paranooya
paranooya (üye)
Aydın / Amatör

Sizce Sorun Ne

merhaba arkadaşlar 1000d makinam var 5 ay oldu alalı ve bugun p modunda fotoraf çekerken flaş kapalıyken patladı 2 kere anlayamdım ve koku geldi flaş kapalı iken ve flaşın kapalı iken yattıgı yer erime yaptı çok az p modunda açmadıktan sonra patlamıyor sizce sorun ne olabilir acil yardım teşekurler

(o şekilde 2 fotoraf çektim o fotorafları kaydetmemiş makina )

25.05.2011

arkaşlar makina gönderdim p modunda fotoraf çekerken flaş kapalıyken patladı kasada erime oldu dedim ve bugun cevap geldi flaşta arıza yoktur diye sadece, hemen bi daha gönderdim bu kasanın değiştirilmesini istiyorum dedim yetkinin biri kasayı değiştirmezler makina sana makinayı sana iade ederler.

bide şöle bir sorun var garanti belgesini bulamadım faturası var garanti belgesi tekrar düzenlenir mi?

#paranooya' tarafından 26.05.2011 13:13:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Nisan 2011, 22:34 - İp: 88.***.**0.15
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

selamlar..

bence sorun: canon

belki konuya çok sıradışı ve çözümcü olmayan bir giriş yaptım ama.. ya da canon antipatisti sanablirsiniz beni..

bu sitede forum bölümünde, canonların arızalarını okumaktan inanın bıktık artık..
eski üyeyim ve canonun son nesil bazı makinelerinde o kadar çok şikayete şahit oldum ki bu forumda..
bu köklü firmanın nasıl böyle sıkıntılar yaşatabildiğine hayret ediyorum bazen..
özllikle 1000d ve 450d modellerinde çok sorun yaşanıyor.

son modeller olan 500 ve 550d sanırım bu konuda daha güçlü..

gelelim somut öneriye..
geç bile kalmışsınız.
evde yapacağınız hçbirşey yok..
makine daha fazla zarar görmeden acil servise götürün.

geçmiş olsun..

Tarih: 19 Nisan 2011, 00:27 - İp: 94.***.**3.83
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Teknik servis den başkası yalan, derdinizin çaresi orada geçmiş olsun

Tarih: 19 Nisan 2011, 01:22 - İp: 188.***.**8.235
paranooya
paranooya (üye)
Aydın / Amatör

çok sağolun cevapladınıgınız için
teknik bi sorun mu kullanıcı hatasımı makinayı tamir mi ederler yoksa yenisini mi verirler

Tarih: 19 Nisan 2011, 23:21 - İp: 88.***.**0.15
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kullanıcı hatası diyecek akdar yuzsuz olacaklarını sanmam.
teknik bir aksaklık diye dusunuyorum, degiştirme yapacaklarını dusunecek kadar iyimser degilim malesef, ama sorunu garanti kapsamında giderebilirsiniz diye dusunuyorum.

Tarih: 20 Nisan 2011, 01:36 - İp: 217.***.**2.4
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Acikcasi her soruldugunda 1000D nin sorunlu bir makina oldugundan ve sorunsuz olsa bile miladini doldurdugundan bahsedip duruyoruz ama maalesef sozlerimiz ucuz mal sevdasinin otesine gecemiyor.Ondan eski D60 alsan bu tarz sorunlar yasamazsin yani cunku flash isleyisi nikonlarda daha mantikli ve ustun bir sisteme sahip.Canon fokuslamaya yardimci flascik patlatimini derhal durdurmaliki sorunlarida bol belli.Koy bir lamba Nikon gibi yani....

Tarih: 20 Nisan 2011, 02:42 - İp: 219.***.**6.57
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

flash kapali iken cekim sirasinda flasi acmaya zorlaniyor mu makine ?

Tarih: 20 Nisan 2011, 12:51 - İp: 88.***.**1.232
paranooya
paranooya (üye)
Aydın / Amatör

gaijin teşekurler yorumun için şuanda makinanın 3 sorunu var 1 flaşın kapandıgı yerde çok az bi erime var ( bu kasanın değişmesine mi neden olur) 2 flaş da değişir mi koku yapıyor 3 o anda sistemsel teknik bi sorun mu oldu makinada (p modundayken flaşın kapalı olması ve flaşın içinde patlaması

-----

guronline hayır şuan hiç bi zorlanma olmuyor hereşeyi zamanında yapıyor( aslında sorun olup olmadıgını sıfır 1000d makinada test etmek sanırım lazım

ayrıca arkadaşlar makina sigortalı ama ben sigortadan karşılanmasını istemiyorum açıkcası

Tarih: 21 Nisan 2011, 23:43 - İp: 88.***.**5.91
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Aslında yüksek güçte flash arka arkaya çok sık kullanılırsa bir miktar koku yapıyor diye biliyorum.

Tarih: 23 Nisan 2011, 15:30 - İp: 62.***.**5.99
paranooya
paranooya (üye)
Aydın / Amatör

arkaşlar makina gönderdim p modunda fotoraf çekerken flaş kapalıyken patladı kasada erime oldu dedim ve bugun cevap geldi flaşta arıza yoktur diye sadece, hemen bi daha gönderdim bu kasanın değiştirilmesini istiyorum dedim yetkinin biri kasayı değiştirmezler makina sana makinayı sana iade ederler.

bide şöle bir sorun var garanti belgesini bulamadım faturası var garanti belgesi tekrar düzenlenir mi?

Tarih: 26 Mayıs 2011, 01:18 - İp: 78.***.**5.187
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

Benim anlayamadığım Canon larda AF assist lamb yok mudur? hiç canon kullanmadığım için bilmememi mazur görün, AF assist lamb olmadan olmaz ki

Tarih: 26 Mayıs 2011, 01:43 - İp: 88.***.**2.233