cemdogac
cemdogac (üye)
Sakarya / Amatör

1ds Almayı Düşünüyorum

Canon 40d kullanıcısıyım. Makinemi 1Ds ile takas etmeyi düşünüyorum.

Bu konuda bana fikir vermenizi rica edeceğim.

takas sebeplerim.

En uygun fiyatli FF makinelerden biri olması.
Gripli Body
Ağır Olması
Pil Ömrü (süre)
minimum 50 iso olması

Düşündürenler.

Lcd ekran yetersizliği,
Otomatik iso seçeneğinin olmaması
max 1250 iso olması
Menü zorluğu
Dahili flash içermemesi

Bu şartlar altında FF ve 50 iso cazip geliyor. Bilen ve kullanan arkadaşlar 1Ds ile ilgili görüşleri ile beni aydınlatırsanız memnun olurum.

Tarih: 16 Nisan 2011, 10:48 - İp: 88.***.**3.204
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

5DMII dururken neden bu makina.Canonlarin eskilerini bilmem ama bu makina ozelliklerine gore cazipmi geldide dusunuyorsun?FF alacaksan Dunyanin en meshur makinasi gibi bisey olan 5DMII yu alman bence hos olurdu...Yoksa 40D uzerine bu makinayi ben almazdim acikcasi.40D nin hala fanatikleri var ve degerli bir makina,o yuzden sende degerini bil derim...

#ozansan' tarafından 16.04.2011 11:39:08 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Nisan 2011, 11:37 - İp: 219.***.**6.57
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Canon 1ds FF değil, APSH 1.3 çarpanlı sensör.

1250 ISO bence yeterli, bu tür makinada flaş olmaması normal bir durum, harici flaş kullanmak daha cazip.

LCD ve menü konusunda katılıyorum. 40D'den sonra bir miktar kalite farkı olacaktır mutlaka, ama ben olsam 5D tercih ederdim.

Tarih: 16 Nisan 2011, 17:16 - İp: 85.***.**8.4
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

8-9 yıl öncenin teknolojisini taşıyan bir makinaya sırf havalı görünüşü için yaklaşıyor gibisiniz -kusura bakmayın . Zira 1Ds'in , günümüzün en ucuz giriş seviyesi makinalarından bile görüntü kalitesi olarak daha geride olacağına eminim . Elinizdeki 40D , her halikarda daha iyidir eminim.

Üst limiti ISO 1250 olan bir makinadaISO performansını düşünemiyorum . Makinanın gerçek ISO'du da 100 - yani ISO 50 yazılımla elde edilen , kaliteye hiç bir katkısı olmayan bir değer .

Pil ömrünün ne önemi var - zaten fazladan 1 kg taşımayı göze alıyorsanız böyle bir makinayı alarak , extra bir pil taşırsınız şu anki makinanızla -olur biter .

Makinanın ağırlığını avantaj görüp , 9 yıl önceki sensör teknolojisini , ISO performansını göze almamanız ve makinanın yaşı itibarıyla çıkarabileceği sorunları düşünmemeniz olacak iş değil .

Ben vazgeçin bu sevdadan derim ...

Legionella'ya düzeltme , 1Ds full frame . FF olmayan 1D .

Tarih: 16 Nisan 2011, 18:14 - İp: 96.***.**4.180
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

5DMII

Tarih: 17 Nisan 2011, 09:54 - İp: 81.***.**6.156
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

40D'nizi değiştirecekseniz, 5D MarkII'den başkasını düşünmeyin derim.. Full Frame düşündüğünüzü belirtmişiniz, ve uygun fiyatlı demişsiniz, bu iki istek için 5DMII biçilmiş kaftan.

1Ds'de saydığınız "düşündürenler" kısmındaki maddelerin tamamını da silebilirsiniz bu seçenekle..

Tarih: 17 Nisan 2011, 18:02 - İp: 114.***.**0.32
  • 1