vwredbull
vwredbull (üye)
İstanbul / Amatör

Vizörden Bakıldığında Leke

Merhabalar canon 60d kullanıcısıyım bugün fark ettim vizörden baktığımda 2 3 adet leke gözüküyor. Lenstendir diye lensi değiştirdim fakat onlarla alakası yok. Vizörü sidim onlada alakalı değil. lensi çıkartıp aynaya baktığımda da herhangi bir leke gözükmüyor. Beyaz fon üzerinde fotoğraf çektim çektiğim fotoğraflarda bir leke w.s bir şey yok. Sizce bu gördüğüm neyle alakalı?

Tarih: 24 Temmuz 2013, 17:13 - İp: 78.***.**8.43
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Bende de ayni sorun var, ilk once makinanizi f22 gibi yuksek bir degere alip acik bir gokyuzu fotografi cekin, sonra fotografi makinanizin ekraninda yada bilgisayarinizda yakinlastirarak inceleyin, eger lekeleri goruyorsaniz sensorunuz kirlenmistir.Vizordeki yada aynadaki lekeler fotografda cikmazlar,cogu fotofrafda da onlari goremezsiniz zaten.Cok dert etmeye degmez ama Hayyam da kolaylikla temizletebilirsiniz, temizlemeyi kendiniz denemeyin bence.

Tarih: 24 Temmuz 2013, 20:11 - İp: 82.***.**0.197
vwredbull
vwredbull (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim F22 ye alıp beyaz fon çektim fakat bişey göremedim sanırım önemli bişey değil. Garantisi var makinenin bir sıkıntı olursa sanırım garantiye yollamam gerekicek. Teşekkürler

Tarih: 24 Temmuz 2013, 23:37 - İp: 78.***.**8.43
  • 1