21:02 - İp: 85.***.**3.251
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Ben avantajlardan bahsettim önceliğinizi siz belirleyeceksiniz, sonrasında yeni objektif almayı düşünmüyorsanız arkadaşların dediği gibi pentax da eklenebilir listeye gerçekten çok iyi bir body, ama pentax da da biraz daralır objektif piyasasındaki olanaklar, eğer tr den alacaksanız tabi ürünleri. Zira Sigma Tamron gibi markaların Nikon ve Canon mountları fazlaca üretiliyor ve ülkemizdede rahatça bulunabiliyor, kesenin ağzını da açma imkanınız varsa sonrasında bir de nikkor gerçeği var tabii nikon için

Tarih: 20 Şubat 2008, 23:39 - İp: 81.***.**1.45
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon'un Nikkor Canon'un L gercegi var bir de

Tarih: 20 Şubat 2008, 23:50 - İp: 85.***.**3.251
ilinsor
ilinsor (üye)
Ankara / Amatör

Kesinlikle, 70-200 dü galiba tam hakim değilim Canonlara Hollywood da kırmızı halıda en çok kullanılan objektif diye biliyorum

Tarih: 21 Şubat 2008, 01:35 - İp: 81.***.**1.45