lazury
lazury (üye)
Artvin / Amatör

1500 Tl Ye Kadar Slr

Merhabalar Bizim Eğitim Gönüllüleri adında bir derneğimiz var durumu iyi olmayan öğrencilere sbs kursu veriyoruz derneğimizin faaliyetlerinin fotolarını çekmek için bir makinaya ihtiyacımız. var.

Özellikl olarak
1- Gece ve loş ortamalarda güzel çekim yapması
2- Zoom'un iyi olması
3- Hızlı çekim yapabilmesi
4- Otomatik çekim özelliğinin iyi olması.
Sony Next 3 ve 5 serisini tavsiye edenler oldu. ne dersiniz.

FİYAT OLARAK EN FAZLA 1500 TL MİZ VAR. Profosyenel yada amatör makinalardan neler tavsiye edersiniz. Şimdiden Teşekkürler.

#lazury' tarafından 13.04.2011 14:42:25 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Nisan 2011, 14:32 - İp: 78.***.**1.173
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Piyasada 1500 tl ye çok güzel canon ve nikon başalngıç dslr yarı profesyonel makinalar mevcut bu makinalarla istediğiniz yapabilirsiniz

forumda bu konularla ilgili çeşitli alternatifler ve öneriler mevcut araştırın göreceksiniz...

Tarih: 13 Nisan 2011, 16:52 - İp: 78.***.**7.157
emelustnts
emelustnts (üye)
Kocaeli / Meraklı

CANON 1000 D YADA NIKON 3000 D DÜŞÜNÜLEBİLİR

Tarih: 13 Nisan 2011, 18:30 - İp: 88.***.**7.155
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Size gece ortami falanda dediginiz icin flasi daha kuvvetli ve daha tutarli sonuclar veren herhangi bir baslangic seviyesi DSLR gerekli diye dusunuyorum.Sony Nex3 yada 5 den ziyade A33 yada 55 daha mantikli bir secim olurdu.Nex serilerinde flash kullanmasi tam bir iskencedir...

Ancak uzun yillar kullanabileceginiz saglam makinalar isterseniz Nikon yada Canon ile yola cikmanizda fayda var.Model adi vermiyeyim, hangisi butceye uygunsa diyelim...

Tarih: 13 Nisan 2011, 19:08 - İp: 219.***.**6.57
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1. boyle etkinlik belgeleme adına bir iş yapıyorsanız bunların baskı alınacagını dusunerek gece ya da los ısıklı ortamlarda flaş kullanmanız gerektigini soyleyebiliriz.
yani ne alırsanız alın farketmez.

2.zoomu iyi olması makineye degil uzerindeki lense baglıdır. bu fiyat aralıgındaki butun dslr lerde 18-55 kit lens var.

3. hızlı cekim yapmasından kasıt ogrencileri kosturup bu esnada fotograflayacagız demekse biraz sıkıntı yasarsınız.
yok baska birseyse butun makineler sizin ayarladıgınız gibi cekim yapar, hızlı yavas sıze kalmış.

4. dslr alıp otomatik kullanacaksanız butun marka ve modeller tatmin edici sonuc verecektir.

alınmısken bir seferlik alınacagı gibi bir intiba doguyor benim gozumde.
sonradan lens alacagınızı da sanmıyorum sadece etkinlikler fotograflanacaksa.
tavsiyem 900-950 liraya bir nikon d3000 almanız olacak.
geri kalan paranın bir kısmı canta hafıza kartı gibi seylere harcanabilir.
toplamda 1000-1050 lira gibi bir harcamayla ihtiyacınızı gidermiş olursunuz.
450-500 lira cepte kalır.

Tarih: 14 Nisan 2011, 12:36 - İp: 88.***.**8.140
  • 1