qaniel
qaniel (üye)
İstanbul / Amatör

1-1500 Ytl Arası

bu fiyata alabilceğim en iyi makine nedir yardımcı olur musunuz profesyonel olarakta ilerlemek istiyorum bu konuda

Tarih: 9 Kasım 2006, 04:40 - İp: 213.***.**1.2
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

antika,

ben kimsenin kafasını karıstırmıyorum. ben nikon aldım , kardesim dede var..ve bildigim bir cok profesyonel insanın 2 makinesienden birisi nikon. kimsenin kafasını karıstırmıyorum. Arkadasın 1500 YTL civarında parası var ve tavsiye istiyor. bende bildigim kadarı ile cavap verdim. teknoloji hızlı gelisiyor olabilir ama bunu sonu yokki... mesela dual core teknoloji cikti lap top, 2007 de intel 4 cekirdekli lap top icin tanıtım yapmıs... 4 cekirdekli 4 ay sona eskiler laptoplar tas devrinden kalma mı olacak? hangi slr makineyi ne icin ve hangi lensle kullandıgın onemlidir. 10 megapiksel, genis lcd ve 9 noktada netleiyo diye fazla para vermek isteyen arkadaslara saygım sonsuz.. ama bu d70s ve benzeri makineleri tas devri makinesi yapmazki...secenekler belli... arkadas ya pentaks,canon, nikon alacak. hangisi eline ve cebine uygunsa onu alır.. ben nikon bayisi değilim.. .sadece nikon d70s kullanıyorum ve memnunum bunu paylasıyorum....teknolojinin hızlı gelismesi sanırım hepimizi fotografdan evvel teknoloji hayranı yapmıs.. MAKİNE NE OLURSA OLSUN ONU ÇEKEN FOTOGRSAFÇIDIR. antika bunu şahsına söylemiyorum burda teknoloji ile bozmus yeni fotografci arkadaslara dostca bir tavsiye olarak soyluyorum... haddimi aşıp yanlış bir şey söylediysem heyecanıma bağlıdır. şimdiden özür dilerim. fotografla kalın...

Tarih: 13 Kasım 2006, 11:50 - İp: 81.***.**5.133
doncarleon
doncarleon (üye)
Kayseri / Meraklı

k.etkisi ne katılıyorum burada herkes önerisini sunmakta ayrıca unutmayalım ki birçok fotoğraf tutkunu (ki aramızda mutlaka bu guruba girenler vardır) eski makinelerle de fotoğraf çekmeyi sever. bunda kınanacak veya ti ye alınacak bi durum göremiyorum.
teknolojinin de büyük bi hızla geliştiğini göz önüne alısak ayeni çıkan modellerin eski modellerin fiyatlarını aşağı çekmesinden dolayı bekleyecek biri mümkün değil bir makine alamaz. her niyet ettiğinde yerine yeni modeli çıkar ondan sonra çık işin içinden çıkabilirsen dimi ama.
demem o ki burada birbirimizi kırmadan bilgilerimizi paylaşamız en doğrusu.

Tarih: 13 Kasım 2006, 13:32 - İp: 88.***.**4.88
qaniel
qaniel (üye)
İstanbul / Amatör

k10d iyi gibi fiyatı nedir acaba bakınıyorumda bulamadım

Tarih: 13 Kasım 2006, 21:14 - İp: 85.***.**4.7
doncarleon
doncarleon (üye)
Kayseri / Meraklı

qaniel k10 d yi bende araştırdım ama bende pek bişeyler bulamadım ya henüz türkiyede satılmıyor yada türkiye ye gelmeyecek elindeki bütçeye göre ben olsam eos 350d yada pentax k100d arasında seçim yapardım tercihimde (çözünürlük ve max ebet benim için önemli) eos 350 d olurdu
tercih senin şimdiden hayırlı olsun diyorum

Tarih: 14 Kasım 2006, 11:24 - İp: 88.***.**1.208