emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

S9500 Sorular

slmlar
soru1:bazen bir ürünün üretildiği yerdeki ismi ihrac edilecek ülkelerden herhangi birinde rahatsızlık yaratacak bir isim olabiliyor.bu yüzden üreticiler bir ürünü ihrac edecekleri zaman önce bu ismin ihrac edilecek ülkelerde herhangi bir sembol oluşturup oluşturmadığını veya herhangi bir anlama gelip gelmediğini araştırıyorlar ve ürünü ona göre ihrac ediyorlar.fuji S9000 neden amerikada bu isimle satılıyor da avrupada S9500 adıyla satılıyor?bu konuda bilginiz var mı?yukarıda anlattığımla bir ilgisi var mı?

soru2:forumlarda aradım am göremedim.S9500ün webcam özelliği mevcut mu?kullanacağımdan değil sadece merak (böyle bir makine webcam olarak kullanılırsa ağlar diye düşünüyorum )

soru3:S9500 ile video kaydı yaparken hafif bir motor sesi ve video çekimi esnasında zoom yaparken yine hafif bir ses geliyor.bu ses videoyu izlerken de hafif bir şekilde duyuluyor.bu konu hakkında yorumlarınız?

cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.bol kareli günler dilerim

Tarih: 12 Şubat 2006, 13:44 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Samsung fotoğraf makineleri de amerika kıtasında KENOX diye satılırken avrupa ülkelerinde DİGİMAX olarak satılıyor.

Tarih: 12 Şubat 2006, 16:54 - İp: 85.***.**2.211
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

9500 ü vebcam olarak kullanacaksan fujiye söyleyelimde geri alsınlar makinayı.
Bununla ilgili gerçek bir olay anlatayım.
Avrupada Türkün birisi ferrari almış ve Tüp taktırmak istemiş. Servise götürmüş servis bilememiş. İtalyayı merkezi aramışlar.Merkez hemen gelip parasını ödeyip Türkün elinden ferrariyi almış.
BEn motor sesine dikkat etmedim ama s2 dede aynı ses varmış.Ama bu kulağı rahatsız edecek seviyede değil.O ses outo focus sesi. Ayrıca zoom kullanılırken belki mekanik bir ses alıyo olabilir.Bu normal.Tüm makinalarda var.

Tarih: 12 Şubat 2006, 17:20 - İp: 85.***.**2.19
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

merhabalar,ses olayını biraz anladım ama diğer sorularıma cevap alamadım.webcam özelliğğ var mı ve neden amerika avrupa isimleri değişik?cevap veren arkadaşlara teşekkürler...

Tarih: 13 Şubat 2006, 00:44 - İp: 85.***.**9.13
operasyon
operasyon (üye)
İzmir / Amatör

1- bu soruyu amerikada yaşayan arkadaşıma sordum;keza s9500 ümü ordan almak istemiştim.oda s9500 değil s9000 diye bir cevap verdi.herhalde konuyu bu manasız cevapla kapatırız diye düşünüyorum.
2- sadece merak ettiyseniz soruyu neden tekrar sorarak(ki bir cevap gelmiş;sizin istediğiniz gibi olmasada)makinayı aşağlıyorsunuz.
3- valla bu makinayı hiç video kaydedicisi olarak düşünmemiştim.

1 soruda benden o zaman siz bu makinayı niye aldınızzzzz?

Tarih: 13 Şubat 2006, 00:56 - İp: 81.***.**1.239
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

operasyon ben de sizi anlamış değilim,bu sorunun neresi makinayı aşağılamak anlamadım,sonuçta video özelliği olan bir makine almak istedim zaten istemesem dslr alırdım.video özelliği bulunan bir makinenin ne kadar kullanmıcak olsam da-ki bunu belirttim- webcam özelliğiolup olmadığını bilmek istiyorum bilmiyor olabilirsiniz ya da cevaplamak istemiyor olabilirsiniz fakat bu agresif tutumu tasvip etmediğimi söylemek isterim.sevgilerle....ayrıca bu cevap benim istemediğim türden bir cevap da değildi bu cevabın geleceğini zaten tahmin ediyordum.webcam özelliği de sonuçta bir teknolojik artı olabilir bir makinede.sağlıcakla kalın.

Tarih: 13 Şubat 2006, 21:17 - İp: 85.***.**1.50
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

500 serisinde vardı ama.Denemek lazım sanırım. Ama bence yoktur.Positif nerdesin.Cevap versene.

Tarih: 13 Şubat 2006, 21:45 - İp: 85.***.**2.19
zegan
zegan (üye)
İstanbul / Amatör

Bende almayı düşünüyorum bu makineyi, ama doğru düzgün yorum yapan olmamış.Samsung pro 815 mi yoksa bunumu alsam.

Tarih: 16 Şubat 2006, 12:45 - İp: 81.***.**6.173
vozgur
vozgur (üye)
İstanbul / Amatör

benim 9500 üm var bırak web cami ben kullanmaya kıyamıyorum sen web cami soruyorsun arkadasım eger bilgisayarında svideo girişi var sa kullanabilirsin diye dusunuyorum ama özellikle bi web cam modu yok video ya gelince bir kez denemek için cekmiştim kalitesi güzel ama bu makineyi alıpta web cam veya video cam olarak kullanmak bence makineye hakaret olur gibi geliyor.

Tarih: 17 Şubat 2006, 11:18 - İp: 85.***.**2.71
emrahçınar
emrahçınar (üye)
Denizli / Amatör

yahu arkadaşlar operasyon ve vozgur;ilk mesajımdan alıntı yapıyorum herhalde tamamını okumadınız ya da anlamak istemiyorsunuz...

'soru2:forumlarda aradım ama göremedim.S9500ün webcam özelliği mevcut mu?kullanacağımdan değil sadece merak (böyle bir makine webcam olarak kullanılırsa ağlar diye düşünüyorum) '

isterseniz bir daha okuyun.
bilmem anlatabildim mi?sevgilerle...

Tarih: 17 Şubat 2006, 15:48 - İp: 85.***.**2.115
karasinek
karasinek (üye)
Ankara / Meraklı

video çekimindeki o ses normal. bendeki S9500dede var. S5000dede vardı. Kodak Dx6490 dada vardı. video özelligi olan fotograf makinaları netleme yaarken çok ses çıkarıyorlar...

Tarih: 23 Şubat 2006, 10:39 - İp: 85.***.**3.34