sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

1. 000 Ytl'ye Eos 5d

Merhaba. Dün akşam tesadüf eseri bu ilanı gördüm ve hemen ilandaki numaraya mesaj attım, ancak cevap gelmedi. Bugün aradım ve görüştüm. Kimsenin günahını almak istemem, ama aklıma çalıntı olabileceği ihtimali geldi ve aradığımda satıcıya fotoğrafla ilgili teknik konularda sorular sormak aklıma geldi. Sordum ve tahmin ettiğim gibi, cevaplayamadı satıcı.

Üzerindeki objektifin ne olduğunu sordum, 18-200mm dedi, halbuki ilandaki fotoğrafta 17-40mm görünüyor ve ilanda 17-400mm yazıyor. İnsanlık hali, bir sıfır fazla koymuş olabilir, ama 5D kullanan bir fotoğrafçının (eğer 5D'yi çok parası olduğundan ve almışken en pahalısından olsun düşüncesiyle almadıysa tabi) bilmesi gereken diğer bir soruya cevap veremedi. Üzerindeki lensin diyafram açıklığı nedir dedim, ''ben anlamam abi, bana hediye geldi bu.'' dedi. Kaçamak cevaplar beni şüphelendirdi ve konuyu buraya taşımaya karar verdim. Olur ya, eğer çalıntıysa sahibi buralardadır, en azından durumdan haberdar olur belki, yazık günah, az para değil, üstelik battery grip'i de var.

Bir yandan da diyorum, çalıntıysa nasıl telefon numarasını verip ilan açabilir. İlanın yalnızca bir gün kalacağını söyledi bu arada satıcı. Kaldırılmadan bir bakın isterseniz.

http://sahibinden.com/canon_eos_5d_17-_400mm_lens_2_aylikWQQaXQQ7545197WQQpXQQdisplayitem?keyword=eos

İlanın silinmesi ihtimaline karşı, ekran görüntüsünü kaydettim.

Tarih: 8 Nisan 2008, 16:56 - İp: 85.***.**9.224
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Hocaha tam sana göre alsana.

Tarih: 24 Nisan 2008, 13:03 - İp: 78.***.**1.169
ola!!!
ola!!! (üye)
İstanbul / Amatör

usb süpermiş )

#ola!!!' tarafından 24.04.2008 16:10:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Nisan 2008, 16:10 - İp: 88.***.**8.215