kasayizgi
kasayizgi
üye
(Amatör)
İzmir

Sd Card Problemi

Merhaba arkadaslar,

2 ay kadar once Sony DSC R-1 aldım.Cektigim fotograflarida Usb kablosuyla aktariyordum.
Ancak dun karti cikartip dizustu bilgisayara sokup fotograflari aktarayim dedim.
Ilk soktugumda fotolari gorebildim ama fotolarin oldugu pencereyi kapatip tekrar actigimda hicbir fotoyu bulamadim.
Kart bilgisayarda bos gozukuyor ama sag tiklayip ozellikler dedigimde 1 gb 'in 890 mb'i dolu gozukuyor.
Karti bir panikle fotograf makinesine taktim ve fotolarimin hic birinin olmadigini farkettim. Ama fotograf makinesinin icinde de kart dolu gozukuyor.
Eve geldim internette Sd'den foto kurtarma programlari buldum.Ama 400 fotonun 300 unu jpeg olarak kurtarabildim.Geri kalan 100 foto tiff olarak gozukuyor ve fotograflari goremiyorum.
Bu durum neden gerceklesir ve ne yapabilirim fotograflarin hepsini kurtarmak icin bilen var mi?
Fototgrafcilardaki profesyonel tab etme makineleri bu fotolarimi gosterrir mi?
Yardim edebilirseniz sevinirim?

Tarih: 2 Ocak 2007, 21:14 - İp: 85.***.**7.1
fotodilan
fotodilan
üye
(Stüdyo Fotoğrafçısı)
İzmir

slm. photoshop formatında tiff var ve sorununu bi fotoğrafçı arkadaş tiff i jpek e çevirerek çözebilir.minilablar bu formataki fotoğrafı görür.(bendeki görüyor). iyi çalışmalar

Tarih: 3 Ocak 2007, 00:14 - İp: 85.***.**4.4
Sayfa(lar): 1

Nikon Özel Teknik Sevis

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
prodersler
0
791
06 Tem. 2018, 20:56
prodersler
prodersler
0
997
06 Tem. 2018, 20:56
prodersler
prodersler
0
904
22 Haz. 2018, 20:35
prodersler
prodersler
0
1235
20 Haz. 2018, 14:53
prodersler
prodersler
4
1980
20 Haz. 2018, 03:38
prodersler
prodersler
0
1843
11 Haz. 2018, 13:19
prodersler
Nikon Özel Teknik Sevis
» Fotoğrafça
Çok Bilen Bizler!
ocaklilarBir zamanlar bu forumlarda, "dslr layk mı yoksa dslr mi?" tartışmalarından geçilmezdi, neyse ki çok bilen bizler, bu tür sorulara hep "sen en iyisi git bir dslr al" diye cevap verdik, bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın çoğu da bizi dinlediler gidip dslr aldılar. Daha sonra bir çoğu, "ben bu dslr ...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
mmaayy, anteps, (2)