selimsari
selimsari (üye)
Tekirdağ / Meraklı

1000euro'm Var ! Yardım !!

Selamlar
1000 euro'ya yakın param var hazırda.Ve bir fotograf makınesı almak ıstıyorum (dslr).Ogrencıyım.Subat-temmuz 08 arası macaristan'da ve dogal olarak tüm avrupada olucam.Sımdı ben ne yapayım.Yardım edin.Oncelıkle hangı makıneyı alayım.Ikıncı elmı alayım.Nerden alayım.Bana yardımcı olun??

Tarih: 30 Ocak 2008, 23:19 - İp: 78.***.**0.145
selimsari
selimsari (üye)
Tekirdağ / Meraklı

Tesekkurler

Tarih: 31 Ocak 2008, 00:06 - İp: 78.***.**0.145
oguz orhan
oguz orhan (üye)
İzmir / Amatör

Ben Nikon D80 kullanıyorum,
Arkadaşların dediği şekilde özellikli çekimler için (akşam, hareketli vs..) bir DSLR edinmeniz daha akıllıca olur kanısındayım..
Ben de avrupada birçok yerleri dolaştım, D80 ile pekçok yeri çektim hem de kit lensi 18-135mm ile.
Tek sıkıntısını duyduğum şey gece çekimlerinde uzun pozlama gerektiğinden makinanın sabitlenmesi. Onu da seyyar küçük bir tripod ile çözdüm.
Tavsiye edebileceğim bir makina D80.
1000euro ya alınamasa bile üzerine bi ikiyüz-üçyüz euro daha eklerseniz alabilirsiniz sanırım.

Diğer bir konu, yurtdışı seyahatım esnasında Belçika da Brugge şehrinde bi markete girmiştim ve makina ve objektifler Türkiye ye göre yaklaşık %20-30 daha ucuzdu..
Tabi döndükten sonra neden bi obj. falan almadım diye kafamı taşlara vurdum ayrı konu Bir de gümrük girişinde TaxFree olacaktı...

Ama gittiğim yerlerden Fransa, Almanya, Hollanda, Avusturya, Luxembourg, Çek Cumhr., Slovakya, Italya fiyat olarak hiç de ucuz değiller. Slovakya bi nebze daha hesaplı ama orda da çeşit yok.

Diğer bir seçenek basit bir amatör makina ile gidip oradan temin edebilirsiniz ama Macaristan fiyatlarını bilemiyorum.. Önceden araştırmak lazım..

Tarih: 31 Ocak 2008, 03:58 - İp: 81.***.**1.106
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

pentaks k100d süper 18-200 le sadece 600 öro, sanırım k10d ise 800 ero. bunlarda alınabilir.

Tarih: 31 Ocak 2008, 08:43 - İp: 78.***.**5.19