bokeh
bokeh (üye)
İstanbul / Amatör

Sony Dslr A200k

merhaba, uzun araştırmalardan sonra sony a200k almaya karar verdim.birinci çekincem sony olması, ikinci çekincem yüksek iso da grenlenme şikayeti. arada nikon canon markacılığı yapmiyim, her makinede yüksek iso da gren olur diyorum ama kısacası bu makine nasıldır, yorumunuzu alırsam sevinirim,1000 tl civarında iyi ve 0 dslr makine önerrbilir misiniz bi de? ve belirteyim benim için odaklama ve makro çekimi önemli ve fiyatın makul olması şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 27 Ağustos 2009, 04:08 - İp: 195.***.**5.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1.1000 tl civarı sıfır dslr onerisi a200
2.makro onemliyse a200uzerıne makro lens + 750-900 lira arası
3. isoya baglı gren her makinede karsınıza cıkacak bir sorun, 800 isoda tertemiz fotograf beklemekte fazla iyimserlik olur..
4.a200 govdede titreşim onleme ozelligi ve fiyatıyla one cıkan bir makine..
5.sony de kosedeki radyo tamircisinin yapıp ustune adını yazdıgı bir marka degil malum,minoltanın mirasını devralmış ve piyasa fiyatlarını derinden etkileyen (pentax ile birlikte) gercekten iyi makineler cıkarmıs,nikonlarda kullanılan sensor ve lcdleride yapan bir elektronik devi..

Tarih: 27 Ağustos 2009, 04:18 - İp: 78.***.**2.253
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

gaijinin sölediklerine ek olarak bişey söleyim macro çekimde liveview özelliği bayaa işe yarayan bi özellik her koşulda vizöre gözünüzü dayayamıyosunuz..450d ya da a300 a350 gibi bişi daha çok işinizi görebilir..acele etmeyin almak için..

Tarih: 27 Ağustos 2009, 09:29 - İp: 78.***.**0.94
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin ve purple a katılıorm. a200 alcaktım kesın. sonra yoğun tavsiye ve övgülere dayanamayıp 450d almaya karar verdım. bak benım en buyuk tavsiyem şu olsun. bilen 1 yada 2 kişiye sor kararını öyle ver ve al. yoksa 2 3 haftada zar zor alırsın. kafayı yersın ve kafan karışır. benım öle oldu :D sonunda kararımı verdım ama. p.tesi gunu gıdıp alıcam ins

Tarih: 27 Ağustos 2009, 21:18 - İp: 78.***.**6.158
fomadijital
fomadijital (üye)
İzmir / Firma

herkes aynı hatay yapıyor parayı makineye veriyor
objektife para kalmıyor.
önerim:
alabilceğin en ucuz kasayı al makrosu iyi olan bir obj. fe iyi para ver
ayrıca sony uygun istediğin obj.leri kolay ve ucuza bulabilcekmisin onu araştır deriiiiim

Tarih: 29 Ağustos 2009, 23:50 - İp: 85.***.**3.163
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

hazır onemlı olan objektıf demıssın soyle bı soru sormanın yeridir diye düşünüorm. 450d de karar kıldım ben. onumuzdekı hafta ıcı hayyama gıdıp alcam. muhtemelen bı sure kıt lensle ıdare edıp ondan sonra bı tane 70-300 bı lens alcam. ama merak ettıgım 450d body olarak ıyı makınamıdır. yanı lens yatırımı yapılabılır mı. 450d kıtıyle beraber ıyıce ogrenıp sonra daha guzel(orta seviye) bı makına alıp lens yatırımlarımı ona mı yapmalıyım?
Not: ben ogrencıyım ama abım saolsun maasını hıc esırgemez. yanı d90 da alabılırım yanı. ama sımdılık450d yı yeterlı gordum de. sonra atıyorum d90 alıp ona mı yatırım yapıyım. yoksa d90a vercegım parayla guzel bı set mı cakıyım?

Tarih: 30 Ağustos 2009, 01:05 - İp: 78.***.**6.158
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

önce devam edeceğin markayı seç..450d gayet uygundur başlangıç için bence..hatta ilerisi içinde bi sorun çıkarmaz kaliteli lensler aldıın sürece..ama body yetmemeye başlarsa ki hiç sanmıyorum sadece bodyi değiştirirsin kaliteli lenslerinle devam edersin yine..ama 40d nin ikinci elleriyle 450d nin sıfırları arasında çok fiyat farkı kalmadı 40d ye de bi bakın derim ben temiz bişey bulursanız..d90 iyi makine tabiyki ama o parayı kenara koyup biraz daha üstüne katıp ilerde L serisi bi lens alabilrisiniz 450d nize..70-200 gibi bişi..tadından yenmez wala..kolay gelsin..

Tarih: 30 Ağustos 2009, 11:16 - İp: 85.***.**1.239
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Eğer ilgilenirseniz ben de A200 makinamı satıyorum... Bunun yanında birkaç lensi de satıyorum. Eğer sıfır almak gibi bir arzunuz ve ikinci elden endişeniz yoksa paranız cebinize kalır.

Özel mesajdan haberleşebiliriz.

A200 e gelince kesinlikle mükemmel bir başlangıç makinası. Iso konusu doğa fotoğrafçılığı yapmayacaksanız sorun değil( Manzara çekimlerini kastetmiyorum, tele ile yapılan kuş fotoğrafları gibi).

Çok ucuza makro lensler de var ama denk gelmek lazım. Ben 100mm makro satan birini tanıyorum şu an mesela.

Odaklama ise önce makinada sonra lenste bitiyor. A200 de sınıfının makinalarından fokus hızı olarak bir fark yok denebilir, lensleri ise kendini kanıtlmaış lenslerden seçerseniz zaten iyi fokuslayacaktır.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 16:10 - İp: 88.***.**8.88
bokeh
bokeh (üye)
İstanbul / Amatör

Cevaplarınız için teşekkürler öncelikle. 450d beni şu anda fiyatı aşar ve bu ilk makinem olucak, uzun süre ayrıca lens almadan beni idare edicek bir makine istiyorum. bunun için slr like veya kompakt da alabilirm ama daha sonra slr ye ihtiyaç duyucam ve ikinci masraf olucak diye düşünüyorum.. 2. el almaktan kaçınmam da seçim yaparken yanlış yapmaktan çekindiğimden. ne tür bir makineyle başlamamı önerirsiniz(slr/slr-like/kompakt)? ve fiyat 1000 tl veya altı ve sıfır olmalı..ayrıca benim için perde sesi de önemli.

Tarih: 30 Ağustos 2009, 20:30 - İp: 95.***.**6.67
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir gerçek var ki SLR dünyasında 1000 lira verip kurtulabileceğiniz bir set yok...

Slr-like dünyasında da eğer kendinizi geliştirirseniz fotoğraf keyfi adına SLR almak isteyeceksiniz.Belki fotoğraf kalitesi çok değişmeyecek ama iş daha keyifli hale gelecek.

Makro lens almak sıfır lenste en az 400 liranızı alır...

Tarih: 30 Ağustos 2009, 21:20 - İp: 85.***.**9.126
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

1150 tl ye 450d var hayyamda spot 1 yıl dukkan garantılı. ayrıca 400d de hayyamda 0 bulabılırsın belkı 1000 tl veya daha ucuza bulabılırsın belkı. ama 450d 1150 kesın fıyatı.

Tarih: 31 Ağustos 2009, 16:27 - İp: 88.***.**5.33