edumann
edumann (üye)
Ankara / Amatör

Titreşimli Sensörler Hakkında

selamlar
titreşimli sensörlerin işe yarayıp yaramadığını öğrenmek istiyorum. tabi bu özelliğe göre makine almak değil sadece merak ediyorum. ben 30 d kulanıyorum sanırım 40d de bu özellik mevcut. birde bu lekelerden gerçekten bıktım. her defasında temizletiyorum genede çıkıyorlar. bu konu daha önceden açılmış ama ben kullanıcıların görüşlerini yazmasını rica ediyorum. herkese teşşekürler.

Tarih: 2 Mart 2008, 15:43 - İp: 85.***.**0.225
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

valla şimdiye dek toz öneleme sistemlerinin çok işe yaradığını söyleyen bir teste rastlamadım.
photozone olmasa da olur,olsa da olur demişti bir kamera testinde.
ama her durumda çok şey beklememek lazım.
toz öneleme mekanzimasının temizlediği tozu aynayı kaldırıp ''hoh'' diye üflerseniz siz de temizlersiniz .

gres yağı ise yüzyılın en büyük palavralarındandır.

Tarih: 8 Mart 2008, 23:07 - İp: 88.***.**0.166
phaser
phaser (üye)
Eskişehir / Amatör

Benim temizleme deneyimim.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=31031

Tarih: 10 Mart 2008, 20:54 - İp: 88.***.**0.139
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam,

Ben 1 yıl kadar 350D kullandım. Sürekli lens değiştirdiğim halde sensörde hiçbir zaman tozlanma olmadı.

1 yıldır da 400D kullanıyorum titreşim açık olmasına rağmen ve 350D'ye göre çok daha iyi antistatik malzeme kullanıldığı söylenmesine rağmen iki defa toz problemim oldu. Sensör temizleme moduna alıp hava pompasına 2-3 defa üfletince hiç birşey kalmadı. Benim tecrübelerime göre sensör tozlanma problemi çok büyütülecek bir olay değil.

Saygılar..

Tarih: 14 Mart 2008, 01:12 - İp: 88.***.**6.178