zegure
zegure (üye)
Eskişehir / Amatör

2 Makina Arasında Kaldım Yardım

İyi günler ilk kez bi fotoğraf makinası alcam bu işe baya meraklıyım alcağım makina hem vidyo açısından hemde fotoğraf açısından iyi olsun istiyorum baya araştırdım 2 makina arasında baya bir kararsız kaldım biraz aydınlatırsanız çok sevinirim

1.si fujifilm finepix hs20

http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=101030&ad=FUJi-FiNEPiX-HS20-FOTOGRAF-MAKiNESi-Dijital-Fotograf-Makinalari

2.si canon eos 1100d 18-55mm lens kitli

http://www.bimeks.com.tr/urun/118107/canon-eos-1100d-18-55-dc-kit.aspx

dediğim gibi hem fotoğraf hemde vidyo çekme konusunda yeterli olmasını istiyorum sizce hangisiyle başlamalıyım şimdiden teşekkürler

Tarih: 16 Ocak 2012, 14:55 - İp: 78.***.**6.35
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence biraz daha bütçenizi arttırıp Canon 500D ;
Ama illede hemen alıcam derseniz , kuşkusuz Canon 1100D ..

Tarih: 16 Ocak 2012, 21:32 - İp: 88.***.**9.194
kultanarz
kultanarz (üye)
İstanbul / Amatör

benim arkadaşım canon 1100d kullanıyor gayet memnun fotoğraf acısındanda vide acısındanda cok iyibir makine ama fujifilmde cok iyibir makine bende fujiyi kullanıyorum bilemedimki 2 makinanın arasında fark yok gibi sadece marka farkı var aralarında ama marka ne kadar kalite belirler bilmem

Tarih: 16 Ocak 2012, 21:38 - İp: 78.***.**9.121
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

hiç bir slr like aynalı sistem slr ler kadar kaliteli fotograf çekemez.lensi ne olursa olsun bir kere işlemciden sonrasında da lensden kaybeder. slr bir makineye ilerde paranız oldugunda lens alır devam edersiniz ama slr likelarda kaderinize razı olursunuz. ama eger bana yeter diyorsanız 4 pilli fujihs 20 yi seçebvilirsiniz yanlıs 100 TL ye bir şarj cihazı tanesi 8-9 TL den en az 8 tane pil almayı unutmayın. yani yanınızda minik bir bavulla gezmeniz gerekecek benden soylemesi

Tarih: 19 Ocak 2012, 15:22 - İp: 88.***.**4.24
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben de bunu anlamıyorum. neden biraz daha bekleyip 500d alsın ki arkadas bunun ne gibi bir acıklaması var?

iki ay, onuda gec bir ay bile bekleyecegine gitsin en DANDİK makineyi alıp fotograf cekmeye baslasın daha iyi.

ne gibi bir fark var acaba ki hem bekleyecek hem fazladan para vermesine degecek???

hs20 bir dslr-like

1100d bir dslr. bu iki makine fotograf kalitesi konusunda kıyaslanamaz.

sizin amacınız nedir, ne tarz fotograflar cekeceksiniz? tecrubeniz bilginiz nedir. sonradan butce ayırabilecekmisiniz?
sorular bunlar cevaplarına gore:

* hs20 30 x zoom yapıyr. canon uzerindeki lensle 3 x zom yapıyor. bunu bilin oncelikle.
daha fazla zoom yapmak isterseniz fiyatı 450-500 lriadan baslayan tele zoom lensler almanız gerekli.
sonradan butce ayırıp ayıramayacagınız bu yuzden onemli

* hs20 ederi maksimum 800-850 liradır, daha ustu bir fiyat sakın vermeyin.

* acemi kullanıcı oldugunuzu hesaba katarsak iki makinede hem video hem fotograf cekme konusunda yeterlidir. profesyonel işler yapan bu işten para kazanan bir fotografcı olsanız ikisi de yeterli gelmeyebilirdi ve 20 bin liralık makineler almanız gerekebilirdi. işte tecrubeniz bilginiz nedir bu yuzden bilmemiz gerekiyor.

* ne tarz fotograflar cekecekseniz? ona gore lensler almanız gerekebilir, her şeyi cekmek istiyorum derseniz hs20 daha uygun bir secim olur.

* amacınız nedir? eş dost anı hatıra, goze hos gorunen fotograflar cekmek, ozel gunlerde guzel anlarda birkac dakikalık videolar cekmekse hs20 daha uygun bir secim.

yok profesyonel sonuclar almak, montajı dublajı vesairesi ile kısa filmler cekmek amacındaysanız, özellikle makro cekecegim, portre cekecegim, manzara cekecegim gibi bir hedefiniz varsa canon ve yanında cekmek istediginiz tarza uygun bir lens (minimum 800-900 lira) almanız daha uygun olur

Tarih: 19 Ocak 2012, 18:02 - İp: 78.***.**6.92
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

canon sx30, 950 lira...

Tarih: 19 Ocak 2012, 22:28 - İp: 94.***.**8.165
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

ben de bu ikisi düşüncesindeyim... aslında canon 60d hayalım ama bütçem yetmiyo... şimdilik ilerde satabileceğim bir makine almayı düşünüyorum... canon 1100 d alsam lens almak zorundayım... ama fujifilm için buna gerek yok... diğer yanda da slr makine var..
DAHA FAZLA CEVAP YAZILIRSA BU KONUYA BEN DE SEVİNİRİM

Tarih: 19 Ocak 2012, 23:17 - İp: 95.***.**0.27
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir dslr like a 800 lira uzerinde para vermeyin.

Tarih: 20 Ocak 2012, 14:53 - İp: 217.***.**5.243
  • 1