yusuf7
yusuf7 (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

S9500 Harici Flaşı

Selam Arkadaşlar! fujifilm S9500' ün harici flaşı varmı ve var olupda kullanan arkadaşlar bana verimli olup olmadığını yazarlarsa sevinirim. Saygılar... ilginç estantenelere

Tarih: 24 Haziran 2006, 20:39 - İp: 88.***.**5.124
kerimtatoo
kerimtatoo (üye)
Bartın / Amatör

S 9500 ün harici gibi duran kendi flaşı var.Bunun dışındada her türlü harici flash takılabiliyor...

Tarih: 1 Temmuz 2006, 07:52 - İp: 88.***.**6.146
ephedrin
ephedrin (üye)
İstanbul / Amatör

S9500'ün dez avantajlarından biri Dump Flash dediğimiz aptal flashlardan takıyor olmanız. Yani s9500 'ün flash yuvası dandik. Fotoğrafçılık bilginizi bilemiyorum o yüzden biraz açılıyacağım. Canon veya nikona akıllı flaş taktığınızda objektif değeri gibi (28mm vs.) verilere göre flaşı ayarlar. Ama 9500'ün böyle bir özelliği yok. Benim flaş ile pek işim olmaz.

Ama olursa nasıl yaptığımı söyleyeyim: Arkadaşda NIKON SB600 bir flaş var onu emanet alırım. Flaşı manuel moda getiririm. Ve manuel olarak Fotoğraf makinasının ayarlarına göre flaşı ayarlar fotoğrafı çekerim. Başarılı sonuçlarda aldım. Ama zahmetli iş.

Son olarak dandik 20 usdlik de bir flaş aldım. Onuda şu sebeple aldım. Flaş şarj olurken makine yavaşlıyor ve pilden yiyor diye. Yoksa ondada flaşlı foto çekerken dikkat etmek lazım. Üzerindeki flaşdan farklı değil.

Tarih: 10 Temmuz 2006, 14:22 - İp: 85.***.**1.17
  • 1