erol991
erol991 (üye)
Adana / Profesyonel Fotoğrafçı

Sürekli Çekimlerdeki Kare Sınırı

Öncelikle Selamun Aleyküm uzun zamandır fotoğraf makinesi kullanıyorum ve merakımda var makinem nikon d5100 makinemi ilk aldığım zaman sürekli çekimde yaklaşık olarak 17 tane resim çekebiliyordum fakat şuanda bu sayı 8 e kadar düştü sd kartımdan kaynaklı birşey değil clas 10 sd kart kullanıyorum 95mb/sn yazma kapasitesine sahip bir sd kart bu ama neden bu çekim sayısı birden düştü anlamış değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 6 Kasım 2016, 22:39 - İp: 31.***.**0.182
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kartı yedekleyip, makine üzerinde formatlayın..

Bilgisayarınızın harddiskine nasıl bakım-birleştirme yapıyorsanız hafıza kartınızın da aynı şeye ihtiyacı olur..

Çekim yaptığınız kartın yarıdan fazlasının boş olması, performansı etkileyecektir.. (hdd için de aynı şey söylenir)

Sd kartınızın üzerinde yazan 95 mb sn değeri, yazma değil okuma hızıdır. (Tahmin ettiğim kartsa yazma hızı genede iyi olmalı, raw çekim yapıyorsanız 7 kareye razı olun)

Ocak ayı ortasında piyasaya yayılacak 5K video kameralarda, artık hafıza kartları terk edilecek ve yerini ssd'ler alacak..

Tarih: 15 Aralık 2016, 09:53 - İp: 95.***.**8.174
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Ayarlardan oluyor . Zamanla makineden daha çok talebiniz oluyor. ayarları yükseltiyorsunuz . Sıkıştırma oranı veya raw çekimi gibi makine işlemcisi yetişemiyor .

Tarih: 19 Aralık 2016, 00:57 - İp: 5.***.**0.53