cenkxedyum
cenkxedyum (üye)
Ankara / Amatör

Sony A290 Kullanımında Yardım

Arkadaşlar ben daha yeni sony a290 aldımda ama tam olarak nasıl kullancagımı bılmıyorum daha once kullanan bırı varsa veya bılgı bulabılecegım bır sıte varsa soylermısınız _?

Tarih: 4 Ekim 2010, 00:13 - İp: 78.***.**2.237
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Kullanim Klavuzu yok mu?

Tarih: 4 Ekim 2010, 10:58 - İp: 69.***.**7.137
ilyaswolf
ilyaswolf (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Konu çok eski olmuş ama yeni kullanmaya başlayanlara yardımcı olmak açısından birkaç bilgi vermekte fayda var.
Sony A290 ile karmaşık numaralı makine anlayışına devam etmiş. Hangi makine giriş-orta-profesyonel anlamak zor. Canonda bunu anlamak gayet kolay. Tek rakamdan dörtlü rakama göre sınıflandırılmış.

Sony A290 14mp ile çektiğiniz fotoğraflarda gayet güzel sonuçlar veriyor. Yanlız renk doygunluğu eksik kalıyor. Hazır menüleri ile kolay kullanıma sahip sonyA290 ile menüler üzerinde durakladığınız zaman yardım menüsü çıkıyor meydana. Elektronik bağlantısı olmayan herhangi bir lens yada uzatma tüpü takmanı durumunda manuel konum dışında makineyi kullanamıyorsunuz. Ayrıca konica minolta lensler ile uyumlu olması piyasada 100TL civarı rahatlıkla lens bulmanızı sağlayacaktır.

tavsiyem sony makinelerde iki rakamlı makineleri tercih etmenizden yanadır. Sony SLT olarak adlandırılan bu makineler daha hızlı çekim daha güzel kalite fotoğraflar çekebiliyor.

son söz olarak iyi makineye sahip olmak iyi bir fotoğrafçı olmanızı sağlamıyor. (bu söz alıntıdır.)

Tarih: 2 Kasım 2012, 14:42 - İp: 85.***.**5.52
  • 1