radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

1ds Mi 1d Mark Iı N Mi? Yardım Ltf

dostlar yegenım dslr makına almaya karar verdı fakat d200 ler veya 30d ler felan kesmedı onu daha dogrusu full frame tarzı makına merakım var dedı bende foruma yazalım degerlı dostlardan öneriler alalım dedım.acaba sızce hangısını almak mantıklı 1ds 12mp le yakın cekım hızı sn 3kare 1d mark IIn ise 16,7mp ve sn 5kare cekım yapıyor??? kendısı ne spor muhabırı nede paparazzı ama merak ıste..doga manzara bazen motor sporları cekımı vs falan yapacak..studyo dada kullanmayacak..acemılık ten amatorluge gecıs yapacak..artıları eksılerı nedır bu 2 makınanın...özellikle bu 2makınayıda kullanmış olan tecrübelı dostlar sizlere seslenıyoruz..

Tarih: 15 Haziran 2007, 16:38 - İp: 88.***.**1.168
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

bu arkadaş daha önce ne tür makine kulanıyordu acaba kesmediğine göre bence arkadaş bir kaç ay beklesin nıkon ve sony nin yeni çıkacak canavarları yolda bekle onlar seni keser biçer döver komalık da eder revirlikde de eder sedyelik de eder ne tür kesim ıstersen ederler bir kaç ay sabret

Tarih: 15 Haziran 2007, 19:26 - İp: 85.***.**5.164
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ahahaha neler diyon fululi yaaaa

canon'un bahsedilen makinalarının ne olduğunu biliyormusun....

hepsi kendi segmentinin en iyisi

Tarih: 15 Haziran 2007, 22:25 - İp: 88.***.**3.189
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

dunesea kardaş dereyi görmeden paçaları sıvamışsın d3x bekleyelim görelim sony de bekleyelim derim sonunda kavgamızı yaparız merak etme şimdiden ambulansları hazırla derim başka bişe demem

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:09 - İp: 85.***.**5.164
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

sendeki bu nikon hastalığı ve buna bağlı olan pentax,canon düşmanlığı çok feci boyutta çoook

Tarih: 15 Haziran 2007, 23:26 - İp: 88.***.**3.189
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

dunesea düşüncelerim yanlış aktarıyorsun makine duşmanlığı falan yok hepsini seviyorum sadece içerlerinden nıkona ayrı bir sempati duyutorum başka bir sorun yok üzüyorsun beni yapma böyle bunuda belirteyim farz et yeni bir slr alsam nıkon ve canon dan birini seçerdim

Tarih: 16 Haziran 2007, 11:18 - İp: 85.***.**5.164
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

ewet dostlar öyle gozukuyorkı bızım cocuk ya 6ay sabredıp yenı cıkacakları gorsun yada baksın basının caresıne nedıye yım yaw cok zor iş şu makına secmek..armut un sapı üzüm ün çöpü derken kararsız kalıyor insan..

Tarih: 16 Haziran 2007, 14:20 - İp: 88.***.**1.168
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

fululiciğim makinalar çıkmadan erken konuşmak yanlış olur...

sen biraz erken konuşmuşsun...sölediğim bu...

evet nikon yeni amiral gemisini çıkardığında eminim çok iyi bir makina olacak...ama ne kadar çok iyi olacak bunu sölemek için erken kanımca

Tarih: 16 Haziran 2007, 17:10 - İp: 85.***.**6.165
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

dunesea doğrudur erken konuşmak ıstemiyorun amma olacak çocuk belli

Tarih: 16 Haziran 2007, 18:44 - İp: 85.***.**5.164
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

ya kaslı makinelerden hoşlanıo demişsin,e senin makinene grip takınca beğenmişte.alsın 1 normal makine d200 olabilir(ki bence bu bile fazla) k10d yada a-100 fln taksın altına grip'i alsana kaslı makina oldu,hemde 1000 dolar kadar ucuza

Tarih: 16 Haziran 2007, 19:25 - İp: 85.***.**6.154
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

d200 kaslı bır makina grıpede gerek yok..elinin içinde basketbol topu kayboluyorsa bilemem tabi..acıkcası mark2 vs varken biraz daha beklesin madem denmesinide anlamıyorum..acemi dediniz kendiniz zaten cogu ozelligini kulanmayacak yanı makınanın..ozaman yenı makinaları beklemenınde bır anlamı yuok,daha kaslı govdeler cıkmayacaktır emın olun

Tarih: 16 Haziran 2007, 19:50 - İp: 88.***.**9.33