a.hamdi
a.hamdi (üye)
Ankara / Amatör

Sony Slt-a57

merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır sony slt a57 kullanıyorum ve makine kapalıyken 4 günde şarj bitiyor. bataryayı çıkarıp dışarda bekletince eksilme yok. acaba slt teknolojisiyle falan mı ilgili sizce sorun ne olabilir?

Tarih: 6 Eylül 2013, 10:42 - İp: 176.***.**5.155
kangtegwon
kangtegwon (üye)
Sakarya / Amatör

sayın a.hamdi bey.bende sony a 550 kullanıyorum. bataryayı mümkün olduğu sürece makinenin içinde bırakmamaya çalışıyorum. makine çantamdaysa,bataryayı çıkarıp başka bir göze, evde dışarda duruyor ise mutlaka çıkarıp makinenin yanına bırakıyorum. ama takılı durduğunda muhtemelen boşalacaktır. bataryanın boşalmasının slt teknolojisiyle alakası oldugunu sanmıyorum. batarya takılı olduğu zaman makine kapalı olsa bile, devreyi beslemeye devam edeceğinden-açık olduğu kadar hızlı olmasa da bataryayı bitirecektir.notebook ve laptoplarda da aynı durum soz konusu. naçizane fikrim bu yönde. eğer sizin için sorun olmayacaksa, makineyi kullanmadığınız zaman bataryayı çıkartabilirsiniz.

Tarih: 6 Eylül 2013, 12:29 - İp: 195.***.**8.186
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Kapatmasanız bile mi pil bitiyor öyle? Bazı insanlar Stand By'da bıraktıkları halde pilin bittiğini söylüyorlar:
http://www.dpreview.com/forums/thread/3253568?page=2
Eğer makineyi kapatmadan bırakıyorsanız tahminen arada açılıyordur ya da hiç kapanmıyordur.
Sony'nin sitesinde şöyle bir bilgi var: The QUICK ON function available on select video camera models switches it to the sleep mode when the LCD panel is closed during recording. Since the camera is still turned on during the sleep mode, battery power continues to be consumed and decreases.

Tarih: 6 Eylül 2013, 12:56 - İp: 95.***.**6.64
a.hamdi
a.hamdi (üye)
Ankara / Amatör

cevaplarınız için teşekkür ederim. Makinenin içinde pili bıraktığımızda bitecektir doğru ama benim cihazda 4-5 gün içinde pil bitiyor takılıyken bu pek normal değil sanırım. cihazın ayarlarıyla ilgili olsa gerek. quic on fuction ile ilgili bir aya göremedim ben ama başka slt kullanan yokmu acaba

Tarih: 6 Eylül 2013, 23:32 - İp: 217.***.**6.146
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Komple makinayi kapatacaksiniz ( OFF ) - baska yolu yok. Cok zor da degil hani . Forumlarda yazmislar - sleep modu calismiyor diye. Cantasinda durunca bile yanilip kendiliginden EVF'yi aciyormus iste ...

Tarih: 7 Eylül 2013, 09:17 - İp: 96.***.**5.17
a.hamdi
a.hamdi (üye)
Ankara / Amatör

ya aslında sorunum çok basit ama servis de anlamak da güçlük çekti nedense. ben zaten makineyi kapatıyorum off butonundan ama bu halde batarya makine içindeyken 4 günde bitiyor çıkarınca sorun yok.beklemeye falan almıyorum

Tarih: 7 Eylül 2013, 10:10 - İp: 217.***.**6.146
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Başka bataryayla deneyin..

Yine yapıyır iase ve garantisi var ise değişim isteyin..

Tarih: 7 Eylül 2013, 16:10 - İp: 78.***.**2.99
a.hamdi
a.hamdi (üye)
Ankara / Amatör

sorunu buldum sanırım iki gündür başka lens taktım yani kit lensi 18-55 bataryada hiç eksilme yok. önceden sony 18-70 lens takılıydı. Mantığı nedir acaba bunun daha önce böyle birşeyle karşılaşan oldumu?

Tarih: 8 Eylül 2013, 12:20 - İp: 217.***.**6.146
  • 1