elfking
elfking (üye)
Ankara / Amatör

Son Soru Nikon D200

arlada'lar forumu iyce inceledim evet bazi komularda da yardim buldum ama gelgeleim buyuk bi sorunu ahlledemedim zaten halledmessemde benden kaynakli bu sorun makineyi satip daha kolay kullanimi bi makine alicam umarim degerli bilgilerinizi paylasirsiniz arkadaslar asiri derecede fotograflarimda dusus var renk kalitesi berbat keksinlik yok inanilmaz derecede solgunluk var

http://objektiff.webs.com/ bu sitedekei fotolar benimdir burda da gorulecegi uzere fotograflarimda asiri bi solgunluk var bunlari nasil halledicegimi soliyen biri olursa cok sevinirim Normal more vivid vivid sanirim buralarda hata yapiyorum

Tarih: 29 Mart 2009, 01:37 - İp: 92.***.**6.225
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Fotoğrafların net çıkması hangi ışıkta hangi ayarda hangi konuda hangi lesle ilgili çekeceğini bilmek hatta makian menülerini bilmek biraz tecrübe istiyor. O yüzden benim tavsiyem;
-Makinayı sana tanıtacak ayaraları gösterecek bir kurs-hatta kurs demeyelimde sadece seninle uğraşacak bir fotoğrafçıdan yardım alabilirsin. Tabii onların zamanını çaldığın için biraz para isteyebilirler.
-Fotoğrafçılık kurslarını öneririm.
-Pcde yapılan işlemleride göz adı etme.

son not: Fotoğraraf çekmek zordur. Öyle sihirli deynek olayı değildir bu iş.
Bunları neden söyledim; şimdi çıkar sivri akıllı biri sharpen ver sharpen deyiverir. Sende verirsin. Ana bi bakarsınki fotoğraf ne hale gelmiş. Ondan sonra bana hak verirsin. Çünkü fotoğrafta parametre çoktur. Bir çok parametre ile oynamak(bilmek) zorundasın. Bu kimi zaman bakış açısı kimi zaman ışık kimi zaman an dır.

yinede makinayı satarsan haberimiz olsun.

Tarih: 29 Mart 2009, 10:32 - İp: 78.***.**6.42
elfking
elfking (üye)
Ankara / Amatör

bilgi icin tesekkurederim ama iste benim sorum sudurki belli bi ayar olan varsa solerse sevinirim optime image deki ayarlar bir arkadasimiz vermis ancak ole iyce kotulesti haklisniz tabiki isiga gore ama hani genel bi sekilde olura sevinirim

Makinemi muhtemlen saticam

d200 + 18-55 lens 2 aylik/ + 50 mm + BATARY GRİB bi arkadas istiyo ona saticam iste cozum bulamassam daha koilay bi makine alicam muhtemelen 2.400 saticam arkadas bukadar vere biliyomus ee yeter bana

Tarih: 29 Mart 2009, 20:39 - İp: 92.***.**6.225
turnusol
turnusol (üye)
Ordu / Amatör

Lensin önünde UV filtre varsa ondan olabilir.

Ben de bu gün yanlış fokus yaptığını düşündüm lensin. Sonra filtre aklıma geldi. Filtresiz denediğimde doğru fokus yaptığını gördüm. Yarın tekrar deneyeceğim.

Tarih: 30 Mart 2009, 05:40 - İp: 78.***.**6.54
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

menüden shoting menü fotograf renk seçeneklerinden optimize image softer işaretli olabilir... Veya +- telafi dengesi + olarak arttırılmış olabillir... Makina düğme lerini resetleyebilirsiniz... bunun için makina üsttünde farklı iki düğmede yeşil noktalar var qual ve +- telafi ... bu iki düğmeye aynı anda 2 sn kadar basınız... Eğer reset istemiyor iseniz +- telafi basarak koyultmak için - değerler verin.. açıklık ise soft seçimden olabilir natural normal modu deneyin olmadı bir kullanan kişiye gösterin ... sorun makina kaynaklı ise teknik servise gösteriniz...

#h.iz' tarafından 30.03.2009 11:00:22 tarihinde düzenlendi.

#h.iz' tarafından 30.03.2009 13:46:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Mart 2009, 10:05 - İp: 79.***.**6.20
elfking
elfking (üye)
Ankara / Amatör

sayin turnusol ve h.iz Çok tesekkurederım istedigim cevaplar bu tarzdaydı bu dedıklerınızı denıycem evet uv fıltresını dun bı yer de okudum sorun cıkarıyomus bırde ole denıycem cok tesekkurederım detaylı acıklamalarınız ve yardımınız için sorun çözüldü sanırım saolun

Tarih: 30 Mart 2009, 14:03 - İp: 92.***.**6.225
gokalp25
gokalp25 (üye)
İzmir / Firma

Selam bende yaklaşık 1 senedir studyomda NİKON D 200 kullanıyorum.Studyoda manuel çekim yaptığım için makınemde beyaz ayarı yaptıktan sonra gerçek renklere ulaştım.Bildiğiniz gibi fotoğraf için ışık kaynakları çok önemlidir.Renkte ve netlikte bu çok önemli.Siz birde makinenizi fabrika ayarlarına geri dön menüden ayarları birde resetleyın umarım sorun halledilir.Makınenız çok iyi bir makıne kıymetini bilin .GÖKALP YİRMİBEŞ

Tarih: 30 Mart 2009, 17:39 - İp: 88.***.**3.247
  • 1