bzbz2
bzbz2 (üye)
İstanbul / Amatör

Sensör Ve Ayna Temizliği, Yardim !!

Vizördeki küçük bir noktayı siliyim derken başıma büyük bir dert açtım. Leke aynanın üst tarafında, görüntünün yansıdığı bir tırtırlı camın üzreindeydi. Gözlük beziyle onu aliyim derken aynaya dokundum ve aynanın üstüne yağ tabakası bulaştırdım temizlemeye çalıştıkca hem o cama ve sensçre toz kaçtı, yemde yağ tabakası aynaya yayıldı ve buhulu gösteriyor.. Toz temizliklerinin solüsyonla halledilebileceğini duydum ama ayna konusunda endişeliyim yani ilk aldıım güne çevirebilmenin bir yolu varmıdır? Yardımlarınızı bekliyorum..

Tarih: 31 Aralık 2006, 09:42 - İp: 195.***.**9.86
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba bzbz2, öncelikle geçmiş olsun. Bence panik yapmana hiçgerek yok, çünkü anladığım kadarıyla fiziksel bir zarar yok. Bahsettiğin gibi, bu tür temizlikler için uygun solüsyonlar var, ancak bunun yanısıra uygun bez, puar, yumuşak fırça vs. gibi ekipmanlara da ihtiyaç var. Bana sorarsan, bu konudaki acemiliğini de göz önünde bulundurursak, makineni yetkili servisine veya referanslı bir ustaya götürmen daha akılcı olacaktır. Kolay gelsin....

Tarih: 31 Aralık 2006, 10:50 - İp: 195.***.**1.31
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Kıymetli arkadaşım, @droral arkadaşımın görüşlerine katılıyorum.
Her ne kadar kendin müdahale edip bir problem yarattıysan da henüz kalıcı bir çizik veya hasarın yok görülüyor.
Lens değiştirirken bile hızla ve çok tozsuz sakin yerlerde yapılması gerekiyor.
Sirkeci civarında makinenin ehliyetli bir servisini bulacağını sanıyorum. Kesinlikle daha fazla dokunmadan bilgili bir servise uğra temizliği onlar yapsın. Giderken bataryan tam dolu olsun.
Kolaylıklar diliyorum.
Geçmiş olsun.

Tarih: 31 Aralık 2006, 17:51 - İp: 85.***.**0.165
bzbz2
bzbz2 (üye)
İstanbul / Amatör

Yardımlarınız için çok teşekkürler.. İçime biraz da olsa su serpildi..

Tarih: 1 Ocak 2007, 03:53 - İp: 195.***.**9.86
custo
custo (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba,

ELİTEL SERVİS Nazmı Kılıçer'i aramalısın. Telefonu 0212 5224330-31 problemini çözecek tek usta odur.

geçmiş olsun

Tarih: 3 Ocak 2007, 13:48 - İp: 85.***.**3.75
  • 1