blackmanhuso
blackmanhuso (üye)
İstanbul / Amatör

Var Değilmi Birşeyler

arkadaşlar netfoto olsun foto kritik olsun baktığım zaman fotoğrafların renklerinin çok keskin ve alışagelmiş renkler dışında tonlarda olduğunu hissediyorum bu tonlar bazı fotoğraflara o kadar çok yakışıyorki anlatamam.. ancak ben ne kadar uğraşsamda o tonları yakalamıyorum bu fotoğrafların çoğunda photoshop yada başka tekniklerin olduğunu düşünmeye başladım. fotoğrafçılıkta oldukça yeniyim sizce fotoğraflar da uygulama oluyormu

Tarih: 19 Haziran 2011, 22:24 - İp: 95.***.**7.216
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Sadece dediğiniz gibi olsaydı fotoshop çıkmadan önce doğru dürüst fotoğraf olmazdı. İlla ki bazılarında oynama vardır fakat siz fotoğrafçılık tekniklerini tam olarak uyguladığınıza emin misiniz? İnanın çoğu zaman hata ve eksiklik fotoğrafçının kendisindedir. Bu işte yeni olduğunuza göre aksi zaten mümkün değil. Sürekli fotoğraf çekmek yerine biraz da okuyup inceleyerek kendinizi geliştirmeniz gerekiyor

Tarih: 20 Haziran 2011, 00:13 - İp: 95.***.**5.126
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Nasil bir fotograf makinasi kullandiginazada bagli bir olay.Ayarlari sabit olan ve kullanicisina kisisel zevklerine gore ayar imkani vermeyen makinalar kendi bildiklerine is cikartirlar.Sizde ne var mesela?

Iyi bir makinada menude contrast,renk dolgunlugu ve keskinlik gibi bircok ayari kisisel zevklere gore tasarlamak mumkundur.Illaki photoshop falan olmasi sart degil...

Tarih: 21 Haziran 2011, 11:03 - İp: 221.***.**3.132
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fotograf çekip te photoshop kullanmayan pek az. Biri benim. Başkalarını bilmem...

Tarih: 21 Haziran 2011, 11:29 - İp: 217.***.**5.159
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

hepsi photoshop yada başka programlarla işlenmiş işlenmemiş olanlar zaten hemen belli oluyor... makinalardan oyle fotoğraf çıkmaz.. bu iş boyle.. yalnız eğer ana fotoğarfın iyi değilse ne kadar işlesende doğrultman zor...

#buzlucam' tarafından 28.06.2011 11:31:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Haziran 2011, 11:30 - İp: 85.***.**6.12
delorean01
delorean01 (üye)
Adana / Amatör

gördüğün fotoğraflar hdr de olabilir... hdr sıradışı fotoğraflardır ; renkler alışılagelmiş sınırlara uymazlar ..

Tarih: 8 Temmuz 2011, 16:55 - İp: 82.***.**8.66
  • 1