talbot
talbot (üye)
Kocaeli / Meraklı

1250 Ytlye Kadar Makineler?

fujifilm finepix s9600,panasonic dmc fz50, pentax k100d yaklaşık 1250 ytl civarı makineler fakat hangisini alacağım konusunda kararsızım.k100d nin slr olması tercih sebebi fakat ne kadar iyidir bir fikrim yok.yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 10 Temmuz 2007, 17:34 - İp: 85.***.**1.162
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

K100D, herhangi bir SLRLike modelle kıyaslanmayacak kadar iyidir.

Tarih: 11 Temmuz 2007, 00:54 - İp: 85.***.**4.164
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

DSLR Almani tavsiye ederim ama illede SLR like sa Her ikisinide uzun sure kullandim.yuksek isoda ve genis aci cekimde 9600 daha iyi olmaliydi(en azindan teorikte)Ama teorilerin pratikta her zaman gecerli olmadigini unutmamak gerekir.Genis aci konusunda 28mmde bariz barrel distortion ve koselerde azda olsa blurriness vardi.ancak 32mm de koselerdeki blurriness ve 35 mm de mild barrel distortion ortadan kalkti.GELDIKMI AYNI HESABA.diger taraftaysa Fz50 kucuk kropiler almak kaydiyla en fazla 400 isoda 10X15 lik baskilarda iyi (kabul edilebilir)baskilar verirken Fuji 1600 isoda bile 10X15 lik baskiya uygun sonuc verebiliyordu ???Aslinda oylemiydi bi bakalim Denemesi bedava ! gercek bir ornek vermek istiyorum 75 watt la aydinlatilmis bir odada manuel modda kizimin resmini cekiyorum.Once fujiyi aliyorum Iso 400 ve shutter speed 1/40
(clik)resim baya karanlik biri isiklarimi kapatti ne oldu derken indiriyorum shutter speed'i 1/10'a (clik)iste mucize! saniyeler icinde benim kiz mayoz bolunmeyle cogalmista haberim yok.Isik tam olmasada eh idare eder ama ortada bircok cocuk dolastigi icin yeniden denemek en iyisi.Simdi ISO 800 ve shutter 1/30 da(click)evet simdi olmus gibi oldu(75 watt lik ampulun 60 watt urettigini ve benim kizin titrek oldugunu varsayarsak)gordugumuzu aynen resme aktardik.Ama 9600' le en iyi sonucu almanin 3 yolu daha var.ISO 1600 de 1/60 i denemek ve 10X15 baskiya mahkum olmak -Oda aydinlatmasini 1000 watt 'lik bir halojenle desteklemek -Veya cekim sirasinda cocugu sikica baglamak!SECIM SIZE KALMIS.Tamam kabul ediyorum ben bu iste iyi degilim alalim makinayi Auto moda .Antiblur devrede degil benim kiz baya titrek olmus Anti Blur devrede ISO 1600 u vurmus!Baslarim ben bu ise deyip aciyorum flasi(clik+slak)OHHH BEEEEEEE Sira FZ50 de manuel moddayiz.Yuksek ISO da makinanin agresif Venus111 islemcisinin nasil bir katliyam yaptigini iyi bildigim icin NR i low konumuna aliyorum(ZATEN HEP LOW DA)ISO 400 un uzerine cikmamaya kararliyim.Shutter speed 1/13 da ve Image stabilization (mode 2)de (clik)isikta yerinde ,cocukta (adeta civilenmis yavrucak)sansimi zorlayip
shutter 1/6 ve ISO 200'u deniyorum(Clik)OHHH BEEEE -Sonucmu?
9600'u satip Fz 50 YE LENS ALDIM.SECIM YINE SIZIN.
Su 9600 un senseru ve islemcisi FZ50 de Yada Fz50 NIN IMAGE STABILISATION fonksiyonu 9600 de olsaydi nolurdu ki?

Tarih: 13 Temmuz 2007, 03:23 - İp: 85.***.**7.253
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Biraz daha beklee K100D Super tr'ye gelince onu al.. üzerine az bi şey daha koyarsın,onu alırsın.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 23:53 - İp: 88.***.**2.95
reelmaster
reelmaster (üye)
İstanbul / Amatör

Talbot.
baska bir yorumda FZ50 nin 200 iso uzerindeki Noise oraninin yuksekliginden bahsedildigini konusunda bir cevabini okudum. bridge kameralar sinifinda FZ50 noise oraninin yuksek olmasi sebebiyle degil tam tersine NR yaziliminin agresifligiyle elestiri alir.Yani FZ50 yuksek iso degerlerinde Noise oranini azaltmak icin venus 3 islemci oyle bir katliam yaparki Noise orani bircok kameradan daha dusuktur ama ortada hicbir detay birakmaz siler supurur.Keske senin dedigin gibi noise orani daha fazla olsaydida azicik detaydan eser kalsaydi.Onun icin NR seviyesini low konumunda ve Isoyu maximum 200 sevyesinde tutmak en iyisi.

Tarih: 14 Temmuz 2007, 03:49 - İp: 85.***.**7.253
oyt
oyt (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nıkon u da bır ıncele tabıkı SLR derım d*40 dan basla ve kendıne uygun olanını bul. Pentax bılmıyorum neden Nıkon d*40 ım olmasına ragmen hala ıcımde kıpırdar

Tarih: 14 Temmuz 2007, 04:05 - İp: 78.***.**2.132
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

k100d iyidir Gövdede SR,AF motoru sayesinde bir çok lesnside takıp kullanabilirsiniz.

Slr alınca 2 adet lens minum şart gözükmekte.(gizli masraflar)
300ytl'den başlayan fiyatla bulunabilen sigma 70-300APO gibi tele lensle zoom ihtiyacınız biter.

k100d ile çekilmiş birçok örnek foto var,fakat SLR'ler kompaklar kadar basit bas-çek kalitesi sunmazlar.(ilk başlayanlar için)

Tarih: 22 Temmuz 2007, 14:41 - İp: 85.***.**0.51
  • 1