evrimyigit
evrimyigit (üye)
İstanbul / Amatör

1500 Lira Civari Fotograf Makinesi Oneri

Merhaba arkadaslar.
amator olarak cekim yapmak icin bir makina almak istiyorum. butce onemlidir. maximum 2000 lira verebilirim fakat bu butceyi mumku oldugu kadar asagida tutmak onemlidir. bu yuzdena 1000-2000 arasi ikinci el bir oneride olabilir.

elimde 3 adet 8gb sd cart var. uyumlu bir makina olmasi faydali olacaktr.
fotograf makinasi 1 yillik bir bisiklet turunda kullanilacaktir. ozellikle nem ve sarsıntıya dayanikli bir urun olmasi onemlidir. kesinlikle düşürülecegini dusunmek gerek. su alti cekim yapmasi cok fazla fiyat arttirmayacaksa dusunulebilir.
ayrica bircok ulkede kolay servis imkani bulmak, kolay tamir edebilmek omenlidir. daha once buna benzer turlar yapan 2 kiside makinalarini bozmustu.
alinacak olan makinanin kisa bir surede bozlulacagi, calinabilecegi goz onunde bulundurulmali, birdefa daha bulunamayacagim degisik cografyalarda fotograf cekme sansini en iyi degerlendirecek bir fotograf makinasi dusunulmeli.

onerileriniz icin tesekkurler.

iyi forumlar.
evrimyigit

Tarih: 12 Ekim 2009, 00:26 - İp: 85.***.**6.33
evrimyigit
evrimyigit (üye)
İstanbul / Amatör

sayın bolubeyi
daha onceki turumda canon ixsus kullanmistim. goruntu kalitesinden kesinlikle memnun kalmadim. bu yuzden seçimimi slr makineler uzerinde kullanmak istiyorum

Tarih: 13 Ekim 2009, 17:56 - İp: 88.***.**8.140
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sualtı cekecekseniz bolubeyinin onerdigi gibi bir makine almak en mantıklısı,dslr için alacagınız sualtı kabı makine fiyatına gelir.

Tarih: 13 Ekim 2009, 18:19 - İp: 78.***.**0.18
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

k200d ile beraber bir 18-200 lens güzel ikili olacaktır.

D90 ise ille de video diyorsanız alınabilir. 18-135 ya da 18-105 VR ile beraber güzel ikili olurlar.

Hangi makinanın hangi kartı desteklediğine de Dpreview sitesinden bakabilirsiniz.

Yalnız çalınma mevzusu sakat iş, ancak herşey bu riski taşıyor. İkinci el almaya bakın ki masrafınız azalsın.

Tarih: 13 Ekim 2009, 19:47 - İp: 88.***.**3.129
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

hiç mantıklı gelmiyor böyle bir yolculuğa çıkan bir kişinin dsrl alması.10* zoomlu kompakt makinalar var.taşıması kolay cebine sığar,herşeyi çeker ,çalınma derdi olmaz tabi karar senin.

Tarih: 15 Ekim 2009, 21:19 - İp: 88.***.**9.141
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Tek bir cevap var..

Canon Powershot D10

12 megapiksel
10 metre su geçirmez.
1,2 metre düşmeye dayanıklı.
toz,kir geçrimez
donmaya dayanıklı..

istediğiniz eziyeti yapın makineye..

benzer özellikte
olympus,pentax,fuji,panasonic modelleri de var..

dslr ile işiniz olmaz bu gezide..

Tarih: 15 Ekim 2009, 21:25 - İp: 81.***.**6.218
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kadir hocam o alet kaç kuruşmuş ?

Tarih: 16 Ekim 2009, 00:24 - İp: 88.***.**5.94
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Kadir hocam o alet kaç kuruşmuş ?

USA da 320 dolar falan.
TR de spot 700 tl olması lazım.

Tarih: 16 Ekim 2009, 08:45 - İp: 85.***.**9.67
facetk
facetk (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon EOS 500D alın

Tarih: 16 Ekim 2009, 10:34 - İp: 79.***.**4.113
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bolubeyi nin önerisine ben de katılıyorum, bahsedilen kullanım için en uygun makineler bu sarsıntı, darbe ve suya dayanıklı kompakt makinelerdir. İllaki DSLR alacaksanız, yağmur altında da çekim yapabileceğiniz en ucuz DSLR Pentax K200D ya da Pentax K10D dir.

Olympus

Pentax

Agfa

Tarih: 17 Ekim 2009, 11:38 - İp: 78.***.**2.119
evrimyigit
evrimyigit (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaslar. Yardimlariniz icin cok tesekkurler. Nihayet cok guzel bir makinam oldu. canon 50D. bir tur icin cok dayanikli bir alet degil. ama icime sindi. simdi tek sorunum iyi bir objektif bulmak. uzerinde 17-55mm kısıtli bir objektif vardi. bir sure icinde eksiklerimi tamamlayacagim.
tekrardan tesekkurler.

Tarih: 23 Şubat 2010, 12:58 - İp: 88.***.**1.72